Автор Тема: FORD CAPRI MKI 1700 GT XLR - 1970 г.  (Прочетена 33581 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 01, 2014, 17:04:21
Отговор #30

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
... че сега още търся бояджия :| ...в района на югоизточна България!

Хващаш собствениците на Ретро автомобили от твоя регион ,разглеждаш им колите "под лупа" и на когото колата ти се види най-перфектно боядисана го питаш кой е майстора ,адрес ,телефон и си ТИ.
Само идея де ...  :)

Ноември 01, 2014, 17:05:36
Отговор #31

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Това отдавна го правяя ;) ...вече трима ми отказаха :(

Ноември 01, 2014, 17:31:56
Отговор #32

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Не се кахъри де,и на твоята улица ще изгрее слънце (и на твоето Капри ще му се лепне боята) ;)
нали знаеш как се влиза при доктор и майстор-вратата се отваря с лакът защото ръцете са заети от торби пълни с ракия,бира и мезета .... не си ли гледал "Баш майсторът" ... на Робеспиер Гълъбов му се откинаха ръцете да мъкне торби с пиячка :D
retrobs.com

Ноември 02, 2014, 11:53:09
Отговор #33

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
От момента на покупката на колата приех идеята да й намеря гараж. Така след няколко разговора с родителското ми тяло, бях обеден че е най-добре да построя един гараж отколкото да купувам или наемам готов такъв. Пролетта на 2009 г. започнаха строителните дейности по гаражчетоо, баш по празницитее ;). Естествено монолитно строителство с основи, плочи, колони и желязо колкото имаше всичкотооо :D Последното оразмерено за размерите на американското автомобилостроене, а именно 420 х 720 см, естественоо с канал и на височина 300 см.








Ноември 03, 2014, 07:40:25
Отговор #34

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Eто и развитието на обекта:






Ноември 03, 2014, 11:51:32
Отговор #35

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Сега ако кажеш, че след като си осигурил дом на Capri-то, си минал на следващия етап и си построил няколко помещения и за собственика му, за да има къде да нощува, когато не е в гараж, направо те признах :winktongue:
Но шегата настрана - темата придобива еталонен вид!!! Надявам се вече да са изсъхнали всички замазки, мазилки, шпакловки и т. н., та да е на сухо купето ;)
И още веднъж - поздравления за супер интересната тема!

Ноември 03, 2014, 11:58:17
Отговор #36

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хахахаа познааа ...има и помещение за собственика  O0 Както си личи по основите и зидарията, сградата е на две части - гараж и голяма стая (~30 кв. м.), и баня и тоалетна :))) Основите, колоните и плочите са оразмерени за още два етажа отгоре, но дойде кризатааа ...и остана само един :)

Ноември 03, 2014, 12:53:51
Отговор #37

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ами признавам те за топ проектант ;) ! И строителният ти проект измислен и автомобилният ти изглежда супер, че за капак си ги и съчетал. БРАВО!!! Пожелавам успех и сили за втория етаж и за колата, разбира се!

Ноември 03, 2014, 14:39:53
Отговор #38

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Есента на 2009-та година преместих Capri-то в Бургас с помощта на приятел и на съхранение при негоо ;)





Малко след това минах и КАТ Бургас, но не без екшън! Оказа се че срока на валидност на TUV протокола бил 1 месец, съответно писах обяснения до шефа на Регистрации, защо аджаба се явявам на третия месец. Човека се оказа много печен прие обясненията ми и ми наложи минималната глоба от 20 лв., а и беше минало повече от година от покупката, та бях посъбрал „провинения” ;) Заставам на гишето за подаване на документите за регистрация, „чукат” в системата и се оказва че има една цифра разлика между номера на стария зелен талон и този въведен в системата. Хайде пак при шефа на Регистрации, той звънна направо в КАТ София и за 5 мин. направиха справката в партидата на автомобила, разгеле оказа се техническа грешка на оператора въвеждал данните в електронното досие. И така след 2-3 часа в КАТ вече с голям талон и бели табели :)





Ноември 03, 2014, 15:04:33
Отговор #39

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Eто и развитието на обекта:

Колега какви са разходите за такъв строеж на днешно време - разрешителни ,проекти ,документи ...?
Браво че си решил да "подслониш" хубавата кола !