Автор Тема: FORD CAPRI MKI 1700 GT XLR - 1970 г.  (Прочетена 33551 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 18, 2014, 12:26:11
Отговор #60

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Открих уникална технология за запълване на бомбета – болкит и естествена кожа, сумарно от двете 1,5 кг. Тъпчиш, тъпчиш и колата става вечнааа – ламарината изчезваа, а пълнежаа не :D





Проследих историята на старите заварки, правени без да се махат изравнителните изолационни пана на пода – съответно разтопени от нагряването му. Тук приложих познания от практиката ми по „Склуптура”. Всичко това ме навежда на мисълта: дали пък колата не си е имала оригинален мокет и при някой заваръчен процес, след като интериорните елементи не са отстранявани, да е бил фламбиран  :-\ Но това вече няма кой да го знае!




Ноември 18, 2014, 18:39:52
Отговор #61

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
Тюх да му се невиди :-\да бях учил за алхимик :( ;)
retrobs.com

Ноември 19, 2014, 11:03:38
Отговор #62

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Eee Румба, алхимик ако беше станал, само ги поръсваш с "реставраторски прашец" и ламарините сами ще се изграждат ;) ...и така на ден кола, на ден кола  O0

Ноември 21, 2014, 22:09:44
Отговор #63

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
http://www.cars.bg/c903479

вероятно го знаеш това

Ноември 27, 2014, 12:30:42
Отговор #64

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Тука някъде ме осени идеята за ТОТАЛНА РЕСТАВРАЦИЯ! И се започна гранде разглобяване! И както сме гледали на Запад, а и при колегата с Capri-тата Влади видях такова dolly, та той ми направи и на мен  ...на колелата има даже и спирачки ;) Абе истината е малко по друга, намерих си готово такова в Англия за 50 GBP, но продавача се направи на интересен и вдигна цената на 80 GBP, та чак тогава Влади ми го направи по снимките на английското ;) Работата вече изглеждаше европейска, даже не предполагах че към днешна дата и разхода ще стане такъв :D НО както казал е народа: „Кефа цена няма”, а както казва Тошко Марчев: „В страстта си понякога изгаряме!”. Е все още не съжалявам за нито едно от взетите решения!












Ноември 27, 2014, 15:43:32
Отговор #65

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Тука някъде ме осени идеята за ТОТАЛНА РЕСТАВРАЦИЯ! И се започна гранде разглобяване! ........., даже не предполагах че към днешна дата и разхода ще стане такъв :D НО както казал е народа: „Кефа цена няма”, а както казва Тошко Марчев: „В страстта си понякога изгаряме!”. Е все още не съжалявам за нито едно от взетите решения!

Ники, умееш да разказваш като Тарантино!  O0
Държиш в напрежение и зрителят не трябва и за момент да се отплесва настрани  :)
Иначе разходите си вървят. Аз вече например съм на ръба на предварителните си разчети. И както е тръгнало сигурно в края ще ги прехвърля с около 1000 лв. (поне)  >:(
Между другото аз се надявам в рамките на следващия месец да сме минали Рекорда на първа основна боя.
И след това ще напишя колко е струвала до момента реставрацията.
Ще го направя с надеждата да съм от полза на фенове,които тепърва ще минат по нашия път, за да знаят съответно какво ги чака.
Защото мечтите са безплатни, но тенекиите - не.  :)
А за равносметката - НИТО за момент не съжалявам,че реших и се захванах!

Ноември 27, 2014, 17:09:46
Отговор #66

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Браво и на двама ви ,определено силата на мечтите е голяма при вас и любовта към желязото  :) За някои хора наливането на толкова пари в 30+ годишни коли е тотална лудост ,но въпреки това удоволствието по време на работа и особено накрая е върха  ;D  Адаш ,докарал си я до най-хубавия момент- боята  >:D  Ники продължавай все така увлекателно с темата ,въпреки всички трудности си късметлия , че преживяваш всичко това.

Ноември 28, 2014, 11:34:15
Отговор #67

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Благодаря ви Дидовци, благодаря  O0
Иначе и аз си водя едно Excel-ско файлче с разходи ;) ...та решил съм като завърша проекта да го публикувам и него, но няма да е за хора със слаби сърца  :D
Дидо (dido1903), радвам се че си стигнал до контролна боя, браво :) Аз в началото на седмицата пообиколих 6-7 бояджии (почти 200 км.), ще видим дали някой от тях ще е моя!
Дидо (didotooo), по отношение на наливането на пари, има една стара "приказка" в която се казва, че: "На този свят всеки като дойде му се дава един "кладенец", който цял живот пълни! Едни с имоти, други с оръжие, трети с алкохол, четвърти с електроника и т.н.", та и ние сме си дошли с нашето "кладенче", лошото е че някой си имаме повече от едноо  :D 
« Последна редакция: Ноември 28, 2014, 11:36:19 от koruderliev »

Ноември 28, 2014, 20:46:05
Отговор #68

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Съгласен  :D
Ford weist den weg

Ноември 29, 2014, 09:02:09
Отговор #69

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Това с файла е много хубаво. Аз сиимах тефтерче за Мантата и събирах и описвах всичко в него но един ден реших да дръпна чертата и ГОЛЯМА ГРЕШКА ядосах се  и го изхвърлех. Сега го правя за Кадетта и резултата към момента ме плаши много .
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни