Автор Тема: Aнкета относно лоялността към марката  (Прочетена 9638 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 18, 2015, 15:26:47
Отговор #30

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
За това има няколко вариянта за отговор, Георги :) За да се избегне това получаване на или-или. Е, нормално е в съвременен Свят да се дава  по-голям приоритет на новостите. И то до такава степен, че да се пренебрегват качества на стари продукти. А, дали новостите и тяхните качества заслужават да имат по-голям приоритет, спрямо по-старите е друг въпрос от реалността. Има въпрос, относно сервизното обслужване. :)) На мнение съм, че тази дейност или се върши отлично - или не се върши. Някак си, не ми се вижда удачно средно положение. Поддръжката/ремонта на автомобил е отговорност, с която не бива да се правят компромиси. Въпреки, че в България, реално нещата не се случват твърде отлично, за да може човек да заяви с чиста съвест своето мнение на клиент, доволен от отличен сървиз. И тук се намесва самият клиент, като фактор. Понеже, не на всички клиенти им харесва политиката на гаранционното и следгаранционно обслужване.  Ама, това започват да го мислят сериозно, след като вече са закупили нов автомобил от избраната от тях марка.  :)) След гаранцията, започват компромисите. И клиенти (не мога да кажа какъв процент, отдавна не следя тези статистики) прибягват до сервизи, които не са специализирани само за тяхната марка автомобил, ами са специализирани в няколко различни марки и освен това се занимават с още куп различни дейности, свързани с устройството, експлоатацията и ремонта  на автомобила. Това е положението в България.  Не, че има нещо лошо в това. Но е различно от онова, което се прави на запад, когато клиент си закупува нов автомобил.  Както и да е, исках само да вметна въпросът за сервизното обслужване, а то също е обширна и интересна тема.  :)
« Последна редакция: Януари 18, 2015, 15:30:54 от Тодор Живков »

Януари 18, 2015, 22:32:09
Отговор #31

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аз започнах да попълвам анкетата от любопитство, но я намирам прекалено ограничена за моите виждания относно марки и автомобили.

Аз благодаря на авторката защото обратната връзка показа, че анкетата ще е първата и последна подобна в този форум.

Благодаря на всички, че сте искрени, неподправени и оригинални! :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"