Автор Тема: RIDE'N'ROLL - American heritage in Bulgaria-30.05.2015  (Прочетена 66658 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2015, 19:16:20
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
да пешо ще споделя идеята ми довечера (сега съм на работа) . :D ....също така ще искам мнения на хора които са заинтересовани (не само да дебнат отстрани ) защото всяка помощ (съвет) ще е от полза .......призовавам вуйчото-us fan да се включи тъй като познава не малко хора в софия които имат по 2-3 и повече атрактивни коли .......

Ха, вие организирайте хубаво един по-конкретен евент, и ще ви доведа тогава някои по-интересни неща, произлезли от плодовете на сивата икономика.  :))
Дотогава няма смисъл да спамя и да давам акъли.
Иначе аз лично, както и тия мои познати с по хардкор и редки олди американки, ще са навити по принцип на всичко, дето да е между региона на Пловдив и София. ;D
« Последна редакция: Февруари 09, 2015, 19:19:01 от USfan »

Февруари 09, 2015, 22:49:39
Отговор #21

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
така вуйче е обещал да извади асата от ръкава ....продължаваме напред (кобрата :)).......да речем че датите са 30-31.05или 13-14 06 ....НО по важното е да намерим точното място което по мое виждане трябва да е колкотосе може по  близо до софия за момента ми се върти в главата за конната база при Банкя (в неделя ще отида до там да огледам района), дали позволява да се наредат средно около 30-40 коли и да се пресметне допълнително др. коли които ще дойдат като зритали (които ще са встрани от участващите) .....това място ми дойде като идея след като гледах на Вуйчо снимки от там - https://www.facebook.com/ludmil.markov.5/media_set?set=a.1892040993910.103436.1628090318&type=3 .....................и мисля че като атмосфера отговаря на мероприятието ........приемат се всякакви предложения за околностите на софия ...ако може да има плац или хубава права ливада по възможност с дървета(за сянка) за да се наредят колите ......в близост да има заведение + тоалетна .....да има възможност за барбекю който иска да си направи, да се опънат шатри масички столове набавени лично от участниците /ако имате идеи за подобни или др. места споделяйте ако може с снимка ,линк, гугал мап, .......какво ще кажете за БОНСОВИ ПОЛЯНИ над горна баня ,аз лично не го знам просто  ми го подметнаха ....имало и др. конни бази окло софия ............също така предлагам колите да се ограничат до 85-86г. и по генерации (подлежи на коментар) ........сега пускам няколко снимки на колеги от Хърватия , Австрия и Словения за да придобиете представа каква ми е идеята .......имайте впредвит че ,ако първата сбирка се получи колелото ще се завърти завбъдеще нещата ще се засилват като например - озвучаване(може и жива музика) двудневно присъствие, награждаване на участници по категорйи и посещения по други градове в България, но това е рано да го коментираме дайте да се концентрираме в стартовото мероприятие ......ЕТО И ПРИМЕРНИТЕ СНИМКИ
А ЕТО И НЕЩО В КОПРИВЩИЦА КОЕТО ПОЧТИ СЕ Е ПОЛУЧИЛО САМО ДЕТО ЛИПСВАТ НАШИТЕ КОЛИ https://www.facebook.com/media/set/?set=a.691841070910621.1073741854.147964435298290&type=3

Февруари 09, 2015, 23:37:29
Отговор #22

Неактивен MarioChalukov

  • Публикации: 61
от Контингента на зяпачите съм .. но не се сдържам.


http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%83%D1%80%D0%B3%D1%83%D0%BB%D1%8F%D1%82

https://www.google.bg/maps/@42.7907658,22.9778694,406m/data=!3m1!1e3

п.п. все пак е предложение , има на 400 метра механа , има 1 магазин в селото , тоалетна на поляната няма .
Не вярвайте на всичко, което четете в интернет.
                                                                      - Аристотел

Февруари 10, 2015, 00:00:16
Отговор #23

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ето , браво не е лошо като предложение на коло километра е от софия ............а какво се случва с камбаните асамблея на мира .......бил съм толкова малък ч не помня каква е обстановката там ?

Февруари 10, 2015, 09:59:18
Отговор #24

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Да дам и аз едни пет стинки.
Покрай сертифицирането на вранглера ми се запознах с един немец, дето има фирма нещо като TUV, тва може да ни е от полза, та той ми каза, че миналата година са си правили сбирка пред хилтън. Те са група визионери или иначе казано некви мениджъри, дет си организират събития за кеф. Може да го помоля да говори с Хилтън, да направим сбирката на техния паркинг, като кетъринг и реклама хотела ще си направи. Може да покани и други американки, дето не идват на конвенционалните ни сбирки.
Са обаче, идеята ми е това да си е събор на американските коли и моля да спрем да ги делим по години, щото тва хоби е същото като това със старите коли.
Просто и без тва сме не повече от 200 човека лудите с такова хоби, та ай да не се делим моля.
Аз щото не знам къде да се пиша, че имам ториното от 1972, бронкото от 1988, вранглер от 2007 и киа от 2013.

Та..........в неделя Иво ще идва да се видим и мисля да ударим по кафе на  Хилтън и да видим възможностите.
Една от причините да ме кефи това място е, че може повече хорад а дойдат и да се запалят, щот като е на бояна или богров или далеч от софия и си става сбирка само за наша консумация. Хубаво е да има и спонсори, щото по-нататък ако е масово, може да си правим събирания и на площади, за които се плаща.
Та по тоя повод, колко струва Александър Невски за Спасов ден? Това също е вариант.

Февруари 10, 2015, 11:48:52
Отговор #25

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
ето , браво не е лошо като предложение на коло километра е от софия ............а какво се случва с камбаните асамблея на мира .......бил съм толкова малък ч не помня каква е обстановката там ?
До там има път за кола, но няма къде да се направи сбирка. Има един паркинг, пред един от затворените комплекси, на който ако изпреварим другите туристи може да се паркираме, но ще е малко гъчканица.


Това са две снимки от мястото, за което говорих.
За мен там не е добра идея. Идеята да се говори с Хилтън - много ми допада. Ако не се получат нещата до него има една автокъща с огромен плац, на който преди години се организираше за кратко авто кино. Този плац седи почти празен. Та може да се говори евентуално с хората от автокъщата дали ще ни пуснат .

Февруари 10, 2015, 12:45:34
Отговор #26

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Да дам и аз едни пет стинки.
Покрай сертифицирането на вранглера ми се запознах с един немец, дето има фирма нещо като TUV, тва може да ни е от полза, та той ми каза, че миналата година са си правили сбирка пред хилтън. Те са група визионери или иначе казано некви мениджъри, дет си организират събития за кеф. Може да го помоля да говори с Хилтън, да направим сбирката на техния паркинг, като кетъринг и реклама хотела ще си направи. Може да покани и други американки, дето не идват на конвенционалните ни сбирки.
Са обаче, идеята ми е това да си е събор на американските коли и моля да спрем да ги делим по години, щото тва хоби е същото като това със старите коли.
Просто и без тва сме не повече от 200 човека лудите с такова хоби, та ай да не се делим моля.
Аз щото не знам къде да се пиша, че имам ториното от 1972, бронкото от 1988, вранглер от 2007 и киа от 2013.

Та..........в неделя Иво ще идва да се видим и мисля да ударим по кафе на  Хилтън и да видим възможностите.
Една от причините да ме кефи това място е, че може повече хорад а дойдат и да се запалят, щот като е на бояна или богров или далеч от софия и си става сбирка само за наша консумация. Хубаво е да има и спонсори, щото по-нататък ако е масово, може да си правим събирания и на площади, за които се плаща.
Та по тоя повод, колко струва Александър Невски за Спасов ден? Това също е вариант.

Кокич, както споделих по-горе в темата, моето разбиране за идеята на Иво е да се съберат ретро, класически или както е казал винтидж американки. Ако няма органичение за годините, се повтаря сбирката която организирате от американския форум, което пак се повтарям не е добра идея. Това моето лично мнение.
Наличието на спонсори само може да вдигне нивото на събитието, но въпроса е какво ще се предложи в замяна на това спонсорство.
Не ми стана ясно твоята Киа към американските автомобили ли я причисляваш, че я спомена?  ;D

Февруари 10, 2015, 13:02:56
Отговор #27

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Кокич, както споделих по-горе в темата, моето разбиране за идеята на Иво е да се съберат ретро, класически или както е казал винтидж американки. Ако няма органичение за годините, се повтаря сбирката която организирате от американския форум, което пак се повтарям не е добра идея. Това моето лично мнение.
Наличието на спонсори само може да вдигне нивото на събитието, но въпроса е какво ще се предложи в замяна на това спонсорство.
Не ми стана ясно твоята Киа към американските автомобили ли я причисляваш, че я спомена?  ;D
Напълно съм съгласен с теб Боби

Февруари 10, 2015, 14:26:23
Отговор #28

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Кокич,

Аз също предпочитам сбирка на старите американски автомобили. Нямам нищо против новите модели, но ако се направи за всякакви американски коли, тогава ретрото ще остане на заден план както винаги до сега.
Ако е за всякакви американски коли, ще дублираме мероприятията на колегите от американския форум, което и според мен не е правилно.

Идеята е чрез това събиране да се опитаме да активизираме собствениците на старите американски коли! Защото до сега по повече от 10-тина стари американски коли на мероприятие не са се събирали.

Идеята за Хилтън е добра стига да има съдействие от тяхна страна.
Относно броя на колите и хората, които биха могли да присъстват - те съвсем не са малко - приключих списъка и съм извадил към 100 коли. Това без да вземам предвид моделите след 1982 г. Собствениците са малко по-малко, тъй като има хора с по няколко коли. Една трета от тях да дойдат - това са към 30 стари американски коли, което е напълно достатъчно като начало. Ако включим и Ф-бодитата трета генерация и разни други модели до 1985 г. съвсем реално е да се съберат 50-тина коли.
Иначе на мен ми допада и идеята на някое място близо до София и по-близо до природата. Например на Панчарево, където преди време беше правена сбирка на американския клуб - една от първите.
US fan също даде не лоша идея с Драгоман. Кмета е фен на американски коли и може да го питаме на какво бихме могли да разчитаме ако решим да направим пак там мероприятието.

Поздрави
Петър

Февруари 10, 2015, 14:33:50
Отговор #29

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
US fan също даде не лоша идея с Драгоман. Кмета е фен на американски коли и може да го питаме на какво бихме могли да разчитаме ако решим да направим пак там мероприятието.

Поздрави
Петър

Интересно ми как ще го питаме, по телефона или с писмо, и от чие име  ;)