Общи форуми > Общ технически

Пуск на непален двигател от дълго време

<< < (2/7) > >>

txl:
Също така ако има стар бензин, трябва да го източиш и изхвърлиш и да налееш нов.

Жорката:
Приятелю не го пали . И аз като теб бях пред дилемата дали се налага да се отваря работещ до последно двигател.Сега ти казвам че не се налага  а направо е задължително. Ще си спестиш доста главоболия .Успех.

тетевен:
Направо ме демобилизизирах те с това отваряне на двигателя----Имам два двигателя----Единият е с ДВА карба и оребрен картер-Другият е с един КАРБ и гладък /обикновен/ картер---ДАВАИТЕ СЕГА СЪВЕТ КОЙ ДВИГАТЕЛ ДА ОБСЛУЖВАМ------На всички които бяха отзивчиви---пожелавам МНОГО ЗДРАВЕ.

Toni_Kazi4ane:
Аз съм за този с двата карба и оребрението на картера. Със сигурност ще е по надежден и в охлаждането и във вървенето.
Иначе аз моят бус го запалих без никакви ремонти след 20 годишен сън. Смених маслото, бензина, свещите ги изкиснах в нафта. Изчистих бобината и го запалих със старите кабели. 3 дни наливах газ в цилиндрите и на четвъртият го завъртях. В момента си го карам буса и дори в студовете пали от раз без проблеми. Естествено обаче рано или късно ще трябва да се прави ремонт на такъв двигател. Решиш ли да го експлоатираш си е нужно. Аз го паля моя 2-3 пъти месечно.
Успех с проекта.

b700:
Обслужвай двигателя с двата карбуратора.Нали Фелиция-та оригинално е с два карба и два въздушни филтъра.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия