Автор Тема: "Петел на манивелата" - Дончо Дончев  (Прочетена 10957 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2015, 16:45:40
Прочетена 10957 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
На 27 януари от 18 ч., в зала 2 на ЦДНА, ще бъде представена книгата с разкази "Петел на манивелата" на нашия съратник и доайен на ретро-автомобилното движение в България Дончо Дончев. Всички да се чувстват поканени от името на автора  O0

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1531657880410697&set=a.1385697511673402.1073741828.100006994987608&type=1&theater

Януари 12, 2015, 17:04:20
Отговор #1

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Супер !
А който няма фейсбук как да прочете поканата ?
Всъщност аз лично ще чакам представянето в Пловдив. Ако има някаква информация относно това , ще е много добре .

Януари 12, 2015, 17:11:13
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
До колкото видях Пловдив и Старосел минаха...

Януари 28, 2015, 11:57:12
Отговор #3

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Уважаеми колеги и ретро-фенове, снощи имах възможността да присъстваме на представянето на книгата на г-н Дончо Дончев в София.
Получи се приятно и задушевно събитие.
Разказите са приятни,четат се леко и бързо,някои са на автомобилна тема, други нямат нищо общо, но при всички положения си личи,че са писани от човек с богат житейски опит и разностранни интереси.
Присъстваха и други доайени от ретро-средите като Маргарит Карабуров, бай Кольо, Ники Корудерлиев, Митака - Krankenstein.

Всъщност имаше няколко книжки и аз по-късно ще пусна тук материали от двете, особено такива , които са свързани с хобито ни.
Сега ще сложа малко снимков материал, но се надявам Ники да се включи с далеч по-качествени снимки.
Поздрави!


















Януари 28, 2015, 20:52:13
Отговор #4

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Много добро мероприятие! Мисля че не само по автомобилни поводи трябва да се събираме, а и разнообразието е водило света в последните 1 000 000 годинии  ;)

























« Последна редакция: Януари 28, 2015, 21:19:45 от koruderliev »

Януари 28, 2015, 21:04:59
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Браво, няма лошо, а купи ли си някой от вас тая книга?
Къде иначе ще се продава, по кои вериги книжарници?

Сигурно интересно е било представянето, ама, малко встрани от темата де, но, както гледам, без вас тримата, само стари заспали мотики от ретроклуба са отишли. :))
Не че е лошо, ама никаква млада кръв не виждам по принцип на такива извън парадите събирания на ретроклуба, което си е жалко.
Допреди 10-15 години, още и Маргарит, и Орлин Лилков, и Владо Топалов докато бяха председатели на БАК ретро, много повече млади хора ретрофенове се събираха на такива срещи.
А сега ретроклуба Софийския, нещо яко се капсулира.  :-\
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 21:13:48 от USfan »

Януари 28, 2015, 21:26:04
Отговор #6

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
... малко встрани от темата де, но, както гледам, без вас тримата...

3-ма ,ама печени - струват колкото целия бак...  :D

...само стари заспали мотики от ретроклуба са отишли. :))

...или вече тъй нар. БеК  :)
« Последна редакция: Януари 28, 2015, 21:43:38 от Toni only Benz »

Януари 28, 2015, 21:31:27
Отговор #7

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Всеки си купи тези книги, които нямаше! Предлагаха се последните му три ...аз имам и първите 2 от преди 10-12 години.
Опашката за посвещения и автографи беше 40 минути.
Люси, предполагам че от Дончо можеш да си ги купиш или да те светне кой ги разпространява. А можеш да разчупиш леда в "софийския" клуб през март на годишното събрание, ако си член ;)

Януари 28, 2015, 22:52:33
Отговор #8

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Редакторката на Дончовите книги проф. Певичарова спомена, че често посещавали София, така че ако се разберете по телефона може да донесат и следващия път. А по повод "старите мотики" - май всички "млади лопати" можем само да завиждаме на енергията и креативността на този човек, между другото празнуващ 70-годишен юбилей... кой ли ще му даде на вид толкова годинки? Аз лично досега си мислех, че са почти набори с Маргарит.
Част от ретро общността начело с доайена чичо Кольо Манолов продължихме вечеринката една съседна ретро-кръчма близо до бившата бирария "При кмета".
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2015, 11:37:05
Отговор #9

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Митака е абсолютно прав - можем само да се учим от хора,които са почти два пъти по-възрастни от нас като Дончо Дончев и Маргарит Карабуров.
Обаче специално искам да обърна внимание на чича Кольо Манолов - този човек очевидно е успял да остарее достойно, както казват "остарява като катедрала". На тези години е запазил леко и същевременно остро чувство за хумор. Дори, когато мълчаливо и спокойно отпива от бирата си присътвието му в компанията е осезаемо. Гледах го и исках да съм като него - поне ще опитам, макар напоследък да не ми се получава.
Ето няколко интересни неща от две от книгите на г-н Дончев.
Първото е Автомобилен зодиак и всеки ще намери нещо за себе си  :D :D :D