Автор Тема: Мнения относно спрей за почистване на карбуратори.  (Прочетена 5035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 07, 2015, 23:03:34
Прочетена 5035 пъти

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Привет на всички.  Карам ежедневната 408-ца само на бензин и то почти постоянно, поради което нямам възможност да сваля карбуратора за да го почистя както трябва с коресилин или друга течност, да не говорим за отрицателните температури вънка. Някой от вас ползвал ли е спрей за почистване на карбуратори? Интересувам се дали от въпросните продукти има ефект, и как точно се употребяват?

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 07, 2015, 23:35:35
Отговор #1

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Пръскаш отгоре по пътя на въздуха /разбира се директно, не през въздушния филтър/ и ще почисти тръбата и клапите от нагар. При мен това има голям ефект, на Фолксвагена, защото от нагара мнооого умната система се побърква и започва една безумна игра на оборотите нагоре-надолу, гаснене и подобни глупости. С малко спрей тръгва като нов. Впрочем същият ефект се получава и с най-обикновен коресилин. Вероятно и с други подобни вещества.
    Но това е само външна работа. За боклуци и утайки вътре си трябва класическото разглобяване, чистене и продухване.

Януари 08, 2015, 00:02:54
Отговор #2

Неактивен Котков

  • Публикации: 660
Благодаря за бързия отговор, колега. Че карбът ще се сваля-то е ясно, но идеята е да "закърпя" положението, докато наистина имам възможност за сваляне и истинско почистване. Утре ще обиколя да потърся някакъв спрей. Каква точно марка бихте ми препоръчали?

Поздрави
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Януари 08, 2015, 00:17:27
Отговор #3

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Лично за мен всичките са една и съща боза, същият ефект се постига с много по-евтиния Коресилин.

Януари 08, 2015, 12:41:49
Отговор #4

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Лично за мен всичките са една и съща боза, същият ефект се постига с много по-евтиния Коресилин.

Oсновната съставка  е фракция на газ за горене. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987