Автор Тема: Пуск на непален двигател от дълго време  (Прочетена 17545 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2015, 21:11:09
Прочетена 17545 пъти

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Колеги, най-после след 23-годишно чакане, усилено се работи по възстановяване на ламарините на класиката Шкода Фелиция -59 г. Преди 23 г., когато купих колата, тя беше с работещ двигател. Понеже ми е омръзнало години наред да дишам прахоляка в гаража искам колата след като приключа с ламарините да излиза навън и там да извършвам китването и шкуренето-и след работния ден тя отново да се прибира в гаража - за тази цел трябва да запаля двигатея - същият преди 23 г. му налях в цилиндрите газ за горене. Моля Ви дайте ми последователни съвети как да приведа в действие толкова дълго непален двигател, за да го предпазя евентуално от нежелани негативни последствия. Предварително благодаря на всички Ви за съветите.

Януари 24, 2015, 21:31:33
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
1-Поставяш добре зареден акумулатор.
2-Сваляш запалителните свещи.
3-Разкачаш входа на бензиновата помпа за да не пълни цилиндрите с гориво.
4-Въртиш на стартер докато маслото направи няколко кръга из цялата маслена система.
5-Връщаш се към точка 3 и 2 (монтираш свещи и бензинопровод) и се опитваш да запалиш.
6-Успех! :D
retrobs.com

Януари 24, 2015, 22:53:44
Отговор #2

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Но първо изхвърляш маслото, което е в мотора в момента /газта в цилиндрите още тогава му е.... майката/ и наливаш ново, филтъра също. Лично аз бих закачил колта за друг автомобил и със демонтирани свещи бих я теглил известно разстояние или поне докато двигателя вдигне налягане на маслото.

Януари 25, 2015, 09:49:27
Отговор #3

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
А има ли вероятност---сегментите от стоенето да са запекли -  да се счупят по време на стартирането - и съответно да надерат  ризите...........................................................................

Януари 25, 2015, 10:05:52
Отговор #4

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Младене,грамотен мъж си.Най-добре изкарай буталата и ги почисти от налепи и глеч,образувала се през годините.Така ще измиеш маслената помпа и магистрала.Гарнитура за глава се намира.Аз преди години от мързел си усложних живота при подобен случай.Разбира се решението е твое.Успех!

Януари 25, 2015, 11:51:53
Отговор #5

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Също така ако има стар бензин, трябва да го източиш и изхвърлиш и да налееш нов.

Януари 25, 2015, 12:42:59
Отговор #6

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Приятелю не го пали . И аз като теб бях пред дилемата дали се налага да се отваря работещ до последно двигател.Сега ти казвам че не се налага  а направо е задължително. Ще си спестиш доста главоболия .Успех.

Януари 25, 2015, 13:29:38
Отговор #7

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Направо ме демобилизизирах те с това отваряне на двигателя----Имам два двигателя----Единият е с ДВА карба и оребрен картер-Другият е с един КАРБ и гладък /обикновен/ картер---ДАВАИТЕ СЕГА СЪВЕТ КОЙ ДВИГАТЕЛ ДА ОБСЛУЖВАМ------На всички които бяха отзивчиви---пожелавам МНОГО ЗДРАВЕ.

Януари 25, 2015, 14:32:59
Отговор #8

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Аз съм за този с двата карба и оребрението на картера. Със сигурност ще е по надежден и в охлаждането и във вървенето.
Иначе аз моят бус го запалих без никакви ремонти след 20 годишен сън. Смених маслото, бензина, свещите ги изкиснах в нафта. Изчистих бобината и го запалих със старите кабели. 3 дни наливах газ в цилиндрите и на четвъртият го завъртях. В момента си го карам буса и дори в студовете пали от раз без проблеми. Естествено обаче рано или късно ще трябва да се прави ремонт на такъв двигател. Решиш ли да го експлоатираш си е нужно. Аз го паля моя 2-3 пъти месечно.
Успех с проекта.
0890192949 / 0887192949

Януари 25, 2015, 15:08:03
Отговор #9

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Обслужвай двигателя с двата карбуратора.Нали Фелиция-та оригинално е с два карба и два въздушни филтъра.