Автор Тема: Opel Ascona Touring II 1.6D 1986  (Прочетена 7196 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 21, 2015, 23:37:01
Отговор #20

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ХАха за нищо ,интересно беше да видя в детайли туринг версията  .От много години не съм виждал толкова изпъната и запазена като цяло аскона. Приятно впечатление прави салона ,доста добра цветова комбинация ,а барчето направо е уникално  :D  Всичко е измито почистено и подредено по таблото,а сега с всички работещи светлинки е доста носталгично и все едно си в 80 десетте. Направо си е находка с оригинални вежди и прагове ,дори в коша покрай бомбетата няма ръжда. Лека полека ще си върне блясъка и се надявам да я виждаме по ретро ралитата.

Тези червените ленти на броните и лайсните по вратите и червена маска към коя версия принадлежат? GT ?


Февруари 22, 2015, 12:12:41
Отговор #21

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
В случая белите мигачи, праговете, престилката отпред, и липа отзад както и червените лайсни и маската са към GT Sport пакета
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...

Февруари 27, 2015, 20:54:59
Отговор #22

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Колега имам Аскона 1.8 автоматик продавам е на части ако ти трябва нещо свиркай :)

0886987073

Март 02, 2015, 01:59:35
Отговор #23

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
Днес запалихме мотора, но по късно ще кача снимки на първото палене.. доста доволен останах от пъргавината на мотора и спокойствието му на празен ход, но май проблема с надуването във водната система остана и след смяната на главата... ще пробвам пак да я обезвъздуша системата и ако не стане тогава ще го мисля. Утре ще кача самото клипче и мотора вече във сглобен вид.
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...

Март 11, 2015, 00:45:53
Отговор #24

Неактивен Monza_GSE

  • Публикации: 170
    • Facebook
Ето го и въпросното клипче от първи старт на мотора



като цяло за момента всичко е в застой... иначе си намерих перфектни стопове, но се оказа, че отзад след намесата на качествените ни майстори в милата ни родина, стоповете не пасват и тия дни ще трябва чука и клещите да помагат с наместването на ламарината зад стопа

А относно въпросите по горе дали ще е всекидневен автомобил, ето давам най точния отговор. Сегашния ми всекидневен автомобил ще влиза в проект (от дясно) и надявам се до лято асконичката да влезе в топъл и сух гараж за подготовка за боя.


« Последна редакция: Март 11, 2015, 01:01:49 от Monza_GSE »
Powered by Opel RWD (Monza,Manta,Senator,Omega,Rekord,Commodore)...