Автор Тема: FORD CAPRI MKI 1700 GT XLR - 1970 г.  (Прочетена 33586 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 01, 2014, 16:29:17
Отговор #70

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Аз разходите си и при предишния и при сегашния Транс Ам също си ги пиша.
Ама като смятам тотала и на мен не ми става много хубаво та не знам до колко има смисъл човек да си води такива тефтери и списъци с разходи. ???
А иначе Дидо предвид реставрацията която правиш на Рекорда според мен това че не си ги уцелил с 1000 лева е нищо - имам предвид че даже много точно си ги сметнал. Стария ми Транс Ам ми излезе точно два пъти повече от първоначалните сметки (преди да го купя) и сегашния вече със сигурност е минал и той с над 1000 лева от първоначалните сметки и то при положение че още не съм го завършил. Трябва да изкарам един курс при тебе за по точно изчисляване на реставрация  :)
Ники извинявай за спама. Хубаво разказваш. Продължавай в същия дух. :)

Декември 01, 2014, 20:50:11
Отговор #71

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не само, че увлекателно разказва, ами и доста поучително особено за хора, които не са се захващали и не са минавали през всичко това, т.е. гледат на нещата през розови очила, както вероятно и самият Ники в началото 8)) С парите сметката е ясна - винаги е по-изгодно да вземеш нещо добре реставрирано или запазено /ако изобщо може да си сигурен в това/, отколкото да наливаш средства в пълна реставрация, освен ако нямаш уменията и условията да свършиш сам по-голямата част от труда по нея - това поне дава сигурност, че всичко ще е ОК.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 01, 2014, 21:03:51
Отговор #72

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3691
Момчета,всеки със завидна финансова сметка може да си позволи последно поколение автомобил но не всеки би си позволил да отклони месечен,семеен,нужен бюджет за поредната авторетролюбов!
Респект Вам!
retrobs.com

Декември 01, 2014, 22:03:07
Отговор #73

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Лека/полека умните хора инвестират в Ретро/Класически Автомобили.  8))
Или право казано ,най-сигурното място за нашите пари в днешно време.

Иначе - за тоя проект нямам думи.
Поздрави за ентусиязма .   
« Последна редакция: Декември 01, 2014, 23:58:10 от Toni only Benz »

Декември 04, 2014, 14:19:56
Отговор #74

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
В очакване на пускането на тока, отварях нови и нови места по колата и откривах „чудеса”. Но успоредно с това купувах нови части за нея, ежеседмичноо от цяла Европа – Англия, Франция, Белгия, Холандия, Германия, Полша и Италия :) И така за няколко години (а и продължавам ;)) си напълних един хол от 25-30 квадрата с нови или вече реставрирани части, а и две папки фактури от покупките – да има за историята ;) Къде NOS, къде автър маркет, къде втора употреба, къде по-добри от мойте, къде липсващи такива, къде за наложителна подмяна, къде от гъзария ...тръгнеш ли веднъж край няма :) Та истината е, че в момента с малко зор може и второ купе да оборудвам :D






Декември 10, 2014, 16:28:23
Отговор #75

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
 :o Направо магазин може да отвориш - и аз съм събрал доста болкуци за шкодите - ей така "да има", ама ти ме засенчваш отвсякъде :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 11, 2014, 09:38:02
Отговор #76

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Абе аз все си мисля че това даже не са всичките части.
Като съм идвал в Бургас си мисля, че съм виждал още повече :)

Декември 11, 2014, 09:47:52
Отговор #77

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хахахаха прав си Пешко, има още 2 стаи, но не смея да ги пуснааа :D :D :D
E, голяма част от тях бяха ламарини, които вече са по колатаа, а и интериорите не са толкова интересни ;)

Декември 11, 2014, 12:16:22
Отговор #78

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
давай да гледаме развитието, щом вече са накичени панелите - има още много серии, дето не си пуснал до сегашното състояние, май май :)  >:D

Декември 11, 2014, 13:51:26
Отговор #79

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476












В един момент от тези гледки започнах да изпадам в ужас! Тогава попаднах на едни момчета в Швеция и Англия, които реставрират само Capri-та. При тях видях колко по-големи „кенефи” реставрират, та направо съграждаха нови коли от „брюкселска дантела” и колко яки нови лъскави панели използват ...с тяхна помощ си поръчах от Англия 4-те най сложни и трагични детайла по каросерията, да ми ги сгънат по оригиналните матрици! Записах се във фирмата да чакам и реда ми дойде след 3 месеца :) Както каза един от големите български майстори: „Е, баровец си ти! От bTV може всичко да си позволите.” ...е неговата цена беше 30% по-висока от това, което ми струваха тогава да си ги взема от GB.