Автор Тема: FORD CAPRI MKI 1700 GT XLR - 1970 г.  (Прочетена 33364 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 30, 2014, 10:03:08
Отговор #10

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
В началото на месец април 2008-ма година автомобилът бе обявен за продан в mobile.bg (все още търся снимките или копие от оригиналната обява!), на цена от 10 000 EURO. Обадих се от спортен интерес и се оказа че цената е 10 000 лв., другата била грешка на сайта. За голяма моя изненада се оказа че колата се намира на една пряка разстояние от офиса ми ...е, след 15 мин. бях на оглед Каприто беше на стари черни номера с абсолютно изрядни документи, външен вид и в движение. И така от началото на април се започнаха едни пазарлъци за цената... в началото на юни установих, че при опит да се сложат нови бели номера на колата е била бракуванаа, което хич не ми хареса, но пък промени ценовата политика на продавачката, а и цената в обявата отдавна беше сменена на 10 000 лв. Не на последно място за колата се бяха обадили 3-ма човека, но само аз бях ходил да я видя. Така на 22.7.2008 г., след повече от 3 месеца ежеседмични срещи и разговори, станах горд собственик на бракувано Capri Mk1 O0 Като бонус получих право на ползване на гараж в кв. Лозенец за един месец!

Навъртяните километри от първите му собственици са приблизително 4 000, за всичките точно 30 години тяхна собственост! Но както ще видите по-натам, това не е допринесло за запазването на колата ;)

Октомври 30, 2014, 11:10:11
Отговор #11

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Честито колега! Много хубава кола. Признавам, и описанието го правиш увлекателно ;)

Октомври 30, 2014, 13:19:35
Отговор #12

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Най-накрая снимки на това Капри. Радвам се че направи тема за него. Давай още снимки от реставрацията  C:-). За съжалене не открих снимките от Мобилето дето ти обещах да потърся на компа в къщи. Може би ги пазят някъде тези дето поддържат сайта  ::)

Октомври 30, 2014, 15:09:25
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ей, ти вярно си имал Капри !  >:D

Ники, оправи ми деня! Много ме зарадва твоето Капри. Сега ще чакам с интерес развитието.
Мисля, че има какво да разкажеш и да дадеш пример за реставрация.

Успех!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 30, 2014, 16:40:07
Отговор #14

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ники, това Капри, ако не се лъжа преди 2008 г. пребиваваше в и пред един двор на къща над пл. Журналист в посока Семинарията, някъде срещу трамвайната спирка, дето е в гората... може и да съм се припознал, но цветът и състоянието бяха същите :)

п.п. кога ще качиш малко снимки от реставрацията, за да видим защо е била наложителна? Аз вероятно бих го покарал поне известно време така както си е - примерно жълтата ми Шкода 110R вероятно е и в по-лошо състояние на купето, но тъй като засега нямам средства за "перфектна реставрация" си я карам и чакам по-добри времена :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2014, 16:49:43 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 30, 2014, 16:47:45
Отговор #15

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Митак (krankenstein), това което помниш на арх. Миланов не е същото. То от там отиде в Стара Загора и преди година две пак се върна в София, в колега от форума (който ми звънна когато го взе, така и не запомних какъв му е никнейма).

Октомври 30, 2014, 17:56:29
Отговор #16

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Очакваше ме ТЕХНОТЕСТ! Митове, легенди и неяснота! Ходих да питам какво, как, защоо и ми обясниха че единствено на автомобил с перфектен външен вид и отлично техническо състояние може да бъде издаден TUV. Показаха ми всичките 20-30 технически позиции, които се инспектират по протокол. Така Каприто беше паркирано в кв. „Малинова долина”, където се вкарваше в техническа изправност и изряден външен вид.







След като един монтьор ме мота 3-4 месеца, че ще пооправи това онова, изчезнаа. Така всеки weekend си правех по едно кръгче по бул. „Климент Охридски” без номера, за раздвижванее :D Пролетта на 2009-та си оправих интериора (ако сте забелязали на снимките, колата е с бутиков червен мокет от „Домашни потреби” с цена 1.70 лв./метър), ел. инсталацията, вече си имах всякакви светлини. Смених свещи и кабели, но файда никаква и си ми останаха ядовете с несихронната работа на двигателя, вибрациите и теча от бензиновата помпа. Така от приказка на приказка, един ден дойде Антон Антонов и за час, два вкара агрегата в нормален работен режим – оказа се че всичко е било въпрос на центровка, лоши кабелни връзки и една гарнитура, и най-вече на познания. Така на 20 юли, рано сутринта, гордо се появих на плаца на ТЕХНОТЕСТ, след предварително записан час. Там колата я пое н.с. инж. Владимир Дъчев, на когото се оказа че модела му е от любимите и след 2 часа, и сумата от 158 лв. държах в ръцете си прословутия образец 1B на TUV протокола.




Октомври 30, 2014, 21:20:06
Отговор #17

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
жестоко, изглежда супер! давай натам, на какъв етап от реставрацията е?

Октомври 30, 2014, 22:38:56
Отговор #18

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Поздравления и от мен за интересната находка, пожелавам успех на проекта! Колата наистина си заслужава, а и историята явно ще е интересна.
Какъв е оригиналният цвят?

Октомври 30, 2014, 23:07:47
Отговор #19

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
wollll яко е ......това оригинални тазове ли са за модела  :o .........