Автор Тема: Възстановяване на пластмасова решетка  (Прочетена 6458 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 25, 2015, 13:16:42
Прочетена 6458 пъти

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Здравейте! Не знам дали това е точното място да пусна тази тема и предварително се извинявам ако не е така. Наскоро се сдобих с едно Камаро от 78-ма година и сега искам да го възстановя в оригиналния му вид доколкото е възможно. Едно от нещата, с които не мога да се справя сам обаче е счупената предна решетка. Дайте ми съвет къде да я занеса, за да я залепят и да я подготвят за боя (а ако може и да се боядиса още по-добре). Другата ми идея е да я хромирам, заедно с гривните около фаровете, които също са пластмасови. Чух, че има някаква технология за хромиране на пластмасови детайли, така че ако някой знае къде го правят това също ще ми е от полза. В момента решетката изглежда така:

Януари 25, 2015, 14:53:25
Отговор #1

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
 Здравей, и добре дошъл!
 Доста играчка е да се направи.
 Ако си от София мога да ти помогна с един телефон на едно момче от Бояна който е много добър в лепенето на брони. Може и с това да се справи.
 Виждам че тази е в доста лошо състоянието. Z 28 ли е Camaroто? Ще е интересно на всички ни да пуснеш тема във форума и да споделиш повече за колата ти, снимки история.
 Иначе ето първият резултат който намерих за нова решетка. Има и комплект горна с долна решетка. Тази която ти трябва е доста по евтина в този сайт. Предполагам и в някой европейски сайт ще я има.
http://www.classicindustries.com/shop/1978/camaro/parts/exterior-trim/grill-components/
0890192949 / 0887192949

Януари 25, 2015, 20:34:03
Отговор #2

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Не е Z28, LT e. В близките дни ще пусна тема като се поосвободя малко, иначе classicindustries го научих наизуст почти, но все пак благодаря. В крайна сметка ако нищо не става от тази решетка ще поръчам нова, въпреки че ми се иска да запазя всичко както е дори да е по-скъпо.

Януари 26, 2015, 18:55:07
Отговор #3

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Здравей!
Поздравления за добрия избор на автомобил.
Направо на въпроса:
Повечето американски пластмасови тешетки всъщност за от т.нар."г-внолин" с извинение да ме прощавате,но е самата истина,
Поизпече ли се този материал 20-30 години на слънцето-край с него.Лепенето му е "кошмар" и е временно.Понякога даже направо се "рони".А ако е счупена някъде решетката...още по-зле.
По снимките който показваш- един съвет от мен.Купи си нова.Разбирам , че искаш всичко да си е нейното,знам от опит ,че афтърмаркет нещата невинаги пасват,и има малко ядове(но стават нещата),но не си заслужава да я оправяш..Ще отидеш някъде(доста хора могат да ти я залепят,китосат,боядисат и т.нат),всеки с радост ще ти вземе парите.. Ще мине много малко време и пак ще е на същото дередже.Ако се поразровиш има в Бг няколко фирми който предлагат метализиране и хромиране на пластмаси,и като ги сметнеш нещата общо-ще ти излезе доста по солено да си оправиш твоята,и след време като "цъфне "пак цялата само ще се ядосаш.Не само класик индъстри предлагат части.Има много други фирми.Опитай и в й-бей да си намериш здрава и запазена решетка.Има ги.Малко с транспорта е тегаво,но доста неща съм си поръчал за колите от Америка,и досега е нямало проблем.Иска време и търпение,вече има много фирми който нескъпо докарват части от там.
Ето няколко линка задоста читави като цена решетки(оригинални ползвани,и нови):

http://www.ebay.com/itm/1978-1979-CAMARO-FRONT-GRILLE-UPPER-SILVER-NEW-188-/151370403709?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item233e610f7d&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Camaro-Original-Front-Bumper-Upper-Grill-Grille-1978-1979-/200950773793?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1978%7CModel%

http://www.ebay.com/itm/1978-1979-Chevrolet-Camaro-Upper-Standard-Base-Model-Grill-Grille-Argent-Silver-/331276853772?pt=Vintage_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A1978%7CModel%3ACamaro&hash=item4d21a3a20c&vxp=mtr

Ако проверяваш в и-бей-редовно има на обяви.И нови и употрбявани всякакви части,за камарото  има от пиле мляко.
Ако и  от други дребни неща по колата ти имаш нужда-там е мястото.Една регистрация иска, Пей-пал и си пазариш.

Пиши,ще помагаме с каквото можем, O:-)
Поздрави:)

Януари 28, 2015, 16:35:21
Отговор #4

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря много за информацията, в момента всичко около тази кола ми е доста полезно. В крайна сметка решетката най-вероятно ще я купя нова, а въпроса с хромирането пак е на дневен ред. Доколкото разбрах в КАМ Ауто правели доста добри неща и тези дни мисля да мина оттам да ги видя. Някой работил ли е с тях?

Януари 28, 2015, 19:31:17
Отговор #5

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Благодаря много за информацията, в момента всичко около тази кола ми е доста полезно. В крайна сметка решетката най-вероятно ще я купя нова, а въпроса с хромирането пак е на дневен ред. Доколкото разбрах в КАМ Ауто правели доста добри неща и тези дни мисля да мина оттам да ги видя. Някой работил ли е с тях?

Ако питаш за Кам Моторс-и тяхното "хромиране " с боя---вече ги няма..Продали са машините(преди няколко месеца  инфо), след това търсех нов контакт на купилите машината,те още не бяха почнали нищо да правят,нямаха обучен да работи персонал,а то не е лесно...и така.Сигурен ли си че са"Кам  Ауто"?.
По точно-какво трябва да се хромира?..
А за полезното инфо...:
Ако все пак много неща от колата ти имат нужда от "пипване",харесваш си я и ще си я правиш за себе си не за продаване-
Намери си т.нар-  Service manual   книжката с информация,схеми ,агрегати и възли по колата..Въпреки ,че в Америка е масова кола-повярвай ми-всеки път където и да отидеш ,ще те гледат като полезно изкопаемо.Това важи  и за разходките за кеф,и за посещенията в сервиз.99% от "майсторите" НИКОГА не са виждали такава кола,и ще получаваш една безкрайна побългаряванка по нея, и машината става"опитно зайче". Пак казвам-части има бол за тази кола и са "жълти стотинки"(там разбира се)
Сървис мануала така или иначе си е полезен-ако колата ти е купена от тук,и искаш да си я върнеш в стоково състояние(а ако е взимана от тук със сигурност не е...)....
Мога да потърся при мен дали нямам такъв мануал.... >:D >:D >:D
Пък ако го намеря-някой ден една студена лимонада ще почерпиш,:)
И все пак не е лошо да пуснеш тема с някоя  снимка и инфо за колата,хем да споделиш и другите "болежки",макар че ще те разбера и ако не искаш да пускаш теми...Аз все още нямам нито една тема за колите ми ,,,какво ,що...Всеки си има индивидуалния избор.
Успех
Иван



Януари 28, 2015, 20:00:40
Отговор #6

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Поздравления за избора ,успех ти желая и пускай смело тема със снимки  >:D

Януари 28, 2015, 23:41:06
Отговор #7

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Ако ти трябва "хромирани" на пластмаса, на мен ми правиха и съм доволен в Еверт Лак - Стрелча, ама е предимно за неща от интериора, отвън ще се скльофа за нула време.

Януари 29, 2015, 09:21:00
Отговор #8

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Ако питаш за Кам Моторс-и тяхното "хромиране " с боя---вече ги няма..Продали са машините(преди няколко месеца  инфо), след това търсех нов контакт на купилите машината,те още не бяха почнали нищо да правят,нямаха обучен да работи персонал,а то не е лесно...и така.Сигурен ли си че са"Кам  Ауто"?.
По точно-какво трябва да се хромира?..
А за полезното инфо...:
Ако все пак много неща от колата ти имат нужда от "пипване",харесваш си я и ще си я правиш за себе си не за продаване-
Намери си т.нар-  Service manual   книжката с информация,схеми ,агрегати и възли по колата..Въпреки ,че в Америка е масова кола-повярвай ми-всеки път където и да отидеш ,ще те гледат като полезно изкопаемо.Това важи  и за разходките за кеф,и за посещенията в сервиз.99% от "майсторите" НИКОГА не са виждали такава кола,и ще получаваш една безкрайна побългаряванка по нея, и машината става"опитно зайче". Пак казвам-части има бол за тази кола и са "жълти стотинки"(там разбира се)
Сървис мануала така или иначе си е полезен-ако колата ти е купена от тук,и искаш да си я върнеш в стоково състояние(а ако е взимана от тук със сигурност не е...)....
Мога да потърся при мен дали нямам такъв мануал.... >:D >:D >:D
Пък ако го намеря-някой ден една студена лимонада ще почерпиш,:)
И все пак не е лошо да пуснеш тема с някоя  снимка и инфо за колата,хем да споделиш и другите "болежки",макар че ще те разбера и ако не искаш да пускаш теми...Аз все още нямам нито една тема за колите ми ,,,какво ,що...Всеки си има индивидуалния избор.
Успех
Иван
Всъщност да, объркал съм се - за КАМ Моторс ставаше въпрос. Иначе service manual си намерих и в него има абсолютно всичко, а колата за щастие няма да отиде в сервиз по простата причина, че аз работя в такъв и ще си я правя сам  :D Реално по двигателя и ходовата част (това, с което се занимавам) няма много забележки, трябва ми помощ обаче за интериора и някои дребни детайли (като решетката например). По-късно ще пусна тема в съответния раздел и направо там ще си разтягаме локуми  :P
« Последна редакция: Януари 29, 2015, 09:40:03 от chkrdop »

Януари 29, 2015, 22:49:10
Отговор #9

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Честита покупка,  :) това Камаро 2 ген. ако 78 модел, трябва да е от първите версии с пластик броните вече /преди това бяха метални хромирани/.
А откъде си го купил, да не е това бившето на двамата братя мотористи, иначе наши колеги ретрофенове, от с. Мировяне? Тяхното беше едно бордо металик.