Автор Тема: Предпазни колани?  (Прочетена 5552 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2015, 22:06:02
Прочетена 5552 пъти

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Добър вечер колеги!!! Понеже скоро и аз ще подкарам ретро кола, един въпрос, на който не намерих отговор ме мъчи. Как стои въпроса с коланите на ретро автомобилите? Става дума за тези, които са били произвеждани без колани. Задължително ли е всички да имат, или е по избор на собственика (нещо такова бях чел по спомен преди време).
Мерси предварително.  :) :)

Януари 28, 2015, 22:37:18
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Едно време в КАТ слагаха печат на старите картонени талони с надпис "Без колани" ако се убедят, че колата няма фабрично дупки за закрепването им. Лично аз карах такъв автомобил Застава 600 модел 1960 г. Сега в новите талони не знам как се отбелязва и дали изобщо има подобна опция.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2015, 14:58:04
Отговор #2

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Последно закона беше че ако заводски има технологични места за закрепване на колани поставянето им е задължително.Ако превозното средство не е предвидено от завода пройзводител за колани тогава не се изискват.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 29, 2015, 15:29:40
Отговор #3

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Аз имам едих Таунус Хардтоп с фабрични отвори за 2-точков колан, защото няма В-колона, а задната седалка е без отвори за колани. Спирали са ме едно време и първо търсят 3-точков колан, но като не могат да намерят 3-та дупка, се отказват. И никога не са ме глобявали, но е имало леки разправии с някои умници. В стария талон нищо не беше отбелязано, но като си твърд, те оставят на мира... Сега не знам как е точно. Единственото правилно решение ще бъде, ако въведат ретро номера със съответните "права и задължения"... Но кой век ще стане...?

Януари 29, 2015, 18:00:32
Отговор #4

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 :) :) :) Ретро номера  :D :D :D та то 80-90% от автопарка в страната е на години за ретро номера. >:D
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Януари 30, 2015, 07:51:50
Отговор #5

Неактивен ufer

  • Публикации: 381
Има нещо вярно в това. Затова и всяка страна може да въвежда свои критерии за ретро. Лошото е, че дори и да се направи всичко перфектно, пак ще започнат да ни рекетират разни чиновници, от които зависи това-онова.  :(

Януари 30, 2015, 10:36:41
Отговор #6

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Ето хората в Полша какви табели имат  :)


Януари 30, 2015, 11:54:26
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
:) :) :) Ретро номера  :D :D :D та то 80-90% от автопарка в страната е на години за ретро номера. >:D
Това не е причина - трябва да се отнася единствено за колите, които се позлват само като ретро по специални случаи, а не за ежедневна употреба. Тогава само има резон да се облекчат и дори премахнат застраховки, данъци, технически прегледи и т.н.. за такива коли. Друг е въпроса, ако нашенския "селски тарикат" иска да си регистрира като ретро очукания Москвич, с който си кара картофите до пазара :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 30, 2015, 17:59:23
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И в България ще стане , ама много бавно. Има моменти за които не ми се говори , но да сме живи и здрави да го видим и ние , това
е единия от критериите , макар и толкова несъществен за европейска държва и мислене! :)

Дали в Румъния има ретро номера?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 30, 2015, 19:10:41
Отговор #9

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Въпросите около регистрационни номера винаги ми е бил интересен. В Гърция знам, че имат, но в Румъния май не или поне така пише тук.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/Vehicle_registration_plates_of_Romania
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!