Автор Тема: FORD CAPRI MKI 1700 GT XLR - 1970 г.  (Прочетена 33361 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2014, 22:15:04
Отговор #80

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не знам дали си баровец, но определено си късметлия, че реставрираш модел, за който още се пазят матриците, па дори и се ползват по предназначение :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2014, 10:20:56
Отговор #81

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Митак, това е една английска фирма, която работи панели за доста Фордове от 50-те, 60-те и 70-те години - http://www.steelpanels.co.uk/
Е цените вече са позавишени от преди 3-4- години ;)

Декември 12, 2014, 12:01:21
Отговор #82

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това най-вдясно ли са цените? Като гледам още първите в списъка - вътрешен подкалник за 780 паунда ако е... наистина само за баровци, поне по нашите стандарти де :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 17, 2014, 17:16:53
Отговор #83

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Да събудим темата ;)
retrobs.com

Декември 18, 2014, 12:22:18
Отговор #84

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
И едни реставрирани джантии ...черните орнаменти ги имам ама още не съм ги лепнал :) а и алуминиевите рингове не съм ги полирал за снимкаа ;)





И докато си чаках „идеалните” условия за работа, двигателя ми беше тотално реставриран в този комерсиален вид :)






Декември 19, 2014, 15:47:59
Отговор #85

Неактивен Goran Stoyanov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Поздрави и от мен. Днес ми е първия ден във форума, не издържах на тази прекрасна презентация и хронологично поднесен материал. Преди 9 години се сдобих и аз с едно същото такова 1.7 V4 Capri и ми предстои напролет да оправям и кърпя купето (майстор, не аз лично) понакупил съм през последните 1-2 години почти всичко необходимо, но с мокета на пода удрям на камък. Купих колата без мокет. Понеже сега довършвам една Манта А от '71 след пълна реставрация (тотално ми изби зъбите на бюджета) за която купувах нов мокет от Германия. Изръсих се сума кинти за 13 броя елементи от мокет които според немците се редят лесно и бързо. И след 2-3 дни борене с тях като прасе с тиква, така и не успях да ги сложа и се наложи да "реставрирам" оригиналния мокет на Мантата..........
Та...колега koruderliev кажи моля те какво си предприемал относно мокета в Capri-то? Кажи, че нямам решение до момента. Не ми се сърба пак попарата на "нов комплект" от чужбина който не става.

Декември 19, 2014, 17:58:52
Отговор #86

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Според мен най-добре е мокетът да се ушие наново по кройки от оригиналния /ако има налични остатъци, разбира се/ - мисля, че дори у нас няма да е много трудно да се намерят подходящ материал и майстор за изпълнението... предполагам ще е лесна работа за опитен тапицер.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 19, 2014, 17:59:16
Отговор #87

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Поздрави и от мен. Днес ми е първия ден във форума, не издържах на тази прекрасна презентация и хронологично поднесен материал. Преди 9 години се сдобих и аз с едно същото такова 1.7 V4 Capri и ми предстои напролет да оправям и кърпя купето (майстор, не аз лично) понакупил съм през последните 1-2 години почти всичко необходимо, но с мокета на пода удрям на камък. Купих колата без мокет. Понеже сега довършвам една Манта А от '71 след пълна реставрация (тотално ми изби зъбите на бюджета) за която купувах нов мокет от Германия. Изръсих се сума кинти за 13 броя елементи от мокет които според немците се редят лесно и бързо. И след 2-3 дни борене с тях като прасе с тиква, така и не успях да ги сложа и се наложи да "реставрирам" оригиналния мокет на Мантата..........
Та...колега koruderliev кажи моля те какво си предприемал относно мокета в Capri-то? Кажи, че нямам решение до момента. Не ми се сърба пак попарата на "нов комплект" от чужбина който не става.
Никаква информация докато не постнеш снимков материал за Мантата :D, извинявам са за спама Ники :-[

Декември 20, 2014, 23:44:23
Отговор #88

Неактивен drago

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
  • Opel Calibra
Здравейте,отдавна ви чета форума и днес най после се регистрирах.
Виждал съм Капри-то,но не съм спирал да го разглеждам.Сега вече май не е отвън на улицата,а в специално построения гараж,за който четох тук :)Много ме радва,че мой съгражданин има това уникално возило.Успех с проекта колега,дано напролет да го виждаме и по улиците на Бургас :)
ПС: За колегата с мантата А:Чакаме включване в раздела за немски автомобили  ;)

Декември 21, 2014, 10:44:17
Отговор #89

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Този двигател е също като шест цилиндровия но минус 2 цилиндъра. Станал е чудесен поздравления!