Автор Тема: FORD CAPRI MKI 3100 RS Cosworth - Replica  (Прочетена 12655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 01, 2014, 22:24:07
Отговор #20

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Като се има какъв проект са заформили, едва ли е проблем да дръпнат мотора малко назад за изчистване на този проблем, ако реално съществува. А и предполагам са мислили над това, само това, че колата се прави в Проспийд, е достатъчно добра атестация.

Декември 01, 2014, 23:31:32
Отговор #21

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
За тоя проект нямам думи ,нивото е високо за БГ действителността.


/Абе Ники ти колко Капри-та имаш че вече се обърках..../ O:-)


На мен тия Капри-та са ми слабост още от детските години ,когато си играех ей с тая и др.подобни ...





И след години като видях наживо такова ,с 2-йката ауспуси отзад /сещайте се кое/ и бях полудял .....  :)

« Последна редакция: Декември 02, 2014, 00:02:24 от Toni only Benz »

Декември 02, 2014, 12:25:43
Отговор #22

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хаха, нашия Ники не е с фамилия Златков... но доколкото разбрах и колата като цяло не се прави в Проспиид, а там само са настройвали мотора, или греша?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 02, 2014, 14:06:49
Отговор #23

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
хахаха ...много ме кефи как се заворми темичкатаа  O0 На специфични технически въпроси не мога да ви отговарям, защото просто не съм на ясноо :/ Сега се чух със собственика на проекта и колкото невероятно да звучи не знае имената и на двете фирми, които работят по проекта, просто познава хората :) 

Декември 10, 2014, 14:30:24
Отговор #24

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Малко нови доставки за проекта, а именно олекотен капак и оригинални огледала:









Надявам се другата седмица да имам снимки от работата по купето!

Декември 10, 2014, 16:25:30
Отговор #25

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Капака от фибростъкло или алуминиев? Първите са буквално нож с 2 остриета - при челен удар не се деформират като ламаринените, а се чупят на остри парчета и части от тях могат да се врежат в купето /пази Боже!/. За съжаление и аз ползвам подобен за един от проектите си поради липса на оригинален алуминиев.
А оригиналните огледала с марка Форд ли са брандирани? Щото ми подариха едно на вид досущ като тези, с надпис Talbot & Co. Berlin , като това:

За жалост обаче си няма "другарче" или по-точно другарчето му е явно по-съвременно - не хромирано, а с черен структурен мат.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 10, 2014, 17:13:44
Отговор #26

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Фибростъкло е капака. Пак английско производство. Надявам се тази кола да не се блъска така, че капака да става на парчета ;) ...че на собственика ще му се презлеее!
Огледалата не съм ги гледал, но едва ли са брандисрани с Форд, някакъв европейски автър маркет са.

Декември 10, 2014, 21:26:16
Отговор #27

Неактивен primalfear

  • Публикации: 135
Огледалата са много разпространени в Англия. За моята осмица си купих същите пак от там.
Интересното при тях е че се продават в комплект като двете стъкла са различни. Едното е
с по голяма дъга от другото. Добри само, но имат малък недостатък, а именно регулирането.
Трябва да се развива винта в острието за да се наместят и после се стяга пак.
Ако не си водещото куче, гледката никога няма да се промени!

Декември 30, 2014, 11:15:44
Отговор #28

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Малко снимки от работния процес, предновогодишноо ;)






Януари 06, 2015, 22:30:13
Отговор #29

Неактивен drago

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
  • Opel Calibra
Уникални снимки....А каква е другата кола на заден план?