Автор Тема: Въпроси за химически препарати  (Прочетена 9675 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 19, 2012, 18:46:29
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Колега, може ли координати на мястото където кадмират?
Ако можеш и да снимаш ключовете как са станали ще е супер.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 19, 2012, 20:45:22
Отговор #11

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Когато ми се налага да мия алуминиеви глави за двигатели или стари бутала или корпуси на карбуратори и др. ползвам сода Каустик.Слагам един голям отрязан варел на огъня сипвам вътре 5-10% разтвор на сода каустик+нафта ,мотомиво и други .Става една страшна смес и след като поврят 20 минути на огъня изплаквам добре с водоструйката детайлите стават като нови.Това е за почистването а за полиране не знам. :D
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 20:48:12 от rumen_spasov »

Юли 21, 2012, 00:56:58
Отговор #12

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Ами мога да го направя, но няма да е скоро. А разбрах, че този процес по кадмиране не става за алуминий. Ако все пак желаете да разберете къде във Варна се извършва ще питам и ще напиша.

Юли 23, 2012, 16:12:23
Отговор #13

Неактивен jamiemirror

  • Публикации: 381
Това с варене на бутала в натриева основа е тъпизъм на квадрат. Освен ако буталата няма да служат само за украса после.

Февруари 01, 2013, 22:43:04
Отговор #14

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Решех да споделя куция си късмет!

Малко предистория:
Имам Опел Манта Б Берлинета, 1975г. Колицата е  автоматични скорости. миналата година преди последното рали за сезона ми се наложи ремонтирам кутията. Със самия ремонт и частите всичко мина по мед и масло НО когато монтирах картера на кутията (това е отработена манипулация), и понеже там гарнитура няма аз ползвам силикон. До този момент нямах проблем с силикона на  виктор ренц. Да но не и сега. Първо използвах такъв силикон уж масло устойчив , устойчив на температура но греда- точно на мястото където двуцевката минава на около 3 санта от картера на кутията силикона прегоря и маслото вън. Добре че стана на финала на ралито, и успях да се прибера преди да е изтекло всичкото. И хайде картера долу чисти обезмаслявай, изправяй картера който е тенекиен и всеки път се криви като се сваля, и наново с нова тубичка от проверен магазин уж ментета няма (името на магазина няма да го споменавам). Събирам колата оставям е без масло около 4-5 дена и наливам. ООО чудо аз наливам а маслото тече навън. За 2-3 минути какво ли не ми мина през главата но не и че може силикона да е калпав. А той се топи в маслото колкото и да не ми се вярва. Гледам не вярвам дори по бързо от санитарен силикон. Е ТОВА АКО НЕ Е КАРЪЩИНА ПЪК НА!!!!   Сега съм "изцъркал" от 4 различни силикона и съм ги сложил в мало ATF,  двигателно и в бензин да видим кой ще отане жив след 24 часа.
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 16:33:00 от dido1903 »
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Февруари 01, 2013, 23:05:56
Отговор #15

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
То това със силикона не нещо ново.А няма ли начин да се сложи гарнитура?Ако неможе гарнитура което Ме съмнява Аз преди време ползвах Бъпгарски препарат за уплътяване.Уплътнител за гарнитури пишеше на шишето.Беше едно вишнево червено и стоеше като гъст пчелен мед и съхнеше бавно.С това нещо където намажех нищо не капваше вече.Използвал съм го и за резби на болтове и шпилки като изсъхне става като стъкло уплътнява зглобки и законтря резбовите съединения.Потърси да не би да продават все още някъде от него вършеше чудеса.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 02, 2013, 00:00:05
Отговор #16

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Това българското, за което говориш му викаха херметик, така пишеше и на етикета, няма го отдавна по магазините.За силикона на рейнц съм изненадан, ползвам го страшно много и за момента нямам ни най-малък проблем.Уплътнявал съм и мотори и кутии и няма течове, вярно че не се занимавам с автоматици и наистина не знам как реагира с АТФ-а, но съм убеден, че не е в силикона проблема.Рейнца го купувам само от Ауто+.

Февруари 02, 2013, 00:06:07
Отговор #17

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Намажи го с замесено брашно барем додиш до виница :)  шшше ти дам лейка и два тела с резната туба за долу.
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 02, 2013, 00:57:15
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Демонтирай отново картерчето и го прегледай.  Дали е криво, дали повърхнината която контактува с алуминия не е нащърбена някъде. Сложи един линеал (ама хубав, метален и прав) с цветна грес на същата повърхнина на кутията. Виж как е.  Ако е добре, ок.  Преди да стегнеш тенекията, знаеш, че трябва да се обезмасли старателно. След като нанесеш равномерно силиконът, качи картерчето и го завий. Стегни го, колкото съвсем лекичко да се докосне до кутията. Остави го така 5 часа и след това окончателно го стегни.  Обаче. Трябва да ти обърна внимание на нещо.  Дали не го пренатягате този картер ?  Защото аз съм имал подобен проблем със Пежо 604 и 505 автоматици.   Три пъти качвали и сваляли картер, все течал, не можели да го уплътнят.   Да.  Толкова го бяха пренатягали, че трябваше да им дам нов стар и прав такъв.    Пренатегнеш ли, между отворите се получава ,,жаба" и е до там.   Ако трябва си смени картера. Нищо чудно след толкова сваляния/качвания да е брак.

Понеже при Пежата от мотора назад всичко е без гарнитури, та съм повтарял разни ремонти от глупост. Този, който ползвам го ползвам когато сдружавам алуминиеви плоскости/повърхнини на кутии и диференциали.   Марката е Cyclo. Пробвай, пък и не е скъп.  :)
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 01:02:58 от Тодор Живков »

Февруари 02, 2013, 20:19:13
Отговор #19

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Пробвах
Да се надяваме да е станало. Утре като налея маслото ще разбера. Дай бове да е натред. А колкото до силикона да той е виновен. Разграждасе от бензин !!!!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни