Автор Тема: Полезни контакти при реставрация  (Прочетена 31365 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 05, 2016, 21:07:06
Отговор #10

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Добре сега, моето мнение, няма да е особено полезно, но да попитам. Къде да си пратя разни детайли за хромиране/никелиране, там в зависимост кое се полага първо, хрома и после никела или обратното. Второто ми питане е, има ли колега или място където се занимават с полировка на алуминий. Не става дума за джанти, а за множество детайли и търся човек, който това да му е бизнеса и да си вземе парите, не аз да сменям хиляда вида шкурки и кечета, процедурата ми е ясна, но времето ми е кът. Благодаря предварително на отзовалите се. Също ако някой има нужда от тапицер за района на Варна, мога да ударя едно рамо с контактите, които издирих при възстановката на моя салон.

Януари 12, 2016, 12:45:57
Отговор #11

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Добре сега, моето мнение, няма да е особено полезно, но да попитам. Къде да си пратя разни детайли за хромиране/никелиране, там в зависимост кое се полага първо, хрома и после никела или обратното. Второто ми питане е, има ли колега или място където се занимават с полировка на алуминий. Не става дума за джанти, а за множество детайли и търся човек, който това да му е бизнеса и да си вземе парите, не аз да сменям хиляда вида шкурки и кечета, процедурата ми е ясна, но времето ми е кът. Благодаря предварително на отзовалите се. Също ако някой има нужда от тапицер за района на Варна, мога да ударя едно рамо с контактите, които издирих при възстановката на моя салон.
Здравей. По отношение на полиране виж и звънни на: http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,4708.0.html  Момчето е във Варна и с мой лайстни се справи много добре.

Януари 12, 2016, 12:49:11
Отговор #12

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
====Също ако някой има нужда от тапицер за района на Варна, мога да ударя едно рамо с контактите, които издирих при възстановката на моя салон.===

Колега,темата е за споделяне на контакти.
Как мислиш, дали някой тук не би имал нужда?
Или ги дай, или не ги споменавай.

Януари 12, 2016, 18:52:29
Отговор #13

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Благодаря на колегата Yoz, но с момчето говорих отдавна, тогава той ми спомена, че за момента не се занимава. Колкото до адаша, ще му кажа, че ако напиша телефонен номер и име, Гугъл го индикира, а не всеки иска да му се вижда телефона в интернет и за това съм се въздържал , няма никакъв проблем да го давам на ЛС.

Януари 12, 2016, 19:18:40
Отговор #14

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456
Здр, може ли някой да каже актуален пясъкоструй в Пловдив за мотоциклетни рамка и калници ....

Януари 13, 2016, 08:55:23
Отговор #15

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Станимире,
обади ми се да ти обясня, че е трудно за обяснение с писане, а телефон не знам, направо ходя.
З останалите колеги, за да е все пак в информативния стил на темата - ползвам бластиране с шлака след Митница Пловдив, в двора на предприятие за металообработка.

Януари 13, 2016, 10:39:32
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
А защо не опиташ тук? https://bg-bg.facebook.com/BGSODABLASTING/
Песъкоструя, ако е много силен може да загрее прекалено и дори да деформира калниците. Освен това содата е доста по-мека и не смъква слой от метала, а само почиства ръждите и остатъците от стара боя. Не наранява повърхността и не я прави грапава. Правил съм там комплект магнезиеви джанти, за които са ми казвали от опит, че пясъка ги съсипва и останах доста доволен. И цената не ми се стори висока за 4-те джанти платих около 70 лв.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 13, 2016, 10:53:54
Отговор #17

Неактивен Gregor Samsa

  • Публикации: 124
    • Vintage Goggles
Ако джантите са били боядисани, за тази цена, със сигурност са ги ударили поне на грубо с шлака.
След няколко прекарвания през пясъкоструйния апарат, шлаката става много финна, понякога дори неразличима от сода.
Инак борбата на сериозна ръжда със сода е трудна задача.

Януари 13, 2016, 19:15:09
Отговор #18

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Митак, в посочената фирма обемът е много ограничен. Те са специализирани за джанти почти.
Говорих с тях миналото лято , но няма как да стане с по-големи детайли. В страницата даже има описание за максималните размери.
Ставаше дума тука за рамка на мотор, та едва ли ще се намъкне вътре.

Януари 13, 2016, 22:34:00
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Във фейспук страницата виждам снимки на някаква рамка, но може и велосипедна да е... а за калниците едва ли ще има проблем, ако могат да влязат примерно автомобилни джанти 18-19-ки.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.