Автор Тема: 1988 Chevrolet K30 Pickup Truck US Army  (Прочетена 13423 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2014, 21:11:50
Отговор #30

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Поправка,мистерията още продължава скачането не престана ,всички бяхме шах и мат.....След смяната на главните задни ресори всички тампони на ресорите, нови скоби,болтове и прочие пикапа скача по същия начин.....Дигнахме камиона и почнахме да гледаме ,оказа се че амортисорите за къси !?!?!? Нямат ход на долу повече от 2 сантиметра откачихме ги покарахме проблема не престана .Проблема настъпва при скорост от 50 60км и удряне на малка бабуна или неравност на пътя и започва един нарастващ резонанс, който ускорява и докарва целия пикап гневно да подскача на 10 15 сантиметра във всички посоки, управление почти няма, само когато спреш почти напълно спира.Едвам се прибрах днеска ....Значи всеки ,който качих да му покажа проблема малко или много дрисна от страх с извинение .
Приех победа и седнах пред компа с чаша бира да пиша симптоми и да видя братята от САЩ дали знаят нещо по въпроса.
Това ,което прочетох ме стресна, да си кажа честно.Оказва се че това е огромен много чест проблем при този тип техника но не само при пикапи от тази ера, а и нови Вранглери и прочие, даже има термин на проблема и неговото разрешаване е все още неясно,след като не се знае напълно какво го предизвиква .Гледах и клипчета и се шашнах като видях ,какво прави пикапа като този феномен настъпи.За сега обмислям и чета,следващата ми стъпка е неясна
Ето малко линкове на форуми от САЩ,които описват идентичен с моя проблем ,обаче без точно решение .От мен остава да продължавам да търся ...
http://67-72chevytrucks.com/vboard/showthread.php?t=440662

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Ноември 05, 2014, 21:40:26
Отговор #31

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Това,което виждам при Вранглера е странично ... а ти казваш,че подскача .... Първото е от хидрравличната секторна кутия,второто от подаден сигнал от компа за блокаж на преден диференциал ама за подскачането трябва да се допиташ до рапърите с подскачащи коли ;)
Така и не разбрах с ръчно или електронно командване е на блокаж на фронт (преден) диференциал?
« Последна редакция: Ноември 05, 2014, 22:15:57 от РумбатаБс »
retrobs.com

Ноември 05, 2014, 22:55:00
Отговор #32

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Поправка,мистерията още продължава скачането не престана ,всички бяхме шах и мат.....След смяната на главните задни ресори всички тампони на ресорите, нови скоби,болтове и прочие пикапа скача по същия начин.....Дигнахме камиона и почнахме да гледаме ,оказа се че амортисорите за къси !?!?!? Нямат ход на долу повече от 2 сантиметра откачихме ги покарахме проблема не престана .Проблема настъпва при скорост от 50 60км и удряне на малка бабуна или неравност на пътя и започва един нарастващ резонанс, който ускорява и докарва целия пикап гневно да подскача на 10 15 сантиметра във всички посоки, управление почти няма, само когато спреш почти напълно спира.Едвам се прибрах днеска ....Значи всеки ,който качих да му покажа проблема малко или много дрисна от страх с извинение .
Приех победа и седнах пред компа с чаша бира да пиша симптоми и да видя братята от САЩ дали знаят нещо по въпроса.
Това ,което прочетох ме стресна, да си кажа честно.Оказва се че това е огромен много чест проблем при този тип техника но не само при пикапи от тази ера, а и нови Вранглери и прочие, даже има термин на проблема и неговото разрешаване е все още неясно,след като не се знае напълно какво го предизвиква .Гледах и клипчета и се шашнах като видях ,какво прави пикапа като този феномен настъпи.За сега обмислям и чета,следващата ми стъпка е неясна
Ето малко линкове на форуми от САЩ,които описват идентичен с моя проблем ,обаче без точно решение .От мен остава да продължавам да търся ...
http://67-72chevytrucks.com/vboard/showthread.php?t=440662



Съжелявам ,че не си решил лесно проблема ти..
Въпреки всичко държа да знаеш,че старите ам.коли не са ракетно инжинерство,няма много"модерни " изгъзици-
така че просто малко по-внимателно огледай  отдолу какво става,и почвай поред да изключваш вариантите..тук в описанието дават такъв проблем,появяващ се при около 60 км/ч.

http://www.offroaddesign.com/catalog/D60kingpinspring-bushing.htm

дано това инфо помогне..
Ако не-ще помагаме,,с каквото можем,нали това е смисъла на форума.. >:D



Ноември 05, 2014, 23:03:06
Отговор #33

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН

Така и не разбрах с ръчно или електронно командване е на блокаж на фронт (преден) диференциал?

Aбсолютно ръчно. :)

Военните не са фенове на електрониката , особено за такива случаи , та и тука  , конструкторите и в НАТО , и във Варшaвския договор
(екс) са на сталинския принцип - Има електроника - има проблем. C:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 06, 2014, 08:53:20
Отговор #34

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Ръчен е блокажа под формата на 2 "хъба" на предните колела но те са в изкл. положение "Free" ,аз го карам на задно само.
В кабината имаш чуството ,че подксачаш а същност така изглежда, много точно обяснение няма трябва да се усети но не може да се кара и е опасно.Аз смених нови гуми изправих и балансирах джантите на 4 -те колела за да изключа този варянт, задните ресори са ревизирани и са като нови.Какво казват американците,"kingpins" или една пластмасова или тефлонова втулка с прожина седят от горе на шенкела и като се размажат се получавал прочутия проблем "death wobble" ,който също би бил предизвикан от кормилна кутия,или кормилни накрайници или износени тампони на щанга и това ,които всички отричат амортисорите.Един по един ще преглеждам с една щанга или тръба всичко от долу а тези "kingpins"ще ги поръчам или купя.

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Ноември 06, 2014, 15:13:15
Отговор #35

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
влез в УС-форума и пиши на Димата (Quadra му е ник-а) - от София е и за него знам, че няма тайни при щатските 4х4 машини. дано помогне.

и сложи снимки на машината!  O0

Ноември 06, 2014, 21:56:43
Отговор #36

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
Днеска го наснимах подробно и в снимките има ,предопреждавам има "българизми", които могат да предизвикат сърдечно съдов дисбаланс.Всяка една от мръсотиите правени по камиона ще бъде изчистена а сега снимките.
Общ  изглед.


Новите обувки.


Една от 2-те дупки в купето .


Букса на предната маска за ток .


Новите ресори,скоби....


Задния скромен теглич.


Част от ''Българизмите"


Съдейки по това тук явно е бил натиснат и са рязали каросерията да го изпъват следите са повече от ясни....


Другата дупка и малко руда.


От вътре....



Работния край на машината.


За сега това.


А да доста ненужни железа бяха махнати ,много от които бяха дело на българска ръка ...
Допълнение задния капак или "tail gate" е дело на някой "майстор" естествено много далеч от истината и срам за пикапа...
« Последна редакция: Ноември 06, 2014, 22:13:25 от Kiril Terziev »

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.

Ноември 06, 2014, 23:19:50
Отговор #37

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
има доста работа, но като цяло изглежда добра база и за няколко седмици може да стане страхотна машина!

Ноември 21, 2014, 18:54:47
Отговор #38

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не мога да разбера защо си се опитвал да решиш проблема с подскачащата предница като ремонтираш ресорите отзад? Не че е било зле да ги рециклираш, дори напротив, особено ако смяташ сериозно да го товариш. Поне според мен щом си локализирал проблема отпред в ляво, значи точно там трябва да прегледаш много обстойно и ако на пръв поглед всичко изглежда наред, направи сравнение със състоянието на същите елементи от безпроблемната предна дясна част. Може да се наложи и да поразглобиш малко, за да получиш достъп до всички тампони и елементи на окачването, но според мен най-спешно е да решиш този проблем преди да наливаш още средства за стягането на другите части...
Някой ден ако имам път към Младост може да ти звънна, за да пробвам аджеба толкова ли е зле положението... тъкмо ще ти донеса оня часовник дето го искаш. Аз карам един също доста подскачащ джип Бертоне с доста умрели задни ресори, возил съм хора доста опитни с такива машини и всичките казват, че нестабилността му е в рамките на нормалното за джипка къса база... та ще ми е интересно да направя сравнение.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 22, 2014, 09:26:06
Отговор #39

Неактивен Kiril Terziev

  • Публикации: 439
  • Ладите ги карат младите,а талантите карат Трабант
При мен проблемама на със скъсаните главни ресори довеждаше до много голямо странично движение на задния мост а износените, по скоро изчезналите тампони в ушите на ресорите просто умножаваха хлабината в огромните луфтове на задния мост.
Както и да е нямаше как да го оставя така, не планирам да го товаря и да го ползвам за работа ,въпреки че като знаеш ,че имаш  камион пренасяш нечия пералня или гардероб на някой приятел.
Много четох за проблема ми от пред .С майстора ,с който работя след огледи и проби наистина мислим ,че смяната на тези втулки и пружинки на горната част на шенкела ще премахне огромна част от луфта също,като предпазна мярка мисля да рециклирам огромните кормилни накрайници и да монтирам надлъжния амортисор, който се хваща едното ухо на моста другото ухо на кормилната щанга. Не си спомням точния термин на този амортисор но идеята му е като стабилизатор на управлението и в моя случай го няма, има дупките за монтаж но него го няма. Това и подмяната на тампоните на предните ресори би трябвало да отрстрани проблема .Амортисорите се установи ,че са чисто нови и здрави ,но на задния мост след подмяната на ресорите станаха къси и ще им се направят стойки да им дам малко дължина с 15 сантиметра, което ще ми спаси едни 600 ,700 лева да сменя нови амортисори с нови.До момента в сервиза сме затрупани с работа и не можем да се доберем до камиона но след като го дигнем на подемника диагнозите ще бъдат гарантирано потвърдени и ще поръчам частите .

23 000 000 milion VW Beetles were produced between 1934 and 2004,more than any other model.That speaks of the QUALITY.