Автор Тема: Реставрация на VW Santana 1983  (Прочетена 6996 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 19, 2015, 21:57:21
Прочетена 6996 пъти

Неактивен daywalker

  • Публикации: 12
Здравейте фенове на класиките.От известно време имам регистрация,но сега реших да опиша нашия семеен проект.Последните 2 години с моята жена,която обича ретро колите повече и от мен реставрирахме до голяма степен един от последните Мохикани-ФВ Сантана 1.8 карб. 1983.Имаме голямо желание да довършим проекта идния месец.Нямам възможност сега да си намеря снимките от началото на проекта,затова  ще приложа линк към ФВ форума.Но първо малко предистория...
Един Януарски следобед висях в карс.бг и си зяпах,когато моята жена ми каза да престана да гледам ежедневни коли,а да прегледам екзотиките.Пуснах търсене за ФВ Сантана в сайта и излезе точно една.След 40 мин се качихме на автобуса за Кюстендил и огледахме колата.Беше кочина отвътре,но излъчването на колата,макар и измъчена от многото години,километри и много побългаряване беше превъзходно.След 3 дни я купихме.Колата почти не работеше на бензин,а само на газ,таблото беше с цепнатина като от брадва,седалките бяха буквално изядени от нещо,тавана-опушен...Докарах я в София,работеща на 2 цилиндъра,с ангренаж на ръба на скъсване.Газовата се свали.Колата не беше пипала бензин от 1998 година.Докарана от Австрия 1995.колата се обслужи,а жена ми се зае с интериора и екстериора.Всичко ще видите на снимките.Аз се заех с окачване-4 нови амортесьора,нов акумулатор,ново предно стъкло,ново табло.Претапицирахме седалките.След време купих оригинални джанти 13ки-алуминиеви :) Може да прочетете всичко детайлно-приемам идеи,коментари ,само без псувни :)

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=83&t=367117
« Последна редакция: Януари 20, 2015, 09:02:44 от dido1903 »

Януари 19, 2015, 22:15:22
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Добре дошъл и поздравления за интересния и рядък автомобил, за добрите грижи, положени върху него... и благородна завист за така солидарната и помагаща съпруга :) Малко неприятно впечатление прави само, че за да се види темата ти трябва регистрация във ФВ форума /за късмет имам такава, но вероятно не всички тук са като мен/. И за инфо, ако искаш като допълнителен аксесоар - виждал съм в Кауфланд умалено моделче на Сантана в мащаб 1:43 и то за смешни пари /7-8 лв/.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 19, 2015, 22:41:44
Отговор #2

Неактивен daywalker

  • Публикации: 12
Не съобразих за регистрацията! Ще приложа снимки тук тези дни! А отноосноо моделчето-точно до мен е! :)

Януари 19, 2015, 22:49:50
Отговор #3

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Поздравления от мен за колата и солидарната съпруга! :)

Реставрирал си класически янгтаймър - много добре балансиран проект между финанси , надеждност и собствен чар. 1,8 мотора
какъвто и да е индекс и горивна система е най здравия и балансиран VW мотор.Рядко се среща , даже много рядко , така  че
е придобила историческата си стойност вече. Разбира се , има си  и неувяхваща  стойност на ежедневка.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 19, 2015, 23:11:02
Отговор #4

Неактивен daywalker

  • Публикации: 12
fulcrum,точно това,което написа го мисля и чувствам всеки ден-един ежедневен ,евтин за поддържка и надежден автомобил!От всичко по малко.

Януари 19, 2015, 23:25:17
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
fulcrum,точно това,което написа го мисля и чувствам всеки ден-един ежедневен ,евтин за поддържка и надежден автомобил!От всичко по малко.
На същия хал съм , предстои скорошна реставрация на ежедневката ми от подписа. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 20, 2015, 01:33:51
Отговор #6

Неактивен ГеоргиПр.

  • Публикации: 32
Перфектна е сантаната на колегата.
Следя редовно темата в другия форум.

Януари 20, 2015, 21:10:45
Отговор #7

Неактивен daywalker

  • Публикации: 12
Заемам се да качвам снимки и да описвам.Първите са тип "преди-след".Салона беше като ,че бяха заключвали тигрица вътре.Идеята за цветовете е да има съчетание червено,кремаво,златно.Много си играхме с лепенето на плата на вратите и таблото,но стана добре :)











« Последна редакция: Януари 21, 2015, 13:07:00 от dido1903 »

Януари 20, 2015, 22:11:51
Отговор #8

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Дааа! Красива е колега! Поздравления!

Януари 21, 2015, 11:52:18
Отговор #9

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
всичко е добре, но тия златни и червени елементи развалят картинката, защото просто не подхождат на външния цвят, който също не му ходи бялата боядисана част... но това е мое мнение, разбира се. вътре ако всичко беше издържано в кафяво-бежовата гама, щеше да е по-добре, но вие си знаете, и браво, че сте спасили колата, това е важното!

можело е да вкарате и класическо каре като мотив, щеше да е супер: