Общи форуми > Общ технически

Пуск на непален двигател от дълго време

(1/7) > >>

тетевен:
Колеги, най-после след 23-годишно чакане, усилено се работи по възстановяване на ламарините на класиката Шкода Фелиция -59 г. Преди 23 г., когато купих колата, тя беше с работещ двигател. Понеже ми е омръзнало години наред да дишам прахоляка в гаража искам колата след като приключа с ламарините да излиза навън и там да извършвам китването и шкуренето-и след работния ден тя отново да се прибира в гаража - за тази цел трябва да запаля двигатея - същият преди 23 г. му налях в цилиндрите газ за горене. Моля Ви дайте ми последователни съвети как да приведа в действие толкова дълго непален двигател, за да го предпазя евентуално от нежелани негативни последствия. Предварително благодаря на всички Ви за съветите.

РумбатаБс:
1-Поставяш добре зареден акумулатор.
2-Сваляш запалителните свещи.
3-Разкачаш входа на бензиновата помпа за да не пълни цилиндрите с гориво.
4-Въртиш на стартер докато маслото направи няколко кръга из цялата маслена система.
5-Връщаш се към точка 3 и 2 (монтираш свещи и бензинопровод) и се опитваш да запалиш.
6-Успех! :D

michev:
Но първо изхвърляш маслото, което е в мотора в момента /газта в цилиндрите още тогава му е.... майката/ и наливаш ново, филтъра също. Лично аз бих закачил колта за друг автомобил и със демонтирани свещи бих я теглил известно разстояние или поне докато двигателя вдигне налягане на маслото.

тетевен:
А има ли вероятност---сегментите от стоенето да са запекли -  да се счупят по време на стартирането - и съответно да надерат  ризите...........................................................................

b700:
Младене,грамотен мъж си.Най-добре изкарай буталата и ги почисти от налепи и глеч,образувала се през годините.Така ще измиеш маслената помпа и магистрала.Гарнитура за глава се намира.Аз преди години от мързел си усложних живота при подобен случай.Разбира се решението е твое.Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия