Автор Тема: Chevrolet Camaro 1978  (Прочетена 10280 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2015, 23:07:30
Отговор #10

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Честито!
Здраве и радост да ти носи колата! Е и някое гадже тук там..  8))
Поздрави
spectemur acendo

Февруари 03, 2015, 08:52:59
Отговор #11

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
ааа скоро се замислих къде изчезна това камаро ......преди около 3-4 г. много исках да го купя но нямах толкова пари колата беше в перник и се продаваше за 10 000лв........след което си взех понтиака .....честито колега ......от къде си .....МАИ месец ще има сбирка на американските коли и то в софия .....ако не си я разчекнал дотогава ще се радваме да си покажеш колата .....и не трябва да те притесняват неща от рода на -не е лъскава -не е хубав салона и тем бодобни ......така или иначе ще се наблегне на по старите коли (дано:) ) и така от уста на уста и от телефон не телефон ще се постараем да съберем "старите бабички" .........имаш ли 4-те оригинални джанти?
Предполагам, че става въпрос за същото, от Перник го взех. А иначе доста неща пропуснах да спомена в първото мнение и сега ще гледам да дам малко повече инфо. Колата е правена за Европа и човекът, от когото я купих я има от 1982, когато я е купил на търг. Почти през цялото време го е държал в гараж - няма изгнило никъде, предницата е гресирана редовно. По боята има леки забележки, но така или иначе ще отиде на цялостно боядисване, така че това не ме притеснява. Мисля да запазя оригиналния цвят, въпреки че не ми допада много - желанието ми колата да изглежда максимално близка до вида, в който е излязла от завода надделя. Двигателят е 5 литров, 145 к.с. с автоматична 3 степенна ск. кутия. Запали сравнително лесно с оглед на това, че за последните няколко години по думите на собственика му е бил пален веднъж. За съжаление по онова време са се надпреварвали кой каква по голяма простотия да сложи (калъфа на волана, седалките, джантите, антената отзад и т.н.), но лека полека тези неща ще изчезнат. Радващо е, че човекът си пазеше оригиналните джанти и сега ми трябват само 4 нови гуми. Все пак за годините си колата е в доста добро състояние, първоначално очаквах да заваря някой гнилоч. Сега гледам да си начертая нещо като план, по който да работя, за да може да се правят няколко неща едновременно (например докато е за боя аз през това време да си правя седалките примерно) и се надявам до няколко месеца да я изкарам от гаража.

Февруари 03, 2015, 13:20:27
Отговор #12

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честито и благодаря,че показваш Камарото тук,колега.
Поздравления и за желанието ти да се придържаш максимално близко до оригинала - поне на мен ми харесва като визия и възприемане на такава кола.
Само махни газовото,че се задушавам само като гледам тая капачка!  >:D
Поздрави и успех!

Февруари 03, 2015, 13:33:29
Отговор #13

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Честито и от мен ! Със здраве и безаварийно да му се радваш ! Страхотна кола е . А от къде си ти ? Аз имам доста добри и финансово възпитани бояджии ( които правят стари американки, че не са за всеки тези работи ) , ако искаш мога да те свържа. Ако имаш някакъв проблем по интериора също покрай моят хубавец намерих много правилни хора. Успех с реставрацията ! :)

Февруари 03, 2015, 15:30:10
Отговор #14

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колега честито и от мен. Радвам се че Камарото е в България - някой беше пуснал слух, че е изнесено.
Колата изглежда в доста добро състояние и вероятно няма да е трудна за правене. Частите и също са евтини.
Ако в момента Camaro-то е с оригинална боя си помисли дали да го пребоядисваш. Боята на една кола е оригинална само веднъж!
Ще се радвам да ги снимаме с моя Транс Ам, защото са едно и също поколение и сходни цветове :)
Поздрави

Февруари 03, 2015, 20:27:19
Отговор #15

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Предполагам, че става въпрос за същото, от Перник го взех. А иначе доста неща пропуснах да спомена в първото мнение и сега ще гледам да дам малко повече инфо. Колата е правена за Европа и човекът, от когото я купих я има от 1982, когато я е купил на търг. Почти през цялото време го е държал в гараж - няма изгнило никъде, предницата е гресирана редовно. По боята има леки забележки, но така или иначе ще отиде на цялостно боядисване, така че това не ме притеснява. Мисля да запазя оригиналния цвят, въпреки че не ми допада много - желанието ми колата да изглежда максимално близка до вида, в който е излязла от завода надделя. Двигателят е 5 литров, 145 к.с. с автоматична 3 степенна ск. кутия. Запали сравнително лесно с оглед на това, че за последните няколко години по думите на собственика му е бил пален веднъж. За съжаление по онова време са се надпреварвали кой каква по голяма простотия да сложи (калъфа на волана, седалките, джантите, антената отзад и т.н.), но лека полека тези неща ще изчезнат. Радващо е, че човекът си пазеше оригиналните джанти и сега ми трябват само 4 нови гуми. Все пак за годините си колата е в доста добро състояние, първоначално очаквах да заваря някой гнилоч. Сега гледам да си начертая нещо като план, по който да работя, за да може да се правят няколко неща едновременно (например докато е за боя аз през това време да си правя седалките примерно) и се надявам до няколко месеца да я изкарам от гаража.

Честита придобивка, много хубава и оригинална е колата.  :)
Аз я знам от над 15 години, и тогава си седеше в един гараж близо до квартала до фабриката Пектин.
Мисля че обаче по онова време още я караше, макар и много рядко де, брата на собственика дето ти я е продал. По-скоро беше собственост на починалия брат колата, или нещо такова. И след неговата смърт, брата другия взе да я продава на тия първоначално по-високи цени от по 10 бона, дето я помни колегата Иво.

Иначе наистина е много оригинална кола и без ръжди.
Помня че само някъде тогава, към 2000 година мисля че ми бяха казвали братята, че са и счупили предното стъкло преди, и него са го сменяли по онова време с едва намерено оригинално такова.
Иначе, с Трансам-а 2 ген. на колегата ще да направят страхотна двойка за обща фотосесия.

Мисля по колата имаше табелки ЛТ или нещо такова, което показва, че все пак е малко по-луксозна от базовите серии Камаро. Примерно, серийно е била оборудвана с виниловия и таван, както и с 14 цоловите тип Рали джанти.
А на оригиналните колела дали си имат всички налични гривни и капачките в центъра?
Ако нещо липсват гривните, много подобни са тези рингове от на най-старите БМВ 7 серии и Гранади с 14 цолови колела, и от тях може да се сложат такива рингове.
« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 20:29:32 от USfan »

Февруари 03, 2015, 21:07:09
Отговор #16

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Цената си беше същата и сега, а и съм на мнение, че това не са чак толкова много пари за такава кола (тук разбира се ентусиазмът малко ме заслепява - за по-нова кола или такава за ежедневно ползване никога не бих дал толкова пари). Предното стъкло наистина е оригинално, тъй като си е с вградената в него антена - 2 почти незабележими жички по средата, разклоняващи се в горната част на стъклото. Иначе що се отнася до мнението на peter 1978 аз също го споделям що се отнася до автентичния вид на една кола, но предният капак вече е боядисван веднъж, защото някой малоумник го е надрал и цвета се различава от останалата част. Освен това има един малък детайл между задното стъкло и задния капак, който също е подменян, ще ми се да махна отвора за зареждане на газ и заради тези неща мисля, че е най-добре цялостно боядисване. От капачките на джантите липсва една, а от гривните също една или две, не съм сигурен. По принцип ги има в ebay и на други места, но ми се иска по някакъв начин да комбинирам всичко, което ми трябва в една обща доставка (засега нямам идея как ще стане това, така че ако сте поръчвали някакви неща ще се радвам на съвети). Давам пример с решетката - намерих я за 20-30 долара, но най-ниската цена на доставка, която открих беше 60. За всяко отделно нещо, което поръчвам не ми се мисли какви суми ще достигна. Така или иначе в близките няколко дни няма да поръчвам нищо, за да може поне малко да се увеличи списъка, така че през това време ще търся варианти за поръчка.

Февруари 03, 2015, 22:51:44
Отговор #17

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
добре ....последем въпрос- от кой град си ?   

Февруари 03, 2015, 23:32:41
Отговор #18

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Давам пример с решетката - намерих я за 20-30 долара, но най-ниската цена на доставка, която открих беше 60. За всяко отделно нещо, което поръчвам не ми се мисли какви суми ще достигна. Така или иначе в близките няколко дни няма да поръчвам нищо, за да може поне малко да се увеличи списъка, така че през това време ще търся варианти за поръчка.


Един съвет-намери си близък ,или познат на познат който живее в Щатите.Каквото купуваш от и-бей пращай на адреса му  там едно по едно...то си иска и време да ги намериш всичките липси,,,и когато се съберът заедно-да ти ги прати по пощата  до тук в 1- 2 -3 колета(зависи колко ще са обемни,може и в един.)..Повярвай-това е най- евтиния вариант.Всички продавачи там слагат солени цени за Европа,масово лъжат за шипинга .-да не говорим за  към третия свят -БГ..
Има и много фирми,който могат да ти свържат работа,има и много частни лица който могат да ти свършат работа(ако искаш-ще ти дам контакт)...Но пак ти казвам-твой човек там си е най-добрата оферта..Все ще намериш някой близък,или близък на близък там..
Ако не -по горните варианти..
Едно по едно ще ти излезе доста солено..От опит пиша,не си чеша езика просто:)
Поздрави и успех
Иван

Февруари 04, 2015, 07:46:53
Отговор #19

Неактивен chkrdop

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
Благодаря на всички за инфото и полезните съвети  :) От София съм иначе.