Автор Тема: Пуск на непален двигател от дълго време  (Прочетена 17521 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 13, 2015, 17:01:52
Отговор #20

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Хубаво е да се четат редовете, а не между тях.
Младен иска докато работи по купето да си я мести вън-вътре, а не да ходи по ретро паради с този мотор, като стигне до мотора той си знае какво да прави.
И какво ще се прецака повече на двиг. , който ще работи 2 пъти на ден по 3 мин??.
Освен това Колега РС откъде знаеш при какви условия е съхранявана колата, как е консервирана преди това, кой какви ремонти е правил преди това?. Или по дефолт трябва всичко каквото е ретро да разгобяваме и подменяме. Херметичноста на клапаните и състоянието на буталната група се проверяват и без да се рзглобява двигателя. В случая говорим за ръжда.
Пожекаван ти още много големи сервизи да си отвориш, но не случайно клиентите плащат  не малко пари за диагностика, която ако е от квалифиоцирани кадри, спестява много главоболия и пари впоследствие
Поздрави

Април 13, 2015, 21:27:34
Отговор #21

Неактивен Жорката

  • Публикации: 54
Привет момчета....да ви кажа и аз нещо.Моя двигател не беше пален 10- тина години и аз исках да си спестя малко време и труд  Имах уверение че двигателя е добър....  та запалих го на земята почти от раз„ да е работил минута две. По звук беше добър  Реших и си го качих. Да ама нещата станаха доста неприятни след това Двигателя работеше равномерно но налягането на маслото падаше след като загрее и колата пушеше  Първоначално си мислех че има запекли сигмени свалих свещите и се започна едно наливане   с газ /това продължи два три дена/  Предварително бях източил маслото установих че газта минава много бързо през цилиндрите  просто виждах за какво време газта която наливам изтича през картера  На третия ден взех решение-мотора вън. След пълната ревизия устанавих че сигментите със сигурност са били запекли защото леглата на две бутала направо липсваха. Аз определено съжелявам че не го разглобих преди да го кача  нямаше да си съсипя буталата. И като се замисля.....човек захванал се с такъв проект хвърлящ труд нерви неволи и не малко средства и да не си направи двигателя си е направо глупост.

Април 15, 2015, 07:48:26
Отговор #22

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Хубаво е да се четат редовете, а не между тях.
Младен иска докато работи по купето да си я мести вън-вътре, а не да ходи по ретро паради с този мотор, като стигне до мотора той си знае какво да прави.
И какво ще се прецака повече на двиг. , който ще работи 2 пъти на ден по 3 мин??.
Освен това Колега РС откъде знаеш при какви условия е съхранявана колата, как е консервирана преди това, кой какви ремонти е правил преди това?. Или по дефолт трябва всичко каквото е ретро да разгобяваме и подменяме. Херметичноста на клапаните и състоянието на буталната група се проверяват и без да се рзглобява двигателя. В случая говорим за ръжда.
Пожекаван ти още много големи сервизи да си отвориш, но не случайно клиентите плащат  не малко пари за диагностика, която ако е от квалифиоцирани кадри, спестява много главоболия и пари впоследствие
Поздрави

Приятел не ми се иска да отговарям на всеки  пост защото не искам да спамя темата на човека, но тук говорим за качествено възстановяване на автомобили и това е идеята и на всички сериозни реставратори.Вгледай се по внимателно в проектите на хората които пишат тук! Как се реставрират автомобилите , често в продължение на години с труд и упорство за да се стигне накрая до перфектна реставрация и удовоствието да се притежава едно бижу което с гордост да бъде показано .  А относно хора които просто искат да си уплътняват свободното време с човъркане и експерименти по разни аграрни брички имат пълното право да го правият както им  харесва разбира се.По ретро парадите около красивите и качествено реставрирани автомобили трябва да има и фон от нескопосни трошляци които реално на всяко мероприятие се чудя кой ги допуска там въобще.Разбира се ,че на един двигател който е стоял 23 години  без да е пален ако изобщо врътне няма какво да му стане, но човека е перфекционист  и иска автомобола който реставрира да го представя с гордост по мероприятията а не да прави гонки на село с него.Това е разликата и ако я уловиш , ще ме разбереш за какво говоря.А относно моята квалификация нямам нужда да се доказвам на всеки новопоявил се а и хора като теб които дори не ме познават да я определят.Аз пък ти пожелавам поне един авто сервиз да отвориш и тогава можеш да дойдеш и да разговаряш по този начин с мен. Жив и здрав бъди и продължавай да си чоплиш в стария гараж на дядо ти и да експериментираш.Все някога , ще се научиш!
« Последна редакция: Април 15, 2015, 08:01:54 от rumen_spasov »

Април 24, 2015, 12:33:57
Отговор #23

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
Р.С. Никъде не съм коментирал квалификацията ти!!! - Пак казвам чети редовете!!!
И стоя 100% зад думите си. Ще разглобя и ремонтирам един ретро двигател само ако е необходимо това, и преди това съм направил всичките диагностични стъпки подробно и многократно.
Ако продължаваш с ината си ще помоля Младен да ми разреши да публикувам тука в темата какво ми е писал на лични.
Освен това ако атестата ти за голям професионалист е че си на 50 и имаш огромен сервиз  - оставам коментара за някой друг.
Идвам често до Пловдив, кажи къде ти е сервиза, по някаква случайност да не попадна на него - за смяна на масло на служебната може да ми разглобите  двигателя.

Април 24, 2015, 15:24:24
Отговор #24

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Моето мнение и отпит са скромни но според мен показателни. С мотор които не е пален дълго (3-4 години) постъпих така: купих газ която забравих последствие в къщи и понеже мерака и мързела надделяха направо го пуснах в коша и го превъртях няколко пъти докато не дигна налягане на маслото и след това го запалих и го оставих да поработи. След като нямаше видими проблеми му сммених маслото и газ така около 1000 км. и  пак му смених маслото и пак газ и след 5 000 км. той изхлопа. И сега чака ред да се прави. Ако го бях отворил докато бе вън щях да си спестя едно сваляне и слегане. Добре е че имаще какво да сожа иначе щеше да е много кофти. Така, че лично според мен щом си е вън мотора е добре да се отвори и види и ако е нушно да се смени каквото трябва, сегменти лагерчета семеринги гарнитури. Колкото и глупаво да звучи (и мен така ми звучеше ) но тези гадове се разсъхвали и започват да текът. Пък ако ти е хоби и те кефи да се занимаваш като мен това не пречи "за лудо работи за лудо не стой" гласеше една поговорка. ТАка, че колата си е твоя, парите и ВРЕМЕТО  също. сам си преценяваш. Времето не прощава никуму !!!!!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Април 25, 2015, 16:21:25
Отговор #25

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Темата е много интересна , а тонът неприятно загрубя за съжаление ... Все пак форумите са за споделяне на опит, а не за дрязги.
Моето лично мнение е, че рискът да промиваш и правиш баене на двигател с неясен изход е безсмислен експеримент. В неголемия си опит срещнах ситуация като на публикуваните по-долу снимки , която просто затвърди твърдото ми становище. Тапата от ръжда на маслените проходи на коляновия вал беше толкова дебела, че идея си нямам как би могло пасивно промиване с каквите и да било течности да я избутат. Дори и да предположим, че все пак това може да се случи, къде би отишла тази твърда шлака ? Просто абсурдно е да си помисля, да оставя в такова състояние двигателя.
Човекът , от когото купих колата , ми показа клип с работеща колата ми и се радваше истински. В последстви си дадох сметка, ако не бях отворил двигателя какви биха били последствията.
Ето само две снимчици :






 

Април 25, 2015, 16:31:08
Отговор #26

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
А някой има ли опит с палене на двутактов двигател (в моя случай не е пален от 7 години)?

Април 25, 2015, 19:13:59
Отговор #27

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Р.С. Никъде не съм коментирал квалификацията ти!!! - Пак казвам чети редовете!!!
И стоя 100% зад думите си. Ще разглобя и ремонтирам един ретро двигател само ако е необходимо това, и преди това съм направил всичките диагностични стъпки подробно и многократно.
Ако продължаваш с ината си ще помоля Младен да ми разреши да публикувам тука в темата какво ми е писал на лични.
Освен това ако атестата ти за голям професионалист е че си на 50 и имаш огромен сервиз  - оставам коментара за някой друг.
Идвам често до Пловдив, кажи къде ти е сервиза, по някаква случайност да не попадна на него - за смяна на масло на служебната може да ми разглобите  двигателя.
Не си струва да се занимавам с теб! Ти си един млад, наивен  и пълен с желание , но без опит колега който си търси място под слънцето.Не си струва! Както казах бъди жив и здрав и когато се научиш ела да разговаряш с мен.! Хубаво е ,че има млади колеги които горят от желание да се реализират! Те са мотора на бъдещето и ако имат малко уважение на по възрастните от които се учат биха могли да стигнат доста далеч. Нямам нужда от твоите атестации за да благоденства сервиза ми.Ако имаш път към Пловдив ела при мен.Няма да те изям, най много да научиш нещо!А съм сигурен ,че има какво да учиш младежо.Хайде да приключим темата ,че станахме банални!
« Последна редакция: Април 25, 2015, 19:20:59 от rumen_spasov »

Април 25, 2015, 23:36:30
Отговор #28

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
А някой има ли опит с палене на двутактов двигател (в моя случай не е пален от 7 години)?
Май става дума за ватбургов двигател , както и да е ситуацията е както при четиритактовия , пълно разглабяне
и ревизия. Аналогично дебнат същите изненади. :)
Един път съм ревизирал от до  ЧЗ 250 , не пален близо 10 години.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 28, 2015, 16:06:17
Отговор #29

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Да,за Вартбургов двигател става въпрос.Човека,от когото го взех ми каза,че е на 10хил. след основен ремонт и да не го пипам.