Автор Тема: Ретрорали Лиеж-София-Лиеж, 20-27 Август 2015 година.  (Прочетена 5390 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2015, 19:24:44
Прочетена 5390 пъти

Активен USfan

  • Публикации: 10811
В последния брой на Класик и Спортскар от януари 2015, има реклама на бъдещото за 2015 Ривайвъл рали Лиеж-София-Лиеж. Ето го по долу анонса.
Съдейки по дадения график в него- 20-27 Август, предполагам е колите ще пристигнат в София на 23 или 24 Август.
Предполагаемия им чек-пойнт ще е както и досега, или на пл. Александър Невски, или на площада пред Нац. Художествена галерия и екс-Мавзолея.
А паркирането им след това, ако оставят да спят в София екипажите, и преди обратния старт, най вероятно ще бъде на паркинга на някой от по големите Софийски хотели- вероятно Кемпински или Хилтън, понеже те са с най големи паркинги.

Предполагам и подробност за престоя им в Бг, ще има публикувани тук на виждащия се сайт на организатора на Ралито.
Предвид и на интересността на очакваните коли за нас ретрофеновете, предлагам тук в тази тема да споделяме подробности за Ралито, а и очаквания Рали маршрут у нас, колкото и за съжаление, да би бил кратък той на наша територия.






« Последна редакция: Януари 20, 2015, 19:27:21 от USfan »

Януари 20, 2015, 21:08:02
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
http://www.liege-sofia-liege.org/ Кофти, че оригиналния сайт е само на френски...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 20, 2015, 22:16:17
Отговор #2

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Как бе, има го горе вдясно на четири езика тамън.

Януари 21, 2015, 07:24:51
Отговор #3

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
И според програмата София е само в името на ралито. Финалът е в Букурещ и май нямат намерение да идват насам.
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 21, 2015, 11:46:20
Отговор #4

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз така го разбирам с моя слаб френски /при мен не излиза избор на друг език горе вдясно/ Е, поне колегите от Варна и Русе ще могат да отскочат до Букурещ да ги наснимат, близичко им е :) Не знам обаче защо не са сменили гадовете името на ралито - само как подведоха Люси още от сега да точи зъби...  :))
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 21, 2015, 12:14:41
Отговор #5

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ами те наистина не са го сменили, най-вероятно държат някакви права за организирането.
Но не е коректно де - Лиеж-София-Лиеж и свършва ... в Букурещ  :-\
Доколкото попрочетох всъщност май ще е по-скоро разходка из чудната страна "на Дракула", отколкото рали в пълния смисъл.
Жалко наистина ..

Януари 22, 2015, 18:37:28
Отговор #6

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами те наистина не са го сменили, най-вероятно държат някакви права за организирането.
Но не е коректно де - Лиеж-София-Лиеж и свършва ... в Букурещ  :-\
Доколкото попрочетох всъщност май ще е по-скоро разходка из чудната страна "на Дракула", отколкото рали в пълния смисъл.
Жалко наистина ..

Да бе тия пе....ли организатори, как само ме преметнаха.  :))
Ами изглежда и те на принципа на сегашната версия на ралито Париж-Дакар, дето е реално всъщност рали Сянтяго- Буенос Айрес, или нещо такова, лежат на стари слави в името.
Що то не го кръстят както си му е реда, съобразно на новия маршрут, Рали Жабария- Мамалига-Жабария?  O:-)
Абе, на французите като мениджъри на каквото и да е,  особено пък на автоспортни мероприятия, изглежда определено не може да се има доверие.  ;)

Януари 22, 2015, 21:51:18
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
 :)

Те са май малко повечко белгийци, отколкото франсета, ама ай де ... да ги броим географски там нейде  ;D

И аз също съжалявам доста, още повече очаквах да има повечко представители със Ситроен ДС и то в някои от по-спортните версии, въпреки че са се състезавали до голяма степен с туристически коли и то с огромен успех .

Януари 22, 2015, 23:14:27
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
:)

Те са май малко повечко белгийци, отколкото франсета, ама ай де ... да ги броим географски там нейде  ;D

И аз също съжалявам доста, още повече очаквах да има повечко представители със Ситроен ДС и то в някои от по-спортните версии, въпреки че са се състезавали до голяма степен с туристически коли и то с огромен успех .
Валонци де ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 28, 2015, 10:03:02
Отговор #9

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, бедни, алчни за стара слава Валонци.  :))Винаги са били по-изпадналата част на Белгия.
Друго са си богатите Фландърци.
Ето, например бижутерите  ;D от Антверпен, като си правят на 2 години ралито Антверпен- Истанбул, или нещо такова, минават и през София, и винаги остават уикенд и у нас.
От 2012 година ралито им, бях качил снимките тук по Форума някъде назад в тая тема.