Автор Тема: Полезни контакти при реставрация  (Прочетена 31363 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2015, 20:59:17
Прочетена 31363 пъти

Неактивен jack71

  • Публикации: 35
Здравейте,
Няма засега такава тема и реших да обобщим тук контакти, фабрики, майстори и магазини при реставрации и работа по детайли на автомобили. Идеята ми дойде след като днес намерих много хубава фирма за изработка на гарнитури. Както и да е. Ето за:
Варна
Изработка на гарнитури и различни материали за тях - клингерит, гума, корк, графит и т.н.
Корабно снабдяване Варна. Намира се като карате след гарата посока пътя за Аспарухов мост, на светофара на Еко на дясно. Тръгвате баира и на втория блок от ляво който е зелен на цвят на втория етаж. Над магазина за яхтено и лодково оборудване. Предлагат материали за гарнитури и изработката им по шаблон. Много са любезни и отзивчиви.
Никелиране на детайли
За цам - Завод Метал. Западна промишлена зона. Приемат и частни поръчки но не гарантират дали ще се получи качествено. Казват че зависило от пропорциите на металите в цама
За всички останали малогабаритни детайли до завод метал в дясно има 2 халита. Там приемат детайли обработени, готови само за потапяне във ваната.

Януари 06, 2015, 22:51:13
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Изработка на гарнитури: http://www.venterz.com/ - намират се в Г. Оряховица, но работят с Еконт, без проблеми. Правят всякакви гарнитури, работят отлично!

Януари 18, 2015, 12:13:17
Отговор #2

Неактивен Lucky

  • Публикации: 52
  • Alfa Romeo 164 Q4
Да добавя и аз един контакт.
За ремонт рециклиране на спирачни апарати и помпи.Човекът е в София кв. Павлово ъгълът на Ул.Деспот Слав и ул.Будилник.Ицо се казва,на мен ми рециклира четирите спирачни апарата и се справи перфектно.

Януари 18, 2015, 12:36:38
Отговор #3

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 945
нека колегите да качват телефони .
 

Януари 28, 2015, 19:06:12
Отговор #4

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Тапицер в Пловдив 8 ул. „Митрополит Панарет" телефон за връзка 0890367609

FORD - Found On Road Dead

Януари 30, 2015, 12:25:56
Отговор #5

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
За да не се губи тренинг поцинковах малко нещица на ново място и останах много доволен.На живо нещата са много по хубави и с блясък като на никел.  :D


Намира се в София кв.Захарна Фабрика. Мога да оставя телефон на човека с който работя. Иво 0896 741960 надявам се че няма да прозвучи като реклама.


Февруари 20, 2015, 11:04:29
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Радвам се , че ви харесва  :)

За да ви дам отговор за цените, ще дам приблизителна представа от този ми първи опит с тази фирма, а именно - цените за стандартни продукти се формират на кв. дециметър покрита площ, но цената ... така и не я разбрах,което не е трудно да се установи. За нестандартни детайли, каквито са повечето автомобилни джунджурийки цена се прави на око. На мен примерно ми взеха по 10 лв на дръжка / или ако се предлоожи, че има обща площ от горе-долу 10 кв см по 10 -15 микрона покритие ... смятайте колко е - да кажем лев на кв см с дебелина 10 микрона. Истината е , че хората са много отзивчиви, обясняват детайлно какво може и какво не може и освен това не се дърпат да хромират върху цам, алуминий и др. , за разлика от друга пловдивска фирма, да не я цитираме сега тука, не е това въпросът, която не желае да хромира върху алуминий, ако количеството е малко ...
Освен това, ако има човек желание за по-дебело покритие, мочето ти държи детайла по-дълго и съответно покритието става по-дебело и т.н.

Фирмата се казва Галваника - http://www.galvanikabg.com/start.html

Април 16, 2015, 22:04:54
Отговор #7

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Това мисля че беше входа, към един странен цех за елоксация в София, на улица Кукуш.
Влиза се през портала, караш направо, има едни кофи за боклук вдясно и точно през тях се пресичаше в съседно място, като двор, където веднага в ляво има неугледна метална врата, която е на около 1.50 над земята и има стъпала към нея. Та в това място, по мои спомени правеха всичко с алуминия, не просто боя, а истинска елоксация. Човека, който ме заведе там и използва услугите им е перфекционист, та поне може да му вярвам че са добри.
Ценово...............всичко е пазарлък в тоя живот.

https://goo.gl/maps/vsxhW

Януари 03, 2016, 19:36:50
Отговор #8

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Контакт за тези, които обновяват ауспухови системи, ако сами си заварявате - още по-добре.
http://www.eco-traffic.com/index.php?route=common/home
Предлагат тръби, колена, свръзки, скоби, уплътняващи пасти.... Изпълниха ми поръчката за един ден. Над 70 лв. е с безплатна доставка.
Един майстор на ауспуси в Добрич - Пламен - 0898 559 244, ако имате ретро автомобил ще ви обърне по-специално внимание :)

Януари 04, 2016, 23:20:30
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това мисля че беше входа, към един странен цех за елоксация в София, на улица Кукуш.
Веоятно става въпрос за фирма "Хром дизайн" с адрес ул. Кукуш No.1, там ми поцинковаха 2 планки 35х10 см за двойни карбове на символичната цена от 4 лв общо. В съседното хале пък се намира фирма "Булгарлазер" за лазерно рязане - единствените в София, които се съгласиха още същия ден да изрежат тия 2 планки срещу само 5 лв/бр. - трябваше ми само една, но минималната стойност поръчка беше 10 лв, та се запасих и за следващия проект :). Другите фирми, където питах ми обявиха срокове на изработка седмица-две и поне тройно по-високи цени, а някои дори въобще ми отказаха да се занимават с такава дребна поръчка. Надявам се инфото да е от полза, а телефоните може да ги намерите на сайтовете на фирмите.
« Последна редакция: Януари 04, 2016, 23:25:09 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.