Автор Тема: ХВЗ Спорт 1980 г.  (Прочетена 18381 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 13, 2015, 14:27:20
Отговор #10

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
каплите дойдоха с едно голямо ,но
в магазина не обърнах внимание ,че има малко разминаване и когато ги прибрах в нас - изненада предната е доста малка ,та отново в колата ,колан ,фарове и обратно в магазина ,взех и жила за скоростите,спирачките ,а за утре се разбрахме да взема "порасналата" предна капла и бронии за жилата в бял цвят (така са оригинални ) също и лагерчетата на средното движение и вилката ... абе общо взето се случват нещата . Днес пак гледах рамката ( много ме мъчи това решение ) , но определено е в лошо състояние иска ми се да я освежа , но по късно ще го мисля

имам отново едно питане - на гумата пише - 622х32 [27x1 1/4] а дота е от 1979   това ще рече че е 27 цола а аз си мислех че 622 означава 28 цола ,нещо не ги схващам , ако има запознати да ми ги разяснят тези цифри .

поздрави

Ха, тука ме накара да се замисля.  :))
Ами обикновено няма абс. точно припокриване на вътрешния диаметър на гумите в мм, от спрямо дадения в скоби цолаж.
Все пак един цол е 2 см. и нещо мм. с приближение, и като го насложиш това и нещо по 27 или 28 пъти за броя на цоловете, ще дойде разлика.
А може и 622 мм да е външен диаметър на гумата, а не вътрешния към джантата, де да знам...

А да те питам и аз, тоя магазин откъдето си пазаруваш такива неща, някъде по София ли е или близо до теб дето живееш?
 Точен техен адрес или някакъв техен телефон или сайт дали може да постнеш?  :)

Че и аз тия дни за едно соц. колело трябва да взимам части, за моя Фаворит бегач.
Трябва ми комплект ос и лагери за средно движение, та се чудя от къде да ги търся, най вече оста.
Че искам да е като оригиналната ос с шлици за клинчета за закрепване на педалите, а не като сегашните оси, дето се завиват педалите на квадратна основа.
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 14:30:29 от USfan »

Февруари 13, 2015, 15:46:19
Отговор #11

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
нещо несъм доволен от нещата който ми донесоха , но няма как вече ги платих и прибрах , пи положение че се бяхме разбрели едно се получи друго , няма значение с малко напъване паснаха каплите , взех и брони за жилата ,но Определено Прекратявам взаимоотношението си с този търговец за това не смятам за умесно да го споменавам ( намира се извън София ) , не пасна дължината на осите на каплите и се наложи леко да напъна колецето , и сега трябва да му издирвам по тънки гайки за да влезе без да се дърпа,  , жалка история , а иначе като се разбирахме .... да знам за какво колело са каплите , да няма ядове , ооо разбира се .... не можем да казваме НЕ , НЕМОГА , НЕЗНАМ ...
направо ми убиват...
което ми напомня че съм поел ангажимент към колега от форума , и при първа възможност ще бъде изпълнен <- СПАМ
а сега ще побвам един вело магазин в жк.Надежда пак без да го назовавам ,неизпитал на свой гръб помията с която ще ме залее ( силно се надявам да мога да го препоръчам в следващите си мнения )

поздрави
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 16:00:38 от MarioChalukov »
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Февруари 13, 2015, 16:14:37
Отговор #12

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61

при поставянето там където е оградено в червено поддаде малко , смисъл не се се сгънало , но леко поддаде ( незман как да се изразя ) но като стегна каплата на място и няма луфт никаде предполагам не е фатално ,нито пукнатини ,нито бояте се отлепи , нищо общо взето но мръдна ненадейно с 1см и го върнах в изходно положение внимателно , та да питем .
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Февруари 13, 2015, 20:13:35
Отговор #13

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, странно, защо при монтирането там е поддало.
При моите бивши и Старт-шосе и Турист не съм имал там такъв проблем.
Може с течение на времето тия отн. лабави спойки на рамата на присъединителните им муфи, да се доолабват, ама пък ти казваш, че не е напукана боята.  ::)

нещо не съм доволен от нещата който ми донесоха, но няма как вече ги платих и прибрах , пи положение че се бяхме разбрели едно се получи друго , няма значение с малко напъване паснаха каплите , взех и брони за жилата ,но Определено Прекратявам взаимоотношението си с този търговец за това не смятам за умесно да го споменавам ( намира се извън София ) , не пасна дължината на осите на каплите и се наложи леко да напъна колецето , и сега трябва да му издирвам по тънки гайки за да влезе без да се дърпа,  , жалка история , а иначе като се разбирахме .... да знам за какво колело са каплите , да няма ядове , ооо разбира се .... не можем да казваме НЕ , НЕМОГА , НЕЗНАМ ...
направо ми убиват...
което ми напомня че съм поел ангажимент към колега от форума , и при първа възможност ще бъде изпълнен <- СПАМ
а сега ще побвам един вело магазин в жк.Надежда пак без да го назовавам ,неизпитал на свой гръб помията с която ще ме залее ( силно се надявам да мога да го препоръчам в следващите си мнения )
поздрави

А карай, то мърлячи амбулантни търговци колкото искаш.  :))
Аз тия дни ще ходя до две магазинчета, дето са едно срещу друго, и които са баш преди началото на Женския пазар в София, точно дето е спирката на трамвайте, след завоя им от ул. Пиротска.
Та в тия магазинчета има много части, и са осн. за соц. велосипеди.
Ако съм доволен /те там са конкуренция двата магазина, намират се в нещо като стар и разбангйосан пасаж/, ще пиша къде са точно до пазара, и какви работи съм взел от тях.
А па ти ако ходиш до Надежда и си доволен от тоя там магазин, пиши къде е точно, може и аз да отида да видя какво имат.
Поздрави.  :)
« Последна редакция: Февруари 13, 2015, 20:21:33 от USfan »

Февруари 13, 2015, 22:12:12
Отговор #14

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
е то подаде защото го пинудих  но не съм очаквал да съм толкова як , нищо де стореното сторено то ще си покаже при каране ако се усуче отива в Надин рамката. и си намирам същата и писаждам закупените глезотики на новата и така :)
ще чакам да споделиш за магазинчетата и др. месец и аз ще ги посетя .
Поздрави
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Февруари 26, 2015, 14:37:59
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Днеска обиколих и велмагазинчето на Женския пазар, както и един друг отн. малък магазин, но с голям склад, който е са само за велобрудвания и той специализран, но се намира горе на Илианци.

Значи от дядката и чичката веломайстори продавачи на Женския пазар съм много доволен. Всъщност те въртят 2 отделни обекта, едното сервиз другото магазин, но са един точно срещу друг, вътре в един стар пасаж.
Тоя пасаж, както ти писах, е точно срещу голямата двойна спирка на трамваите на Женския пазар, в посока надолу към Халите, от Пиротска към Екзахрх Йосиф както вървят трамваите, от дясната страна.
Тази двойна спирка се намира точно между завоя на трамвая на ул. Пиротска, откъдето Пиротска става пешеходна, и другия завой на трамвая, къдетот ръгва вече по Екзарх Йосиф да слиза към Халите.

Лесно се намира това пасажче, от едната му страна е баничарница някаква, а от другата страна, разни кинкалерии-магазини, и ъглов офис от страната на пазара и на Екзарх Йосиф, на една банка.
Няма как да го сбъркаш, там наблизо такъв тунел/пасаж друг няма.

Та магазина за велочасти го върти един дядка, а срещу него, един друг чичка пък върти едно нелошо велосервизче.
При дядката има всякакви руски нови части останали, напазарувах си от него пълен комплект за средно движение.
Оси за средното ги дава на 4 лв, а всичко друго му е само по левче, хаха, народна работа.
Тоест като отделни артикули, клинчетата за педалите, лагерите и чашките за средното, са по 1 лв/броя.

Другия веломагазин, дето ходих да си купувам пък от него капли и гуми за бегачи, се намира отстрани на голямата складова територия на Илиянци, баш след 2-рия страничен вход на Илиянци, и сред всякакви други сергийки, дето са изнесени от вън на тротоара на едно голямо, но напречно шосе отстрани на оградата на базата.
За това напречно шосе и за входовете на базата, дето са на него, се завива вляво още на светофара преди главния вход на Илиянци, както се идва от центъра /колелото на Надежда/ и се кара в Посока Нови Искър.

После така, като се завие наляво, се минават 200-300 метра по тоя широк път, и се гледа сред сергиите отдясно, както се кара по пътя, веломагазина се вижда лесно, защото има изнесени отстрани разни колелета и гуми.
От тия обаче там търговци с веломагазина съм много недоволен, направо извадиха киселяшко истинско соц, обслужване, перф. в тон със соц. стоката.

Не само че бяха неучтиви и ги мързи и да говорят, ами на продавача  в течение на цялото ми там присъствие, че имаше и още клиенти, му правеха някакви чекръчкии масажи и шиацу-терапии  :)) на врата и гърба, докато ни обръщаше внимание на клиентите.
А склададжията пък, при който ме пращаха, само се криеше някъде се, и си вършеше някакви си други монтйорски работи.

Абе, като цяло драма.
Освен това, тия и въобще не знаят какво имат и какво продават.
Пращаха ме няколко пъти от склада в магазина и обратно, да съм си харесал нещата каквито ми трябват.
Че не знаели в магазина какво има в склада, да съм се ориентирал сам.
После пък след отделното ровене в склада на всеки артикул, идваше пак и отделното ровене в магазина вече, в някакви мазни тефтери, че да ми кажели цените.
Та оттам си взех 2 броя алум. 27 цола бегачови капли по 24 лв броя/предната, и 25 лв/броя задната, окомлектовани с оси и спици, и италиански гуми Витория по 24 лева броя.

Китайски алум. капли имаше неокоплектовани по 12-14 лв броя и не се отличаваха много от моите ориг. чешки на качество.
А имаше и виетнамски външни гуми имаше по 6 лв, руски оригинални гуми нямаше.

Абе,  като цяло имат разни неща за бегачи и полубегачи, но 95 % ум са само китайски нещата, и то не са много евтини за китайски стоки, така че тоя склад на Илиянци не бих го препоръчал.
Иначе казаха че напролет като почне сезона, щели да имат по-богат избор на гуми и капли.

А за това дето питаше за разликите между 622 или 630 мм гумите и каплите...
Според тия в тоя магазин на Илиянци, теоретично и двата диаметра отговарят принципно на 27 цола джанти, но не са взаимозаменяеми гумите и джантите.
Не стават 622 мм капли на 630 мм гуми, или пък обратното, трябва да си отговарят точно и едното и другото.

Аз например си взех 622 мм и гуми и джанти, и ме предупредиха, че ако случайно след време си купя 630 мм гуми, и ги сложа на тия малко по-малки джанти, може да ми изскачат от джантите.
А според мен реално може да се сложат де, ама ще е несигурно като комбинация.



« Последна редакция: Февруари 26, 2015, 14:56:46 от USfan »

Февруари 26, 2015, 15:02:40
Отговор #16

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
ей днеска ми е някъкъв такъв ден странен първо си мислех и разглеждах обявите за Трабанти хечбеци и хоп в непрочетени теми тук във форума, тема за трабант  , тай и тай няма да ме огрее море тази година поне за Новата 2016 да си взема такова возило , мерак ми е от 5-6 години но ме сипираше идеята да плащам 2ра гражданска преглед и тн. ама тъй като плащам вече всичко х2 няма да ми пречи да е х3 :D
a и второто лирично отклонение , милех си да питам на л.с. дали има развитие с магазините , това беше отново сутринта и хоп

та да приключа с бращолевенето си , заплатата наближава и сиг. на връх 3ти Март ще се пусна по Софята  да ги разгелдам тези по Пиротска и да си харесам някой нещица ( остана да се копува : седалка , ръкохвадки за предна и задна спирачки , гуми (външни и вътрешни ) , накладки за спирачките , гюделин ( това дето се мотае на кормилото при бегачите ) .. ооо педали . И май това е , а да  и верига но тя последна.



Благодаря за полезната информация
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Февруари 28, 2015, 21:56:19
Отговор #17

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
Днес имах път към Пиротска и разбира се опитах да намеря описаните магазинчета не знам дали са те , та пеша от Пиротска и когато пешеходната зона свършва поех на дясно след около 100 метра има изнесени 3-4 колела и в дясно се пада вход за безистен/базар/
доста невзрачен да си призная , но когато влязох ооо небеса магазинчетата не са 2 а направо 3 ; 2 сервизчета и едно за нови части
Пред тях бяха изложени още 2-3 бегача , 3 сгъваеми балканчета и едно доста интересно колело-мотопед .

Посрещна ме едно момиче и аз какво да взема като бях дошъл само да зяпам ама ей така от интерес попитах дали имат дръжките за спирачките и се оказа че нямат налични ( чак в понеделник ) но имали едни 2-ра ръка , викам Ок , момичето се зае да ги издири че малко е неподредено и след 10 минути ми каза че не може да ги намери.Тръгнах си , на излизане викам да тегла една снимка за да сверим инфо , и гледам през гсма момичето ми маха :D оказа се че ги е открила , поогледах ги и направо ги платих , не са точно оригинал , но пък са доста готини . Маде ин Итали . Пак ще посетя този магазин , рядко е да те гонят за някакви дръжки  :))

като последната е моя дръжка

Отново благодаря за инфото
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Март 10, 2015, 10:25:27
Отговор #18

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
вече с нова боя 2 ръце  и лак 2 ръце , боята е бяла с малко заиграване по предната част на колелото . сега виси  на топичкои боята си съхне а навън си трупа на парцали .продължавам със сабиране на чарове и компоненти , гумите се оказаха доста проблемен фактор защото ги искам с бял кант и малко по тънки от мойте който са 27х1.1/4  а този размер е малко дефицитен.
Както казва един известен наш спортист - Продължаваме напред !  :))
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Март 10, 2015, 11:07:05
Отговор #19

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Браво, напредва значи реставрацията.  :)