Автор Тема: JDM 1984 Nissan Bluebird U11  (Прочетена 1473 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2023, 22:32:58
Прочетена 1473 пъти

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу


Реших най-накрая да направя тема за моят японец, тъй като беше забелязан от колегата dan4oteto в района в Youngtimer темата, стига съм се крил.  :))

Количката е Nissan Bluebird U11 от далечната (за мен) 1984 г. с бензинов двигател CA18S (90 кончета). Малко предистория, по думите на предишния собственик е била внесена от Япония в България през 1992 г. от моряк, познат на по-предишния собственик. При мен е от някъде септември 2022 г., но всъщност Нисанчето беше на моят радар още от някъде година преди това, когато се продаваше в гр. Генерал Тошево. Тогава се опитах поне да отида на оглед въпреки че малко щях да си разтягам портфейла да си я позволя, но за мой лош късмет точно в деня когато бях в района, колата беше на сервиз и нямаше възможност да я видя.

В последствие Нисанчето го купи един друг младеж от София, който доста скоро след това го пусна отново за продажба, поседя известно време, и от там вече се озова най-после в моите ръце. Когато го заварих в София нямаше нито преглед, нито гражданска, и очевидно няколко месеца поне не беше ползвана. Всичко това го оправихме със сключването на сделката и поех с моето Нисанче към Горна Оряховица.  Колата вървеше доста тромавичко тогава но в крайна сметка стигна дестинацията си безаварийно.  :))

Досега на Блубърдчето съм направил обслужване, нови свещи и дистрибуторна капачка. Смених тампоните на макферсоните тъй като старите бяха напълно заминали, и докато веднъж беше на лифт единия буквално се откачи и предното ляво окачване провисна във въздуха. ::) Тампоните на задната стабилизираща щанга и шарнирите също бяха подменени. Има още работа по окачването и карбуратора със сигурност има нужда от една добра настройка, нещо за което ще трябва да разуча тъй като си признавам, че имам общо понятие от автомобилни компоненти, но съм далеч от познавач.

Откъм ръжда за щастие е изключително чист и със сигурност трябва да направя каквото мога да го консервивам. Едната вежда има мъничко прогнило но е абсолютно спасяемо, и тук-таме по ръбовете на останалите вежди съвсем леко е тръгнало, но пак, изненадващо добре. Другото място където пак е тръгнало отгоре-отгоре е на ъглите на праговете където е вдигана с крик. Там нещо не са успявали да намерят правилното място за повдигането й и заради това се е оголил метала и е тръгнало.

Този Bluebird е точно каквото доста време съм търсил. Имам голяма страст към автомобилите от 80-те и особено японските, както и към истинските "JDM" модели, един термин който много често се бърка за общо понятие за всички японски автомобили, но реално касае автомобили които конкретно са с първа регистрация на японския пазар и в спецификация направена за японския пазар, дори и да не са японска марка. :)) Бих предпочел ако беше с ръчни скорости, но японците от край-време са си големи фенове на автоматика и малко или много нямам избор, няма лесно да намеря друга.  :)) Пък и изненадата на доста хора когато видят, че кола на тези години е автоматик, е забавна.



Тези дни чакам да получа и новите му джанти от боядисване, да ги сложа и ще кача още снимки. Успях да изровя от интернет тези автентични 15-ки от Nissan Silvia S12, които смятам че перфектно ще паснат на Блубърда.  :))





« Последна редакция: Юни 14, 2023, 22:46:11 от Teo »

Юни 14, 2023, 22:54:13
Отговор #1

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Браво , поздравления за страхотната кола !
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юни 15, 2023, 19:45:57
Отговор #2

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Честито!
Много е приятно, когато се появяват непопулярни за нашите географски ширини модели.
Със здраве да му се радваш!

Юни 15, 2023, 22:32:04
Отговор #3

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Еха ,че хубав Блубърд в типичния бял цвят. Забелязвам и тн. Shark lights габарити върху калниците - вечер светят много готино имах такива на Мицубишито. Салона също изглежда в чудесно състояние , а тези джанти ще го отворят доста ! Следя темата с интерес . Мога ли да те помоля за снимка  на аудио системата ? Успех !


Юни 30, 2023, 23:04:35
Отговор #4

Активен Stliqn007

  • Публикации: 30
Супер запазената кола за годините си  :)) . Честито за придобивката. Надявам се поне ти успяваш да я караш по-често. Относно карбуратора, най-вероятно ще се справиш с разучаването му.  И аз нямах представа. Сега по-спокойно се хващам да го разглобявам. Само внимавай при първото му разглобяване и прави много снимки.

Подозирам, че имам един карбуратор, който може да ти свърши работа поне за части. Свален от до колкото помня първите микри.

Като имаш възможност, пусни някоя друга снимка на интериора и мотора. Голяма рядкост е, та ще е интересно.

Успех с проекта!

Септември 02, 2023, 16:56:30
Отговор #5

Неактивен Teo

  • Публикации: 226
  • Автомобилен уиабу
Благодаря на всички за хубавите думи! Известно време не бях в страната и не съм отговорял в темата, но пък се завръщам с ъпгрейдната снимачна апартура сега да ви я покажа по-добре. :))

Джантите вече са боядисани и на колата. Просто заспаха, много добре й стоят.  ::)


Еха ,че хубав Блубърд в типичния бял цвят. Забелязвам и тн. Shark lights габарити върху калниците - вечер светят много готино имах такива на Мицубишито.

Точно така! Аз се изненадах колко добре светят в тъмното. Много готин JDM-ски детайл.  :))


Мога ли да те помоля за снимка  на аудио системата ? Успех !

Заповядай! Има си оригиналното радио на японските честоти, което ще рече че при нас хваща само няколко станции от 87.5 до 90 мегахерца. :))
Ще се постарая да го запазя в оригиналния си вид и може би да монтирам по-модерно радио някъде извън поглед, примерно в жабката или отдясно на волана.
За жалост касетофона го пробвах но не чете добре касети, чува се само от едната страна и доста нарушено. Ще трябва да проуча дали е възможно да се оправи.