Автор Тема: FORD CAPRI MKI 1700 GT XLR - 1970 г.  (Прочетена 33540 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 31, 2014, 08:43:50
Отговор #20

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хахаха ...тазовете са оригинални фордови, но не за Capri, а за Ескорт - Орион от началото на 90-те. Купени са от Мото Пфое! А, забелязохте ли гумитеее?! Goodyear със шарка оригинална за модела, с DOT от 1980 г. - купени нови тагава от CORECOM :) Оригиналният цвят на колата е бил светло зелен металик. Искам да го върна върна него, взех една цветна проба от Glazurit но нещо ме съмнява :/ Купил съм две оригинални от 1970 г. цветни проби на използваните бои за Капри, но вътре я няма :(

Октомври 31, 2014, 09:50:43
Отговор #21

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Оригиналният цвят на колата е бил светло зелен металик...

От този цвят някъде по купето има ли следи? Ти твърдо ли си решил да го възстановиш?
Преди малко разгледах разни снимки на Capri-та - този ли светло зелен металик би трябвало да е като оригиналния? Иначе на мен лично доста ми допадна този тъмно зелен металик, напомня малко за Bullitt. Харесаха ми и няколко сини - например този пастелено син и един светло син металик, но всъщност какво защо обяснявам какво ми харесва на мен... Това винаги малко ме е дразнело по темите - "Защо не си направиш колата еди-какъв си цвят, много е хубав"...
Да питам още нещо - на повечето снимки видимата част на основите на фаровете, върху които може би лягат хромираните гривни около самия фар, са боядисани в цвета на купето (което не ми харесва O:-)),  но на твоята кола май не е така. По принцип как трябва да е и ти как мислиш да го правиш? И последно - какво производство е тази машина?

Много неща станаха, но колата наистина ми харесва много и съм любопитен...

Октомври 31, 2014, 10:16:42
Отговор #22

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Има доста оригинална боя по купето, точно от такъв детайл ми я цветоотделяха в Glazurit, но имам чувството че не се справиха добре. Не съм го решил на 100% да го връщам, но на там клонят нещата, та да спазим поверието "нещо старо, нещо ново и нещо назаем"  ;)
Реално моето зелено е доста по-светло от това което си дал за светло зелен пример, но не мога да го намеря на оригинална цветна проба от онези години :|
Гривните на фаровете по каталог са винаги в цвета на купето (или черни), а върху тях са едни хромирани гривни. Иначе в цвета на купето смятам да са.
Произведена е Cologne, Germany февруари 1970 г.
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 10:57:30 от koruderliev »

Октомври 31, 2014, 13:41:00
Отговор #23

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Виждал съм май оригинално Капри зелен металик, доколкото помня преди години често паркираше около Лъвов мост, но май беше от модела с широкия стоп. Наистина интересен и доста странен цвят - светлозелен, но с по-студен оттенък... харесва ми, ако ще я пребоядисваш то наистина най-добре да стане както си е излязла от завода. Не знам къде си ходил да ти я тонират, но лично аз съм доста доволен от работата на момчетата в Рок'Н'ролл сервиза на Симеоновско шосе, след като преди това съм обикалял без успях доста подобни фирми...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 31, 2014, 15:04:27
Отговор #24

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тасовете са от ескорт или орион от 80-те години


Октомври 31, 2014, 16:01:42
Отговор #25

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... "нещо старо, нещо ново и нещо назаем"...

Струва ми се, че поверието завършва и с "нещо синьо" (против уроки)  ;).
И отново по повод на цвета - дали е ползван и за други немски модели на Ford от 70-те? Всъщност предполагам, че проблемът е в това, че кодът на боята няма аналог по съвременните каталози и трябва да се сканира от някоя част, така ли? На табелката на колата или някъде другаде пише ли какъв е кодът на боята?
Ровейки тия дни по разни снимки на Capri, попаднах и на американските версии, за първото поколение на които четох, че са немска сглобка (продавани в САЩ като Mercury). Попаднах и на Capri Club of Chicago :), където има доста интересни неща, включително и една таблица за бои с кодове на PPG. Погледни я, може пък да има някакво съответствие, въпреки че в Европа боите са с четирицифрени кодове - http://myplace.frontier.com/~capriclubchicago/clrcode.htm

Октомври 31, 2014, 16:02:54
Отговор #26

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Ники, да ти дам на заем едно Алфа зелено - Verde Oliva Metalizato .

Стои страхотно в кремав интериор и дървен волан :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 31, 2014, 18:33:40
Отговор #27

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Ехехеее ти ме накара да се усмихна човек . Пожелавам ти много хубави мигове със Каприто и със А4 ката .И аз карам Авант а4 :) А по обявата съм звънял и аз .Обади ми се леко дрезгав женски глас доколкото си спомням.
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 18:53:08 от Consul73 »
Ford weist den weg

Октомври 31, 2014, 19:36:22
Отговор #28

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Ники,бих те посъветвал (както каза колегата rsk) да разровиш колоркаталозите и на американските И английските производители на автобои.
После в КАТ им обяснявай,че това не е "гръмотевично тъмно" а "тюркоазено зелено" :D ;D
retrobs.com

Ноември 01, 2014, 16:43:36
Отговор #29

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Ехааа, яко съвети за цвета! Много ви се радвам :) Благодаря! Само да стигна до избора на цвят, че сега още търся бояджия :| ...в района на югоизточна България!
« Последна редакция: Ноември 01, 2014, 16:58:57 от koruderliev »