Автор Тема: От 2015 г. КАТ ще регистрира автомобили и по домовете срещу 13 лв!  (Прочетена 6278 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2014, 20:36:00
Прочетена 6278 пъти

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ако още не сте го прочели или видели по новините
http://www.mediapool.bg/kat-shte-registrira-avtomobili-i-po-domovete-news228702.html
Най-интересната част за нашего брата е накрая:
Цитат
...Екип на КАТ може да дойде на домашния ви адрес ако трябва да регистрирате кола, която не е в движение, каравана, камион или голямо ремарке, което би затруднило движението
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 31, 2014, 01:35:22
Отговор #1

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
А ако прочетете цялата статия ще разберете , че не ни грее въобще, понеже става въпрос за регистрация на минимум 5 автомобила. Просто улеснение за фирми с няколко нови служебни колици.

Декември 31, 2014, 08:21:03
Отговор #2

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Че то и преди си имаше подобна услуга.Преди доста години/та затова и не помня подробности/,ходих та взех служители от КАТ Плевен да огледат автомобил и да сверят номерата на купе и двигател.Попълниха си протокола и останалите неща си ги правих на място в КАТ като при нормалната процедура.Вярно,че тогава още не се "нитоваше" задния номер та ми ги дадоха да си ги поставя сам....

Декември 31, 2014, 12:37:21
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
А ако прочетете цялата статия ще разберете , че не ни грее въобще, понеже става въпрос за регистрация на минимум 5 автомобила. Просто улеснение за фирми с няколко нови служебни колици.
Прочел съм я и мисля, че това условие не важи за изброените в цитата по-горе случаи... догодина като почне да се прилага ще проуча по-подробно от 1-ва ръка - имам познат в КАТ точно от отдел регистрация на МПС. Мен лично доста би ме улеснила тази услуга за един проект, но има и усложнение - трябва да се впише в новия талон друг номер на мотор, за който имам документи, но не знам дали ще стане и това с посещението на место, за да не разкарвам всичко това с камиони до КАТ
« Последна редакция: Декември 31, 2014, 12:40:27 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 14, 2015, 13:40:19
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
И така!
От днешното заседание на Министерски съвет.
 :)
.............

Номера на автомобилите ще могат да се поставят и извън пунктовете на КАТ
http://www.dnevnik.bg/skorost/2015/01/14/2453592_nomera_na_avtomobilite_shte_mogat_da_se_postaviat_i/

Поставянето на регистрационни номера на превозните средства вече ще може да става и извън пунктовете, в който се извършва тази дейност, реши правителството. Това ще става след заплащане на такса от два лева за мотопеди, мотоциклети, ремаркети и триколки и 4 лв. за останалите превозни средства.

Решението на правителството ще позволи търговците на нови автомобили да поставят регистрационните номера в дилърството, без колите да се карат до пунктовете на КАТ. Ще се улесни също работата на търговците на автомобили втора ръка и купувачите на употребявани коли.

До сега при покупка на автомобил втора ръка, той трябваше да се закара до пункта за регистрация с репатрак или ремарке, или пък да му се сложат временни номера, които също се заплащат.

Януари 14, 2015, 18:39:08
Отговор #5

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Твърде лаконично, не се споменава за минимална бройка автомобили и т.н... ще чакаме подробности. Не съм се обаждал все още и на човека от КАТ, тъй като и те сигурно все още са в неведение какво точно решение ще им спуснат отгоре :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 14, 2015, 14:07:20
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
За да се възползват от услугата „регистрация на място” собствениците на повече от пет превозни средства трябва да подадат заявление
http://www.focus-news.net/news/2015/12/14/2165438/sofiya-za-da-se-vazpolzvat-ot-uslugata-registratsiya-na-myasto-sobstvenitsite-na-poveche-ot-pet-prevozni-sredstva-tryabva-da-podadat-zayavlenie.html

 [/u]Във връзка с предстоящата доставка на регистрационни табели за ремаркета и полуремаркета от отдел „Пътна полиция” - СДВР напомнят на собствениците (физически и юридически лица) на повече от пет от посочените превозни средства, че могат да се възползват от възможността за извършване на административната услуга по регистрация.
За идентификация на превозни средства и/или монтаж на регистрационни табели извън пункта на отдел „Пътна полиция” – СДВР е необходимо да бъдат спазени следните изисквания:
1. Собственици с не по-малко от пет превозни средства за първоначална регистрация, които притежават валиден документ за преминат преглед за техническа изправност.
2. Собственици с не по-малко от пет превозни средства за промяна в регистрацията (регистрирани в страната), които притежават валиден документ за преминат преглед за техническа изправност.

За да се възползват от административната услуга, собствениците е необходимо да подадат заявление в деловодството (стая 15) на отдел „Пътна полиция” - СДВР на ул. „Лъчезар Станчев” № 4.

Декември 14, 2015, 15:37:22
Отговор #7

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Това с регистрацията на място съществува отдавна. Няма да забравя как един приятел, лека му пръст, си поръчал тази услуга в един североизточен град. Идват катаджиите, слагат номерата... И човекът вижда, че предния и задния са различни. Йовчооо! И катаджията Йовчо се върнал да търси еднакви номера. Май ходили втори път и разгеле колата се сдобила с две еднакви табели.

Декември 14, 2015, 18:20:53
Отговор #8

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Това с регистрацията на място съществува отдавна. Няма да забравя как един приятел, лека му пръст, си поръчал тази услуга в един североизточен град. Идват катаджиите, слагат номерата... И човекът вижда, че предния и задния са различни. Йовчооо! И катаджията Йовчо се върнал да търси еднакви номера. Май ходили втори път и разгеле колата се сдобила с две еднакви табели.

Еееее Момчиле, това все пак е КАТ - не е ДАНС /въпреки че ... и там стават грешки - чат пат/.   :winktongue:
« Последна редакция: Декември 14, 2015, 18:49:49 от Toni only Benz »

Декември 15, 2015, 11:14:56
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Не е ли важало и там изискването за поне 5 коли на 1 адрес? Аз се опитах чрез познат в КАТ да се вредя към някоя фирма и да им допълня бройката, ама засега без резултат...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.