Автор Тема: Полезни контакти при реставрация  (Прочетена 31363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 07, 2016, 17:05:28
Отговор #20

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
По молба на Дидо копирам от друга тема инфо за поцинковане и галванизиране в Пловдив :

Има няколко варианта - Фирма Галваника в двора на бившия завод Устрем, сега е ул Нестор Абаджиев - правят и цинк, и хром ; Мони MG - правят същото, аз лично не съм доволен, работата им идва в повече и затова отношението е безлично (разбирай отвратителнo) . Базите им са две - едната е на околовръстното южна дъга точно на отбивката за Белащица и другата, ако все още съществува е на ул Владая към Столипиново , последната пресечка вляво . Тези неща ги правих в една дребна фирма в един двор точно срещу входа на техникума Христо Гюлеметов, сега не знам как го зоват, но повечето пловдивчани се сещат кое е - техникума за багерджийте ( южната страна на Шекера ) . Една мила женица им е приемчик. Освен това има и още една фирма - Метеор 89 на Рогошко шосе, но с тях никога не съм работил.
Да прибавим и горещо поцинковане срещу КЦМ-то и те станаха бая ...
Има и някакви остатъци от такива процеси в бившето предприятие Прогрес, отново на Владая, но за там нямам никаква конкретна и лична информация.

Юни 08, 2016, 19:58:42
Отговор #21

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Хромирах дръжки от цам , при Николай от Трявна- доволен. Спази срока за който се бяхме разбрали, изпълнението е прилично. Ако някой желае, да ми пише ЛС, да дам номера му.

Юни 09, 2016, 00:04:26
Отговор #22

Неактивен vasko4

  • Публикации: 592
  • 0899936995
Хромирах дръжки от цам , при Николай от Трявна. Ако някой желае, да ми пише ЛС, да дам номера му.
Дай телефон на човека тук и малко повече информация- ти ли си подготвя детайлите или той, как е ценообразуването при него?

Юни 09, 2016, 07:22:14
Отговор #23

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
От мои клиенти съм чувал само добри думи за този човек от Трявна!
retrobs.com

Юни 09, 2016, 09:17:00
Отговор #24

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Хромирах дръжки от цам , при Николай от Трявна- доволен. Спази срока за който се бяхме разбрали, изпълнението е прилично. Ако някой желае, да ми пише ЛС, да дам номера му.

Колега,темата е за споделяне на контакти.
Как мислиш, дали някой тук не би имал нужда?
Или ги дай, или не ги споменавай.

Колега, явно не разбираш от дума.
Пуснеш ли още един подобен безсмислен пост в тема за КОНТАКТИ, имаш думата ми, че ще бъде разкаран на момента.
Нямам намерение да оставя уклончиви мнения, след които другите потребители да се молят за координати.

Юни 09, 2016, 11:56:20
Отговор #25

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Не бих бил чак толкова краен - всички знаем, че понякога тел. номера, споделени в публичното пространство могат да се използват умишлено и злонамерено, така че без изричното разрешение на собственика не е редно да се публикуват открито.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 09, 2016, 19:09:35
Отговор #26

Неактивен bg_tiger1978

  • Публикации: 50
Дай телефон на човека тук и малко повече информация- ти ли си подготвя детайлите или той, как е ценообразуването при него?
Колега имаш ЛС

Колега, явно не разбираш от дума.
Пуснеш ли още един подобен безсмислен пост в тема за КОНТАКТИ, имаш думата ми, че ще бъде разкаран на момента.
Нямам намерение да оставя уклончиви мнения, след които другите потребители да се молят за координати.
Ето специално за теб пускам един безсмислен пост за да имаш основание да ме баннеш. Тук съм ако мога да помогна на някого с нещо, за това и нямам хиляди мнения, както и не парадирам с това което си реставрирам.
 
Не бих бил чак толкова краен - всички знаем, че понякога тел. номера, споделени в публичното пространство могат да се използват умишлено и злонамерено, така че без изричното разрешение на собственика не е редно да се публикуват открито.
Като човек модератор във форум с регистрирани над 20 хил потребителя, като админ на фейсбук група с авто-насоченост с над 2000 човека и като член на УС на авто клуб, вероятно съм доста добре запознат, кое, как е. Също така съм сърбал попарата с публикуването на телефонни номера. Веднъж публикуван номер се индикира в Гугъл дори и после да го изтриеш. И понеже много държи все пак адаша ми да има телефон ще му угодя за да има мир и любов.
Човека с хромирането в Трявна се казва Николай Др... телефона му е 0888 347 4 и тринадесет. Поздрави Дидо
« Последна редакция: Юни 09, 2016, 19:36:38 от bg_tiger1978 »

Август 13, 2016, 00:01:03
Отговор #27

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
За да отговоря изчерпателно на yoz бих искал първо да обясня за ,златния" цвят. Това е галванично нанесен цинк или поцинковане. Цвета се получава в последната химична вана - пасивиране. Покритието може да остане сребристо каквото е в действителност ако се пасивира безцветно или да стане златисто. Има два вида златисто: едноцветно жълто и жълто с цветни нюанси което се нарича дъга. Също така има значение вида на метала който поцинковаме като някои стомани стават по цветни и обратното.
А ето и фирмата която ползвам за поцинковане в София:

Е И В - ЕЛЕНА ВАСИЛЕВА София 1784, бул. Цариградско шосе 7км, ЗИТ, корпус 3, тел.028764717, 0878191479
Галванични покрития - поцинковане, никелиране, анодиране, помедяване

Друга добра фирма която ползвам е:
Галваник ЕООД град Враца, tel: +359 87 8 199 711

За поцинковането това е всичко но трябва да отбележа, че покритието повтаря структурата на повърхността на 100%. Това означава, че всяка неравност и драскотинка ще остане ясно видима. Ако детайла е полиран това е най-добрият вариант.
И няколко думи за заваряването. Преди десетина години пробвах да заваря неръждавейка сус304 към обикновена ламарина и се оказа напълно възможно. Използвам телоподаващо с обикновена стоманена тел с медно покритие газ СО2 или микс аргон + СО2. Професионалните заварчици надали ще одобрят това но истината е, че работи.


Август 18, 2016, 08:43:04
Отговор #29

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Да ,  тези ти знам,  работят и по мостра. Работят и така "скъпоценните" тампони за макферсон на Ситроените.
Има ище една култова фамилия в Пловдив - Шкодрата . Сега не мога да копирам адреси ,  по-късно ще им постна координатите. Те са две генерации майстори специализирани в производството на спирачни гумички и други гумени изделия. В Пловдив са много известни, но из страната може би не всички ги знаят.