Автор Тема: От 2015 г. КАТ ще регистрира автомобили и по домовете срещу 13 лв!  (Прочетена 6279 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2015, 12:34:22
Отговор #10

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
КАТ са една от най-малоумните институции на планетата - тотално безхаберни, безумно нагли служители, и нулева координация на всичко! регистрирали са ми бяло-червена на цвят дизелова кола като бяло-черна бензин!   регистрираме нова кола в София, след седмица абсолютно същия модел и модификация получава отказ в кат- Варна, защото нямало такава модификация!!! и още един куп глупости........ мога роман да напиша.... но от всичко най-много ме дразни наглостта и малоумието на 99% от служителите...

Декември 15, 2015, 12:42:02
Отговор #11

Активен fifo

  • Публикации: 1141
Между другото дали приключи сагата с табелите в София, че още не съм прехвърлил колата (има регистрация от друг град)?
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 16, 2015, 16:50:49
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Остави го за догодина, още преди седмици ми каза вътрешен човек, че номерата са на свършване...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 16, 2015, 19:44:13
Отговор #13

Активен fifo

  • Публикации: 1141
Надявах се на по-прясна информация. Аз това, че номерата свършват го знам отдавна. На 18.11 купих кола от Русе с местна регистрация и понеже не си давах зор по пътя, оставих регистрацията за следващия ден.

Е, на следващата сутрин на входа на КАТ ме спря едно милиционерче и ми каза за Заповедта на шефа им, че от този ден (19.11) се прекратява регистрацията на коли, които вече имат българска такава. Тоест, от него ден насам се регистрират само чисто нови и нов внос автомобили.

В края на миналата седмица излезе информация по медиите, че КАТ са сключили договор за малък обем регистрационни табели (такъв, че да не изисква обществена поръчка, заради чието обжалване се стигна до тук) и се очакваше тези дни вече да има нови табели. Затова и попитах, дали някой има повече инфо. От друга страна на мен не ми пука особено, че карам кола с Р отпред, но съм поел ангажимент към Паркинги и гаражи, че в срок от 2 седмици след разрешаване на проблема в КАТ ще им предоставя новия талон.

Друго нещо също ме притеснява. При смяна на собственост се минава канал за проверка на номерата, но тази проверка включва ли и технически преглед? Януари месец трябва да минавам преглед и ако производството на табелите се затлачи да не се наложи да плащам 2 пъти преглед... Веднъж щото ми е дошло време и втори път при смяна на регистрацията.

Колата е 2008 г. и не е за показване в този форум, но все пак форумът е на автомобилна тематика и смятам, че новият уклон на темата би бил полезен и на други.
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 16, 2015, 19:50:50
Отговор #14

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3690
В случая не важи ли правилото-сменяш собственост,минаваш проверка/канал и получаваш транзитни номера с някакъв срок .... после получаваш новите табели без преглед?
retrobs.com

Декември 16, 2015, 20:02:54
Отговор #15

Активен fifo

  • Публикации: 1141
Нямам представа. Досега не съм купувал регистрирана в друга БГ област кола
we all have wings, but some of us don't know why

Декември 28, 2015, 11:47:13
Отговор #16

Активен fifo

  • Публикации: 1141
За заинтересуваните, драмата с табелите в КАТ София изглежда е временно решена. Днес най-после успях да си регистрирам комбито. В 7 сутринта имаше 20-на човека преди мен, до 10:30 приключих и с общината и с Паркинги и гаражи.
Преглед се минава отделно. Успех
« Последна редакция: Декември 28, 2015, 11:49:45 от fifo »
we all have wings, but some of us don't know why