Автор Тема: Chevrolet Camaro 1978  (Прочетена 10283 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 04, 2015, 15:56:25
Отговор #20

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Адмирации за добрата придобивка, пожелавам безпроблемна работа по Камарото.
Според мен ако ще пребоядисваш колата, спокойно може да смениш цвета на такъв какъвто ти харесва. Доколкото разбрах си взел колата да себе си, а не да я продаваш впоследствие.  Така че важното е ти да с я харесваш и да си доволен.

Малко ще оспамя темата, надявам се за добро. Споделям донякъде мнението на Ванката (Естео) за доставката на части от САЩ. Според мен обаче нещата са малко по-сложни, имайки предвид  скромния ми опит с доставка на какво ли не от САЩ.

Преди 12-13 години си струваше да се купува директно от ибей и да се получава частта (най-често) като колет по пощата.  Доставката беше доста евтина, повечето продавачи декларираха  по ниска стойност и стига да не е нещо скъпо, колета си идваше без проблем и митница. Впоследствие всичко се промени, поради засилените мерки за сигурност и проверката на всички което лети със самолет, цените на пощенските услуги станаха три-четири пъти по високи. Вече всеки декларира реална стойност, а и да не го прави, само стойността на пощата надвишава минимума, който е необлагаем тук. Мисля че сега е 30 лева  или евро, все тая. Плюс това нашите пощи вече са в крак с пейпал, ибей и т.н. и са наясно какво става и си търсят документи.

Разбира се това не означава, че доставката директно не е вариант.  Всичко зависи от това какво се купува, от къде, колко струва, колко тежи и колко е голямо. Ще се опитам да опиша всички възможности.

1.   Най-добре, евтино и безпроблемно е с близък човек на място, живеещ в не голям град. Както Ванката спомена, събира части, пакетира в по-големи колети  и праща. Дали директно или през фирма която предлага доставка до България, пак зависи какво се праща. Ако са тежки или обемисти неща  - брони, радиатор, джанти, лайсни и т.н, най-добре с контейнер. Пристигат бавно, но евтино и стойността се декларира от изпращача, тоест пренебрежително малка. Например за двигател със скорости, кардан и радиатор платих 290 долара доставка.
Проблема тук е да се намери човек, както казах близък, който е готов да отдели от времето си, за да си занимава с това. В пак пощата обикновено не е по пътя за работа.

2.   Вариант две, който аз предпочитам, особено при пазаруване в ибей, е да се ползва фирма която предлага закупуване и доставка да адреса в БГ, на всичко от САЩ от всякакъв сайт. Има няколко такива в БГ и в САЩ , има и частни лица които правят това. Въпрос на търсене и предлагане. В крайна сметка този вариант излиза с поне 20 до 30% по-евтин от директна доставка, но е подходящ за малки и леки неща. Обикновено пристигат до 10-12 дни (за обемисти и тежки, пак фирма, но с контейнер) Спестява разходката до поща, митница, декларации и т.н. Плаща се 30% аванс и остатъка на куриера при доставка. И тук ще дам пример. Поръчвам част струваща 70 долара, която има вътрешна доставка 11 долара, и международна 42. Тежи 500 гр. Ако си я купя директно до моя адрес, плащам  112 долара плюс  ДДС, ще ми излезе минимум 240 лв. Ако митничарката на пощата прецени може да ме прати на митница за декларация, още два дена разправии плюс 15-20 лв за декларация. При стойност над 300лв се плаща и мито.

Ако я поръчам на фирма тя ще ми вземе 81 долара за САЩ + 12 долара до БГ (това е най-високата цена има и по ниски, но за по-големи поръчки) + процент вкл. обмитяване и комисионна 20-30%, около 200-208 лв.

3.   Директна покупка на евтина и малка част. Общо взето цената е еднаква независима дали ще се поръча на фирма или не.

4.   Покупка от специализиран сайт за части. Директната доставка е убийствена, в повечето случай между 45-55% от стойността. Ако е обемиста и тежка част – нонсенс. Пристига с декларация за износ  - мито и ДДС.
Или човек на място или фирма за доставка. Повечето такива сайтове предлагат безплатна доставка в рамките на щатите, над определена сума, което е предимство пред ибей. Но тук говорим за нови части.

5.   Понякога изскачат нещо и в европейските версии на ибей, трябва да се рови редовно. Цените не са по ниски за новите неща, но втора употреба е изгодно а шипинга е без пари – с правилните доставчици.

Нужда от помощ – по-всяко време.

П.С. Нямам фирма за доставки, нито моето семейство или приятели. ;)


Февруари 04, 2015, 22:48:14
Отговор #21

Неактивен MoparFreak

  • Публикации: 195
  • Баджанак
Камарото е по-"масова" кола тук в Европа!
Не ти трябва на първо четене да поръчваш от УСА! Или пък да се ровиш в тамошния ибей и да купуваш!
В Ибей Ук или в немския е пълно с какви ли не Камаровски части!
А и по-малки пощенски разходи и мито - Йок!

Поздрави
spectemur acendo

Февруари 05, 2015, 10:07:25
Отговор #22

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
А пък може да си направиш и тук- http://forum.americancarbg.com/index.php - регистрация ................има хора които са в америка и се занимават с доставки (най вече в контейнери ) и може да им даваш поръчки ......аз лично съм поръчвал от АМ. обемиста поръчка именно джантите на буика ми ....и съм много доволен човека се погрижи да ми дойдат на адрес .....не съм се занимавал с нищо ..................а и форома е специализиран за американски коли в БГ. ;)

Април 09, 2015, 00:49:21
Отговор #23

Неактивен automix

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
честито,това е много хубава кола,да си я караш със здраве.и аз имам такава,голяма емоция е.
« Последна редакция: Април 09, 2015, 00:59:47 от automix »

Април 17, 2015, 11:28:08
Отговор #24

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Колега automix ти ще можеш ли да дойдеш на сбирката на 30.05. в Банкя с твоето Камаро?