Автор Тема: Шлайф цилиндри  (Прочетена 6311 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2014, 14:53:23
Прочетена 6311 пъти

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Търся къде могат да бъдат шлайфани 2 цилиндъра с размери Ф58мм. и дълбочина 130мм.Става въпрос за мотоциклет ЧЗ 350
У наше село не намираме,явно размерът иска по-специфично оборудване.
Дайте жокер кой и къде може да свърши грамотно тая работа.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 22, 2014, 16:15:41
Отговор #1

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако в село Мадара шуменско не ти е проблем, мога да ти дам телефони на хората там, работят много качествено и с оборудването което имат едва ли ще им е проблем.

Декември 22, 2014, 17:38:11
Отговор #2

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Дай тел.,че на 27.12 имам ходене до Шумен,мога да съчетая нещата ако хората работят в събота или поне да оставя нещата.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 22, 2014, 19:58:26
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Утре ще ти ги изпратя телефоните, като съм на работата, че само там ги имам записани.

Декември 23, 2014, 08:00:42
Отговор #4

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ще дам и аз една информация - в Пловдив има един възрастен човек, излиза всяка неделя на пазарал Та той се занимава с шлайф само на мотоциклетни цилиндри и точно миналата неделая му взех телефона за всеки случай - 0896413130 Димитър се казва. С карбуратори също се заниимава.

Декември 23, 2014, 10:43:12
Отговор #5

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Телефоните в Мадара - 0888859187, Стоян и 0887936102, Сашо

Декември 29, 2014, 15:53:14
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Един съвет, Немо.  За да ти стане чудна работата. При шлайфист е добре да се отиде със цилиндри и бутала. Без бутала, нищо няма да стане. Буталата му трябват, за да ги измери и по този начин да определи размера на цилиндъра/допускът. Трябва да ги измерва с микрометър, не с шублер. И търси шлайфист, който разполага със хонинговащ апарат. Не е задължително да е машинен, но е задължително да бъде поне механичен, който се задвижва от ръка. Механичните имат механизъм, който осигурява равномерно движение на хонът, човешката ръка само задвижва цялата схема и не може да влияе на точността. Поне не директно. Най-трудно се хонингова с такива ръчни апарати. Понеже е от голямо значение състоянието на хонът, дали е хлабав (износен) или пренатегнат (умишлено, въпреки, че е износен), както и подаването. За това се иска хиляди пъти тренирани ръце, които да въртят тая машинка и да се получи  качествено хонинговане. Защото, доста шлайфисти имат навика да драскат цилиндъра със ,,коминочистачки".  Така се получава неправилен, крив, неравномерен хонинг на цилиндъра. Което е недопустимо. Предания от рода ,,то и така кара" са вярни, ама не може да изкара толкова-колкото машинен/механичен хонинг. Просто с хонинг на ръка с такива топчести четки, драстично скъсява междуремонтния пробег на агрегата. И за да се застрахова срещу задиране, оставя ти цилиндрите със +0,02 мм. спрямо допуска. Понеже знае, че като заработи и много силно ще загрява докато се приработи бутало към цилиндър и сегментите. И какво се получава ? На студено, CZ -то трудно възпламенява, буталата дрънчат в цилиндрите и се оправя, когато загрее. След това бързо започва да презагрява и се усеща, как двигателя започва да работи на сила, няма тяга и много гори. :)  Едно, че и бавно се приработват тези части и друго, че с голямата хлабина, охлаждането на буталата се влошава драстично. И ако си достатъчно търпелив, да спираш за изстиване през 20 километра, минава 10 хил. км. и цилиндро-буталната група е износена. Просто са износени цилиндрите и буталата, при това интензивно. Не е само до смяна на сегменти. Защото, като оставиш такива 2-Т с голяма хлабина (а, те по дифолт работят сс големи хлабини, особено тези с въздушно охлаждане), сегмента не работи правилно, не застава правилно в канала и започва да поврежда канала в буталото. Толкова много неща могат да се получат, като авария от некадърен хонинг.  Дано случиш на правилния шлайфист.  :)

Декември 29, 2014, 18:01:29
Отговор #7

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
+1 за Мадара. Едни от малкото останали "правилни майстори".
3-4 пъти съм ползвал услугите им и досега  не са ме подвели.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Декември 30, 2014, 19:53:07
Отговор #8

Неактивен немо

  • Публикации: 1040
  • пиперлив
Първо да благодаря на отзовалите се,вероятно ще последваме съвета на другаря Мичев,че има и още 1+ за хората.
Другарю Живков,благодаря за съветите,някои неща са ми известни,другите предполагам са известни на собственика на ЧЗ-то,които е републикански шампион за 1982 в дисциплина,използваща 2Т двигатели(като двиг. сам си го е правил  ;D ) Това е без ирония,винаги е полезно да се чуе още някое мнение по даден въпрос,за което отново благодаря!
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001