Автор Тема: Aнкета относно лоялността към марката  (Прочетена 9641 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 08, 2015, 17:55:48
Отговор #10

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1870
Айде...успех...;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Януари 09, 2015, 09:44:13
Отговор #11

Неактивен Marina_

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2

Благодаря много на всички, които са отделили време да попълнят анкетата. Относно притесненията ви, да, може би имате право, че потребителите в този форум не са най-точният сегмент за изследване, но от друга страна предположих, че притежавате и коли, които използвате всеки ден (с това не искам да кажа, че не можете да използвате и ретро колите си ежедневно, но предполагам, че не го правите). Освен това идеята е отговорите да са на напълно случайни хора, потребители на каквато и да било марка кола. Друг е въпросът, че някои от вас и да искат не могат да си купят отново същата марка.Както и да е, наистина много благодаря :)

Януари 09, 2015, 10:14:50
Отговор #12

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Аз отговорих при предпоставката, че карам стара Škoda, от която съм много доволен, историята на марката е много богата и интересна, поради което я уважавам, но да си призная честно, бих закупил Ferrari при първа възможност :)
Това може и да ми е направило отговорите малко нелогични, но това пък са реални ;)
Успех и от мен с дипломирането!

Януари 15, 2015, 17:40:52
Отговор #13

Неактивен stanchev

  • Публикации: 103
 :D Успех!!! ;D

Януари 16, 2015, 22:03:46
Отговор #14

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добър ден.

Моето уважение, обаче, аз няма да попълня анкетата. Това е една от онези глупави анкети, които се попълват. Вместо да сглобяват двигатели, да конструират, да изчисляват, да практикуват, те занимават с анкети. Не, че имат вина за това. Обикалят виртуалното пространство и тръпнат в очакване за помощ. Не, така не. Така не се прави тази работа. Този подход е непрофесионален, неетичен и говори много за много неща.

Най-първото и най-важното, че авторът на темата е поднесъл съдържанието в стил, който внушава спешност и неотложност, граничеща със наглост. Вместо да се туткате из факултетите и околностите, можете сами да си попълните анкетите.  Най-малкото, че не сте се представили. Не видях име в текста Ваш. Не видях и Фамилия. Тези две неща се представят, като жест на уважение при първоначално встъпване във което и да бъде виртуално място.  Защото из форумите, особено в този, хората са толерантни, всеотдайни и готови да помогнат. Само аз, няма да позволя такива неща да се случват тук. Да продължа своята сентенция със следващият упрек към Вашата персона, непредставена. Не прочетох никъде специалност. Не прочетох никъде и град, където се намирате. Нито ВУЗ, в който учите. Само едно ,, Аз съм малката цветарка, от някъде си, но спешно искам внимание, помощ, търсеща на готово каквото й падне - нищо няма да откажа, стига да е в моя полза".  Реално погледнато - точно така звучи !  Да, ама така не се прави.  Макар, че може би Ви свършиха хората работата, която Вие трябва лично да си свършите. Посещавайки среща на конкретен клуб, запознавайки се поне с един-два администратора и провеждайки разговор върху конкретната тема. И чак след това, ако разбира се хората имат желание и се интересуват, тогава да се пристъпи към попълване на анкета.



Цитат
Ще съм изключително благодарна, ако отделите 10-на минути да я попълните (обещавам, че няма да отнеме повече).

Не може да обещавате нещо, което не зависи от Вас !
Може само да се надявате, че ще бъде изпълнено  в рамките на конкретно време. Това време, не гарантира нито изпълнение в рамките на самото себе си - нито изпълнение на Вашето обещание. Понеже, вашето обещание в този случай не зависи само от себе си, а от външни фактори, които нямат нищо общо с онова, което се обещава. А, точно то, не зависи от даденото от Вас време, а от чуждото налично време. С това изложение, мисля, че оборвам още една Ваша методика.  Този подход, който съм цитирал е още един модерен трик, похват, метод за съзнателно подсигуряване на изпълнението на дадено искане на подсъзнателно ниво. Поне това е целта.  Да, ама на мен и тези номера не ми минават.






Няма, братче - давай, с`я, тук, това-онова, идват, долитат, клъвват, отнасят и отлитат. Ей, това не е разграден двор, където всеки който писне кресливо и му се пълни торбичката със царевичката. Аз ще я копая, друг да ми я кълве - няма да стане тая. Не и по този начин. 

Като Ви ( пише се със ГЛАВНА буква ,,В-ъ") гледам и грамотността, просто ми се отщява да допринеса със каквато и да била помощ.  Преди години, пак имаше същата тенденция за помощ из форуми, които са тематически насочени спрямо търсената от ,,спешно закъсали студенти" информация. С фрапиращата разлика, че тогава молбите бяха написани изключително грамотно, технически издържано и разбира се, без предварителен натяг. Действително се усещаше, без присъствие, че това е написано от грамотен студент, в стил, който е достоен за внимание. Да, ама тогава студентите действаха на живо и на срещи из клубове ходеха най-редовно.  Сега, освен, че се пише неграмотно, се и полага наглост, завоалирана под формата на спешност, с гарнитура помощ.   Ей, не Ви е срам да ми замърсявате сайта със такива неща.  Като искате да Ви попълват анкети, моето уважение още веднъж - идете някъде, където са на мода анкети и подобни неща.  Гледам, че колегите са Ви помогнали. Дано са Ви били полезни. 

Цитат
Друг е въпросът, че някои от вас и да искат не могат да си купят отново същата марка.Както и да е, наистина много благодаря :)


  И в това отношение грешите. Тези от нас, които искат да си закупят отново същата марка - истината е такава, че няма проблем това да се изпълни.  При това може да се изпълни дори няколко пъти, последователно. Може и накуп да се осъществи. Ако аз съм бивш собственик на старомоден автомобил Пежо и след това съм сменил марката с нов Мерцедес-Бенц, няма проблем в това, отново са придобия ретро автомобил Пежо от същата година, като предишното. Дори може да се намери и същият цвят и още други еднакви подробности.
« Последна редакция: Януари 16, 2015, 22:25:39 от Тодор Живков »

Януари 17, 2015, 00:25:09
Отговор #15

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Добър ден.
Добър вечер! (Удивителна, граматиката е важна)

Моето уважение, обаче, аз няма да попълня анкетата. Това е една от онези глупави анкети, които се попълват.
Можеше просто да не попълваш тази глупава анкета и да не пишеш глупави причини, поради които мислиш, че анкетата е глупава и е глупаво да се попълва.

Вместо да сглобяват двигатели, да конструират, да изчисляват, да практикуват, те занимават с анкети. Не, че имат вина за това. Обикалят виртуалното пространство и тръпнат в очакване за помощ. Не, така не. Така не се прави тази работа. Този подход е непрофесионален, неетичен и говори много за много неща.
Да не би случайно конструкторите или тези, които сглобяват двигатели да продават колите... Зад всяка стабилна марка стои голямо звено, проучващо тенденции, настроения, желания на клиента... Ние сме диваци и не сме свикнали да ни питат какво искаме, а и да ни питат, не вярваме, че е безкористно. "Неетичен подход"... Молба към хора във форум (какво значеше форум...?), с цел образование... Нищо неетично. Знанието се споделя. Мнението се споделя. Който може, си вади заключение. 

Най-първото и най-важното, че авторът на темата е поднесъл съдържанието в стил, който внушава спешност и неотложност, граничеща със наглост. Вместо да се туткате из факултетите и околностите, можете сами да си попълните анкетите.
"Спешност"...? "Наглост"...? Я да видим какво е написала в първото си мнение:

Здравейте на всички. Пиша ви с огромната молба да попълните анкетата ми, която можете да откриете в линка по-долу. С две думи, аз съм студентка 4-та година и тази анкета е част от моята дипломна работа. Главната цел е свързана с установяване на това дали съществува лоялността и какви са мотивите на клиента да бъде лоялен или не. Ще съм изключително благодарна, ако отделите 10-на минути да я попълните (обещавам, че няма да отнеме повече).
Благодаря много предварително за отделеното време, наистина го оценявам.
Все пак се надявам да не бъде скучна или досадна за вас.
Благодаря!

Най-малкото, че не сте се представили. Не видях име в текста Ваш. Не видях и Фамилия. Тези две неща се представят, като жест на уважение при първоначално встъпване във което и да бъде виртуално място.  Защото из форумите, особено в този, хората са толерантни, всеотдайни и готови да помогнат.
Ами ако колежката се казва Марина? Ами ако това е никът й. Ами ако не е - какво? Какво значение има... Ние кога се представихме един на друг? Ти Тодор Живков ли се казваш? Нещо натрапваш ли с този ник? Ако не съм се представил, значи не съм толерантен и всеотдаен ли...

Само аз, няма да позволя такива неща да се случват тук. Да продължа своята сентенция със следващият упрек към Вашата персона, непредставена. Не прочетох никъде специалност. Не прочетох никъде и град, където се намирате. Нито ВУЗ, в който учите. Само едно ,, Аз съм малката цветарка, от някъде си, но спешно искам внимание, помощ, търсеща на готово каквото й падне - нищо няма да откажа, стига да е в моя полза".  Реално погледнато - точно така звучи !
Кой каза, че трябва да има повече...? Написано е най - важното - "здравейте", "молба", "анкета", "благодаря". Това казва всичко. Тук определено не е място за разтягане на локуми. А и никой нищо не те кара да правиш насила.

Да, ама така не се прави.  Макар, че може би Ви свършиха хората работата, която Вие трябва лично да си свършите. Посещавайки среща на конкретен клуб, запознавайки се поне с един-два администратора и провеждайки разговор върху конкретната тема. И чак след това, ако разбира се хората имат желание и се интересуват, тогава да се пристъпи към попълване на анкета.
В 21-ви век доста неща се вършат през Интернет. И колкото по - развита е една държава, толкова повече неща може да свършиш през него. За желанието на хората да попълват "глупави анкети" няма що да се тревожиш. Който има желание, го прави. Аз нямам нужда студентка да ми се представя и да ми обяснява на нарочна среща, че има нужда да й попълня анкетата и толкова. Друго бих предпочел да обсъждам тет-а-тет със студентка, за което пък няма да имаме нужда от автомобилен форум.

Не може да обещавате нещо, което не зависи от Вас !
Може и това по принцип се нарича поемане на отговорност (примерно).

Може само да се надявате, че ще бъде изпълнено  в рамките на конкретно време. Това време, не гарантира нито изпълнение в рамките на самото себе си - нито изпълнение на Вашето обещание. Понеже, вашето обещание в този случай не зависи само от себе си, а от външни фактори, които нямат нищо общо с онова, което се обещава. А, точно то, не зависи от даденото от Вас време, а от чуждото налично време. С това изложение, мисля, че оборвам още една Ваша методика.  Този подход, който съм цитирал е още един модерен трик, похват, метод за съзнателно подсигуряване на изпълнението на дадено искане на подсъзнателно ниво. Поне това е целта.  Да, ама на мен и тези номера не ми минават.
Абе ти газ ли си пил... Една студентка иска да се попълни една анкета (което става за около 4 - 5 минути), да получи различни мнения, с които да си оформи мнение - нещо, което би трябвало да бъде използвано по предназначение в една нормална среда.
Защо да се надява, че анкетата ще бъде изпълнена в рамките на конкретно време? Ако времето е повече, заплашена ли е от нещо? Време може ли гарантира изпълнение (на нещо) в рамките на "самото" себе си (каквото и да значи това)... Кои са външните фактори, които определят времето за попълване на една анкета? Атмосферното време ли? Е, може. Ако е студено и ти замръзнат пръстите, може и да не успееш за 10 минути да попълниш глупава анкета... Абе може и аз да съм глупав и да ми убягват някои неща. Признавам възможно е, дано някой обаче не ми го е внушил на подсъзнателно ниво и аз да се стресирам ненужно. Но си мисля, че ако някой не разполага с достатъчно време, не би седнал да попълва чужди глупави анкети, още повече без да го карат насила. Освен ако и в този случай не са му повлияли на подсъзнателно ниво. Всъщност кой е този метод? Този т. нар. "модерен трик". Сигурно е сложен за овладяване. Всъщност доста сложно ми се струва овладяването на способности, с които съзнателно подсигуряваме изпълнението (от други лица) на дадено искане и затова се връщам към "глупавата анкета".

Няма, братче - давай, с`я, тук, това-онова, идват, долитат, клъвват, отнасят и отлитат. Ей, това не е разграден двор, където всеки който писне кресливо и му се пълни торбичката със царевичката. Аз ще я копая, друг да ми я кълве - няма да стане тая. Не и по този начин.
Да повторя - това е форум, действително не е разграден двор. Другото не го разбрах.

Като Ви ( пише се със ГЛАВНА буква ,,В-ъ") гледам и грамотността, просто ми се отщява да допринеса със каквато и да била помощ.  Преди години, пак имаше същата тенденция за помощ из форуми, които са тематически насочени спрямо търсената от ,,спешно закъсали студенти" информация. С фрапиращата разлика, че тогава молбите бяха написани изключително грамотно, технически издържано и разбира се, без предварителен натяг. Действително се усещаше, без присъствие, че това е написано от грамотен студент, в стил, който е достоен за внимание. Да, ама тогава студентите действаха на живо и на срещи из клубове ходеха най-редовно.  Сега, освен, че се пише неграмотно, се и полага наглост, завоалирана под формата на спешност, с гарнитура помощ.
Който не е писал на клавиатура, той не знае колко лесно се допуска правописна греша при боравене с клавишите. Това обаче не определя грамотността. Всеки нормален човек го знае. Обичайна практика преди време, когато студентите (а и не само те) не бяха "спешно закъсали", ходеха най - редовно из клубове, действаха на живо и без излишен "натяг", издържано и грамотно си пишеха молбите и т. н., та обичайна практика тогава, а и преди това, в сериозните издания да има притурка - списък с допуснатите в съответното издание печатни грешки. Но нека да не си броим правописните грешки, какво ще кажете? Аз се сещам за доста членове на този форум, които публикуват доста интересна информация, някои от тях знаят изключителни неща за изобретението автомобил, но пък граматиката и правописът им е на доста недостатъчно ниво. Това какво трябва да значи? Ако са се представили с име и фамилия, допустим ли е лошият им правопис и граматика тук?

Ей, не Ви е срам да ми замърсявате сайта със такива неща.  Като искате да Ви попълват анкети, моето уважение още веднъж - идете някъде, където са на мода анкети и подобни неща.  Гледам, че колегите са Ви помогнали. Дано са Ви били полезни.
Това твоят сайт ли е? Ако е той - поздравления, добър е (сериозно). Ако не е... сещаш се. Но сайтът е оформен от всеки писал тук (според мен)...
Кое е правилното (модно) място за попълване на анкети? Всъщност то не е ли нейде из Интернет? Тези, които попълнихме анкета какви сме? Не сме модерни? Балъци? Какви сме?

... Друг е въпросът, че някои от вас и да искат не могат да си купят отново същата марка.Както и да е, наистина много благодаря...
И в това отношение грешите. Тези от нас, които искат да си закупят отново същата марка - истината е такава, че няма проблем това да се изпълни.  При това може да се изпълни дори няколко пъти, последователно. Може и накуп да се осъществи. Ако аз съм бивш собственик на старомоден автомобил Пежо и след това съм сменил марката с нов Мерцедес-Бенц, няма проблем в това, отново са придобия ретро автомобил Пежо от същата година, като предишното. Дори може да се намери и същият цвят и още други еднакви подробности.
Защо пък да е грешка, това, че не може да се купи от същата марка? Някои са изчезнали. Нов Rover например може ли да си купи човек? Или SAAB? Или Bertone Freeclimber? Или ти не разбра, че става въпрос за нов автомобил? Ами ако аз имам стара Škoda, която много ми харесва, защото е със заден мотор, сега, когато марката постига рекордни продажби, т. е. е в подем, аз мога ли да си купя нещо ново от същата марка, което да носи традициите на старото? Мнения много. Тълкувания различни. Сбора от разните мнения оформя общата картина. Това става например с анкета. Ако анкетата ти се стори глупава - просто я пропускаш.

Януари 17, 2015, 01:22:33
Отговор #16

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Не вярвам на студенти, които не могат да се възползват от възможностите на Интернет.
Обработването на статистически данни е основно занимание за някои специалности ( напр. Социология ), там се извършват доста изчисления и не се сглобява нито един двигател, въпреки това имат своя принос за науката.
П. П. Забравих да кажа "Добър вечер", но ще ми го простите някак си!
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Януари 17, 2015, 04:22:13
Отговор #17

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
+1  Good luck!
Успех с дипломната работа!

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Януари 17, 2015, 14:26:48
Отговор #18

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497

Януари 17, 2015, 14:47:20
Отговор #19

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Другрю Живков, явно изпитвате нужда да покажете публицистичните си способности пред публика. Предполагам, че има и други форуми, където те ще бъдат посрещнати добре, но не мисля, че тук им е мястото! Колегата rsk достатъчно добре Ви е написал, какво мисли по въпроса, като мога да добавя, че споделям изцяло неговото мнение и позиция!