Автор Тема: Пуск на непален двигател от дълго време  (Прочетена 17523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2015, 15:27:42
Отговор #10

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Разбрано ---и пак Благодаря-----остава ДВ. с двата карбуратора.

Януари 25, 2015, 15:39:09
Отговор #11

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
450/Фелиция e все пак . Ревизирай оригиналния мотор с двата карба от до. :)
« Последна редакция: Януари 25, 2015, 15:48:53 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 28, 2015, 20:06:25
Отговор #12

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Изобщо не се и опитвай и да го палиш, дори не се опитвай и да го превърташ! След като всичко друго е готово а е трябвало да започнеш от монтьорската работа , но както и да е.Сваляй двигателя както те съветват и колегите. Разглоби го на съставните му части, ревизирай го и ако има нужда ремонтирай което е необходимо.Особемо бутала,сегменти , клапани и гарнитури.Запалиш ли го така след един месец,вече , ще имаш един негоден за нищо двигател.

Януари 30, 2015, 18:14:47
Отговор #13

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
така и така ще ремонтираш цял автомобил, не пречи и двигателя да мине по реда си.  За настоящото положение, м, не пречи да се стартира. Ако изобщо успееш да го превъртиш на ръка. Не става ли на ръка, не се мъчи по-нататък.  Този въпрос ми напомня за една Лада 1600, 1979-та година, на 8000 км.. седяла в една плевня на трупи, ама и много запазена кола беше. Със светъл, плюшен салон. Чисто нова.  Гумите й бяха заводските, седя ли са спаднати от като е там. А, тя е седяла там от 80-81-ва година така.  Шумозаглушителите бяха тотално изгнили, това го помня. Имаше, обаче чисто ново купе и механика. Която в това състояние за нищо не ставаше. Почти нямаше спирачки. като имаш на предвид, че Ладата е припалвана всеки месец по веднъж. Но, последните 18 години, изобщо не е поглеждана. Силно исках да я видя тази кола и да се нарадвам. Тогава се продължи и към стартиране.  Голяма беля се оказа това, цащото ми стана ясно, че новата Лада 1600 няма здрав резервоар, бензиновата помпа не работи, карубратора е задръстен, а мотора не се превърта на ръка с манивелата. Тогава, пристъпих към следният план :

- демонтаж на четирите оригинални свещи
- демонтаж на карбуратор
-демонтаж на бензинова помпа
- източване на маслото
- отвих старият маслен филтър
- монтирах нов
- наливане на промивно масло
- наливане на газ за осветление във всеки цилиндър.......колкото можеше да събере


След това :

- проверка състоянието на запалителните свещи, ама те нови, но със четири различни растояния между електродите, тях ги регулирах
- карбуратора се разглоби на съставни части, киснах го в коресилин, продухах, отново накиснах, ново платно на ускорителната помпа и комплект чисто нови жигльори по каталожен номер, нови гарнитурки
- същото последва с бензиновата помпа
- коресилина на два цилиндъра се стече директно в картера, на другите два - стичаше се много бавно, значи все пак ще се превърти в скоро време
- монтирах карбуратора, монтирах бензиновата помпа и сложих едно шише с бензин там
- подкачих на ръка, за да се напълни карбуратора, след което регулирах нивото на горивото в поплавъковата камера
- след това отново хванах манивелата, време беше вече и успях да превъртя, ок
- сега, по този начин съм направил 4 пъти по 25 оборота и не усетих характерното за корозирал цилиндър специфично задържане, това без масло в цилиндрите, чудесно
- тогава, сложих коляновия вал в положение при което буталата са на една и съща височина (приблизително) и цвръцнах във всеки цилиндър масло, колкото можеше да събере
- настъпи момента да заврътя мотора на стартер, без свещи, да се повърти
- тогава ме обвзе чувство на съмнение в това, че реално в такава кола всичко може да се повреди във всеки момент, особено ел.инсталацията, която кой-знае колко са я изяли мишките
- напомпихме гумите и я избутахме извън плевнята
- отново завъртях на ръка, но вече с намазани цилиндри, отпусна и се превърташе общо-взето както се превърта руски двигател на 8000 км., с мерак :))
- сложих акумулатора и предпазливо дадох контакт, луксозното табло светна, цъкнах и стартера тръгна чудесно
- така продължих поне 15-20 минути, със достатъчно големи паузи, та хем да може маслената помпа да позасмуче масло, да е готова  - хем да не се претовари акумулатор и стартер
- колкото масло излезе, изтече от отворите на свещите, излезе, време е да възпламеним вече
- завих свещите, сложих кабелите
- съмнително погледнах към делкото и се сетих, че само него не бях разглобил
- не съм го разглобявал, но регулирах чукчето, капнах масълце на кечето, огледах палец, капачка....чисто нови, капнах масълце в отворчето за смазване на втулката (става въпрос за делко със октан-коректор)
- нямах стробоскоп, за това предварението за мен беше все едно какво е, само да е на плюс да запаля, после ще го регулирам на ход
- и така, дръпнах смучака, напомпих чевръсто 4-5-6 пъти педала на газта и включик стартера
- въл-въл-въл и на ветвъртото, запалих...и угаснах, из под колата излезоха гъсти сиви димове
- отново припомпих енергично и със страхотно желание пак завъртях.....въл-въл и на третото запалих, сигурно, стабилно и това беше опасесн момент
- двигателя работи шумно, лампата на маслото все още свети, бързо върнах смукача, за да не се върти толкова бързо и затаено очаквах да чуя и усетя, как маслото уплътнява биелните лагери
- това става в рамките на няколко секунди
- лампата на маслото угасна и почти веднага двигателя утихна и заработи мазно
- тук слушах за липсващи цилиндри, за разни неприсъщи шумове.....нямаше
- не работеше перфектно, както на мен ми се искаше, защото нямаше и регулировка на предварението, а пък мотора все още беше студен за тази работа
- важното беше, че всички цилиндри работеха
- тогава угасих двигателя
- като цяло, да е работил 5 минути максимум, с това масло - толкова

Източих промивното масло и налях ново, минерално 15W40. Отвих новият маслен филтър и монтирах отново нов. След което, отново запалих, пак почаках да напълни масленият филтър, но вече нещата бяха различни от първият път.  :)  Запалих лесно, угасна лампата и постепенно двигателя започна да утихва все повече и повече. Докато изхвърли промивното масло от магистралите, коляновия вал и лагерите.  :)

Тогава се получи онзи характерен звук на Лада 1600. Плътен и равномерен. Всичко това го слушам на фона на тотално издънените заглушители, де.  :))  И въпреки, че нямаше здраво гърне, този двигател като механика работеше много тихо и много добре.  Пожелах да я поразместя из двора, че дори и извън двора тази Лада. Здравият разум не ми позволи да го направя.  Освен това се оказа, че Ладата почти няма спирачки. Тоест - натискаш, гумите спират, но като пуснеш - апаратите не пускат. Тогава й погледнах маркучите спирачните, бяха като на моето Пежо оригиналните - напукани и явно запушени. До тук бях с желанията си за покарване. Тъкмо мотора работеше и взе да позагрява, беше удачно да я преместя на собствен ход там, от където я изкарахме.  Бръм....бръм....бръъъъмммм.....напред-назад, забуксувах дори там, пред плевнята.И успях да я прибера.  То се видя, че няма да я карам, ами поне да си довърша регулировката на запалването. Въпреки, че не се прави така. Добре е, когато се регулира предварение така - да се покара колата 10-15 километра, за да може двигателя да се загрее правилно. Подробности. Тогава протече водната помпа.  :-[  Протече. През нея започна да изтича оригиналният, заводски антифриз. С това прекратих по-нататъшна дейност по тази кола.

Тези неща ги разказвам толкова объркано, защото така ги направих тогава.  Бях твърде, твърде млад, зелен и си търсех нова Лада 1600.  Което се оказа реално изпълнимо дело, да се намери кола на такъв пробег, че и 1600, със всичките лайстни, тасове.....нова, новичка. Със хубаво купе, лъскаво.  Е, да, ама реално погледнато, Ладата нямаше регистрационни табели, нямаше спирачки и бях убеден, че дори да имаше регистрация и ГО, ако я подкарам така - със оригиналните гуми, тези спирачки, кой-знае какви аварии щях да постигна. Охо, особено като се разтечат всички семеринги по двигател, скоростна кутия, заден мост.....супер. Рисково и опасно беше това, а нямах платформа. Колата беше в един черноморски град. Така и я оставихме там. И така-нататък.

Февруари 03, 2015, 15:55:18
Отговор #14

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
От моя опит с паленето на стари мотори мога да кажа, че няма място за притеснение. Само, че аз съм палил коли престоели 7-8г.  Вече 23г си е по-сериозен период и разни корозии може да се развили повече. Но пък ти превантивно си го налял с газ.
Аз на твое място не бих пробвал да превъртя мотора на ръка (без свещи разбира се). Ако се движи добре бих направил изброените по-горе операции - ревизия на свещи, горивоподаване, масла и после бих го запалил. Ако обаче моторът не върви добре на ръка или е запекъл мисля, че не е разумно да се правят каквито и да е опити за палене.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Февруари 07, 2015, 11:43:48
Отговор #15

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Нищо няма да му стане на двигателя впоследствие, ако сега го запали.
Живков го е описал много вярно и романтично даже. Има някои задължителни стъпки, които е добре да спазваш.
1.Околната тепмература трябва да е не по малка от 20 гр.
2.Наливаш тънко масло за предпочитане пълна синтетика.
3.Със спинцовка вкарваш по 10 куб. масло в цилиндрите и ако можеш да свалиш преди това маслозадържащата вана и впръскаш масло в долния край на цилиндрите.
4.Превърташ на ръка.
5.Закачаш механичен манометър за налягане на маслото на мястото на датчика до маслената помпа.
6.Въртиш на стартер докато вдигне нялягане 2-4 бара по магистралата, капака на клапаните трябва да е махнат, за да се убедиш, че маслото стига и до кобилиците.
6.Палиш двигателя докато загрее.
7. Това масло го изхвърляш
По нататък знаеш какво да правиш.

Февруари 22, 2015, 08:32:05
Отговор #16

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Нищо няма да му стане на двигателя впоследствие, ако сега го запали.
Живков го е описал много вярно и романтично даже. Има някои задължителни стъпки, които е добре да спазваш.
1.Околната тепмература трябва да е не по малка от 20 гр.
2.Наливаш тънко масло за предпочитане пълна синтетика.
3.Със спинцовка вкарваш по 10 куб. масло в цилиндрите и ако можеш да свалиш преди това маслозадържащата вана и впръскаш масло в долния край на цилиндрите.
4.Превърташ на ръка.
5.Закачаш механичен манометър за налягане на маслото на мястото на датчика до маслената помпа.
6.Въртиш на стартер докато вдигне нялягане 2-4 бара по магистралата, капака на клапаните трябва да е махнат, за да се убедиш, че маслото стига и до кобилиците.




Колега ,извинявай , но ти наясно ли си какво му предлагаш?Да запали двигател който 23 години не е пален.Това е някакъв абсурд.Още повече ,че това е двигател който няма с какво да бъде заменен.Всички сегменти вероятно са тотално ръждясали.Същото е положението и със клапаните.Мястото където сегмените са лежали през всичките теззи години също е корозирало и , ще има нужда от шлайф на цилиндрите иначе , ще му гори масло като за световно.Клапаните , ще прогорят максимум за 3-4 месеца поради неплътност причинена от натрупаната ръжда и после, ще трябва да сменя и гнездата вместо да мине с едно припасване.Мога да пиша още половин час , но мисля ,че човек който знае какво прави , ще ме разбере.Това не съм си го изсмукал от пръстите си а от личния си опит който не е никак малък.Пак казвам правилния начин е всичко на земята.30 болта са мама му стара.Може ли човека да си реставрира колата и да не пипне двигателя или очаквате на 50 години двигател да запее като нов?  Нямам желание да навлизам в безмислени спорове, просто ви моля не подвеждайте човека с недообмислени предложения.Извинявам се предварително ако съм обидил без да искам някого.
.


« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 08:38:23 от rumen_spasov »

Март 25, 2015, 15:39:10
Отговор #17

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Колега,  rumen_spasov »
време е да покажеш какво си направил или ремонтирал след тези твой твърдения
аз лично два двигателя на октавия съм отварял и ревизирал, а освен това и приключих с един друг проект (двигателя имах впредвид) за който прилагам малко снимки:
http://pichost.name/images/2015/03/25/P6010698.jpg
http://pichost.name/images/2015/03/25/PC210909.jpg


Март 25, 2015, 15:53:41
Отговор #18

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76

Март 26, 2015, 08:37:35
Отговор #19

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Колега,  rumen_spasov »
време е да покажеш какво си направил или ремонтирал след тези твой твърдения
аз лично два двигателя на октавия съм отварял и ревизирал, а освен това и приключих с един друг проект (двигателя имах впредвид) за който прилагам малко снимки:
http://pichost.name/images/2015/03/25/P6010698.jpg
http://pichost.name/images/2015/03/25/PC210909.jpg

Повечето от колегите във форума ме познават добре и знаят какво съм направил.На 50 години съм и цял живот се занимавам с ремонт на съвременни както и ретро автомобили.Особен афинитет имам към Мерцедес 123 .Имам голям автосериз в Пловдив ако искаш заповядай , ще си поговорим , ще пием по бира колега и ще ти обясня доста неща за себе си а и за методите на ремонти в частност..Това е то просто не обичам да се афиширам.Предполагам,че принципно си съгласен с това което съм написал по темата защото противното няма да говори добре за теб като майстор.Поздрав!