Автор Тема: PORSCHE 912 1966  (Прочетена 33675 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2015, 10:14:58
Прочетена 33675 пъти

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
здравейте,
бях си казал, че кола в такова състояние повече няма да купувам, но нещо се обърка.
въпреки лечението ми в "клуба на анонимните автомобилисти", което даде кратковременен резултат, аз пак се поддадох на слабостта си и посегнах към ... обявите. този път надминах себе си (разбирай разумните ми финансови възможности без да ощетявам семейството си) и се загледах в порше 911. първоначалният ми ентусиазъм за готов автомобил се изпари много бързо. оказа се, че дори не мога да си позволя и автомобил с двигател за ремонт - всички с някакъв съществуващ двигател почваха от 8500 долара и то в САЩ.
тогава реших да е 912, защото двигателят му е 4 цилиндров и мога лесно да намеря такъв.
В Европа не се продаваха много поршета и обърнах поглед към щатите. продавача се оказа, че знае руски и лесно се разбрахме. плащане чрез Пейпал. транспортната фирма от България  натовари колата и ми я достави до Варна. това всичко беше за около 3 месеца.
накратко:
колата е без двигател и без още много неща
произведена 1966-та, 4 цилиндров боксер, 1600 кубика, 90 к.с., оригинален цвят тъмно син - видя се когато я разглобих (всъщност каквото имаше за разглобяване).
уредите за таблото по-долу ги купих от Германия.
за сега това мога да покажа.
напролет живот и здраве може да има още снимки от ремонта.
информативно - няма да мога много да се придържам към оригинални части по финансови причини. предвиждам салона да е кожен в леко модерен стил. цвят на автомобила - може би тъмно сив мат (тук се сещам за прогнозите на метеоролозите - предвиждат едно, но понякога може да се получи и друго).









Януари 31, 2015, 10:38:34
Отговор #1

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Хубаво е. Освен ръжди, по дълбоки язви има ли си?
0890192949 / 0887192949

Януари 31, 2015, 11:28:50
Отговор #2

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Честито!
Много красиво е дори и в този окаян вид!
А за двигател мислил ли си какъв да е?
В Щатите - от някакъв специализиран сайт ли гледа?

Януари 31, 2015, 12:00:10
Отговор #3

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
двигател за начало съм взел въздухар 1600 кубика от Транспортер Т3 + два вебера 40. мисля него да засиля, шлайфане за по-голям обем, увеличение на компресията, валове, маховици - каквото каже "майстора" ...
после може да си променя мнението, но за сега това е възможно. не искам от субару, защото е с водно охлаждане (виждам, че извън България доста са го правили).
6 цилиндровите двигатели са по 7000 долара и нагоре, така че ....
а за ръждата - просто пода го няма, тук таме има изгнили дупчици, задните калници в долната си част са зле, но по мое виждане по купето ще имам "кърпене" а не "изграждане".

Януари 31, 2015, 12:32:54
Отговор #4

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Браво! Браво за ентусиазма и успех в сбъдването на мечтата :)

Януари 31, 2015, 12:55:25
Отговор #5

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
Браво красива машина , жалко за слабите ни или липсващи финансови възможности и супер адмирации за ентусиазма :) Колата ще стане трепач дори не оргинална пак е секси купе  :))
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Януари 31, 2015, 15:52:04
Отговор #6

Неактивен prujinca

  • Публикации: 571
Както е казал Харви Маккей "Мечтата е просто мечта.Целта е мечта, с план и срок". Така че дерзай. На мен лично като се изключи 911 turbo това е другият модел които много харесвам отвън на 911 а вътре 356. Късмет и търпение. 
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Януари 31, 2015, 16:46:13
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честито, според мен колата си заслужава усилията, които се каниш да вложиш в реставрацията. Бусовият мотор е добро бюджетно решение, а предполагам знаеш, че има и двулитрови "въздухари" от Каравел. В комбинация с двойка вертикални Вебери IDF 40 сигурно ще дадат прилична мощност. Преди време имах такива, но ги продадох... иначе щях да се радвам да помогна с нещо за проекта :) Само за матовия цвят се надавам да размислиш, освен ако не си решил проекта да е в Рат стил.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 31, 2015, 18:26:58
Отговор #8

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
двигател за начало съм взел въздухар 1600 кубика от Транспортер Т3 + два вебера 40. мисля него да засиля, шлайфане за по-голям обем, увеличение на компресията, валове, маховици - каквото каже "майстора" ...
после може да си променя мнението, но за сега това е възможно. не искам от субару, защото е с водно охлаждане (виждам, че извън България доста са го правили).
6 цилиндровите двигатели са по 7000 долара и нагоре, така че ....
а за ръждата - просто пода го няма, тук таме има изгнили дупчици, задните калници в долната си част са зле, но по мое виждане по купето ще имам "кърпене" а не "изграждане".

Честито и от мен колега! Нещо, което ... просто се радвам и е мечта на много от нас! С ламарините знам, че ще се справиш, но с двигателя пипай по-внималтелно. Все пак го слагаш на Порше! Идеята е правилна, но ... двигател от Транспортер в 99% от случаите е тотално издухал ... отвсякъде ... за "шлайф" тук не се говори НИКОГА ...НИТО ЗА ОБЕМ НИТО ПРОСТО ЗА РЕМОНТ ... сменят се ризи и бутала и обем разбира се можеш да вдигнеш но със съответния комплект ... комплектът в общи линии не е скъп и има от китайски ментета до все още оригинално МАЛЕ и КОЛБЕНШМИТ ... лагери, разпределителен вал, повдигачи и клапани не са проблем ... ОГРОМЕН ПРОБЛЕМ СА ГЛАВИТЕ ... именно те в 99% от сулчаите са издухали - нацепени където се сетиш ...леглата на водачите като хралупи ...кой как и къде набивал какви ли не водачи ....ХУБАВО ГИ ПРОВЕРТЕ ... и внимавай и с "майстора" или "майсторите" ... от много майстори в БГ не останаха читави въздухари на пътя ... костненурки имам предвид ...за Поршета да не говорим ...

ПС. С тези 40ки по-голям обем от 1600 няма смисъл ... ще е леко недохранен въздухара ... особено при смяна на стоковия разпределител с по-агресивен ... за сведение легендарния Залцбург Рали Кефер при 1600 кубатура използва ВЕБЕРИ 46 IDA (почти същите като IDF серията) и е около 130 кончета  ;) ... а иначе тези Вебери 40ки идват при нас най-често от Алфа 33 1.5 от 80те ... така, че 40ките са оптимални за това, което бихте направили с 1600, а конете биха могли да дойдат по-скоро от степента на сгъстяване (не повече от 9:1 и това се равнява на поне 10:1 при по-съвременен двигател с водно), разпределителя, главите (едно портване може да постигне поне толкова колкото и по-големи клапани) и изпускателя (най-подценявания компонент). Успех! 
« Последна редакция: Януари 31, 2015, 18:46:58 от Nik1600GT »

Януари 31, 2015, 18:46:26
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито и от мен, определено те чака много работа, но пък и резултата ще си заслужава! Желая ти успех! А може ли една по-близка снимка на предното окачване, че ме заинтригува конструкцията му и по-конкретно кое се явява еластичният елемент, предполагам е торсион, свързан с носача чрез вертикалната щанга, която се вижда на снимката?