Автор Тема: Simson S50 1978  (Прочетена 7129 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 25, 2014, 17:00:27
Прочетена 7129 пъти

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Здравейте колеги имам мотора от 3 години. Взех го от един човек който не се е грижил особенно много за него дори има и селски тунинг. Днес го извадих да го огледам, че искам да го възстановя както е било в заводски вид, вчера купих едно двигателче 51. Доста части ще трябва да се набавят но първото което е да махна гадната касетка, всякакви съвети или критики биха ми били от полза  :)


Декември 25, 2014, 19:38:19
Отговор #1

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Бях забелязъл че отзад има леко разминаване на каплите и двигателя стои изместен на дясно възможно ли да е от втулките на носача или тампони ли са точно или някаква кривина в рамата  :-\

Декември 26, 2014, 00:21:48
Отговор #2

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Здр. колега.
Рамките на симсонките имат склонност към изкривяване. Рамката е "разглобяема". Тръбите под седалката , и тези на които са задните степенки са хванати с болтове. Сваляш , изправяш и сглобяваш. Нищо трудно и сложно. Моя симсон беше в същото положение. Само че аз съм си го купил нов от магазина преди 31 години. Външно е доста захабен от годините , но е в напълно оригинален вид и в перфектно техническо състояние.
Не се чуди от какво се посуква рамката. От падане естествено. :)
« Последна редакция: Декември 26, 2014, 00:27:45 от ГеоргиПр. »

Януари 05, 2015, 22:42:27
Отговор #3

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Благодаря колега! Значи мотора е разглобен и закупени нови консумативи. Проблема е в рамата, долу е късана кривена и заварена накриво с електрожен и сега си търся рамка :-\

Януари 06, 2015, 21:18:28
Отговор #4

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Така така от тази вечер вече имам перфектна рамка :) смених семерингите на коловете почистих и слгобих. Задните амортисьори ги разглобих почистих и пребоядисах само ми е интересно колко масло се налива на коловете и на задните  :-\ хромираната част беше зле и реших с карбоново фолио да ги облепя. На този етап до тук  :)




Януари 08, 2015, 18:58:57
Отговор #5

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth




Трябва да му взема ново кормило и нови стъпенки

Март 07, 2015, 18:04:04
Отговор #6

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Здравейте колеги! В общи  линии съм събрал мотора не е на 100% автентичен но след време ще доработя и недостатъците. Ламарините са боядисани не със спрейчета а от професионален бояджия, калниците са металик а резервоара с капаците червено като заводксото





Седалката е изтърбушена, сложил съм я само за снимката ще взимам цяла нова. Дано ви хареса :)

Март 07, 2015, 23:01:46
Отговор #7

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Здр.
Много добре е станала моторетката ! Намират ли се нови седалки ? Ако ти е здрава основата , тапицер може да ти направи и тази.
Пак натрупа сняг , та сега няма да може да го пробваш. :)

Март 07, 2015, 23:37:38
Отговор #8

Неактивен sierrata

  • Публикации: 43
  • Cosworth
Здравей! Именно основата е изгнила. Продава се окомплектована :) решил съм като се позатопли за сложа нови спици и да зачистя барабаните и каплите

Април 09, 2016, 15:44:27
Отговор #9

Неактивен Ертан

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте !
Искам да споделя следния случай: Имаме Симсон С51 от около 80-та година, за изминалото време е претърпял поне 2 цепения на двигателя шлайфане на цилиндъра и смяна на бутало. Поне 2 пъти помня, но  може да е и 3 пъти цепен, не знам. След тези операции е нормално кубатурата да се увеличи и мощността също. Не отдавна имахме проблем със скоростите, нямаше първа и я карахме с баща ми на 2-ра и 3-та като потеглянето не беше проблем защото има мощност.  След това двигателя беше на ремонт за скоростите и всичко беше точно оправиха се скоростите и  си вървеше нормално. Но днес както си карах на първа и дадох по-рязко газ нещо със скоростите се случи и спрях. Установих че мотора остана на скорост и не успях да изключа. В момента не съм отворил капака да видя какво  е състоянието вътре но въпросът ми е: Възможно ли е от увеличената мощност да ми прави тия проблеми със скоростите , защото предполагам, че механизма за сменяне вътре е счупен. След това като е на скорост запали на бутане и  си вървеше нормално на първа но не може да включи 2-ра и 3-та  или да изключи. След което се прибрах но успях по някакъв начин  да изключа и повече не съм го мъчил. И още един въпрос: Ако проблема идва от увеличената мощност какви мерки трябва да взема при предстоящия ремонт ?

 Благодаря предварително !