Автор Тема: RIDE'N'ROLL - American heritage in Bulgaria-30.05.2015  (Прочетена 66688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 15, 2015, 21:47:53
Отговор #50

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
днес направихме първата и най важната крачка .......и така накратко ще се опитам да ви обясня каква е договорката .......мероприятието ще се проведе на конната база в Банкя ,
-мястото е типично в американски western стил което се вписва идеално с нашата идея
-има огромен плац за около 800 коли плаца е бил предназначен за открито авто кино .......хубавото е че ще можем да наредим колите на по голямо разстояние -тоест няма да се гъчкаме  ;) плаца не е само асфалт а е ред асвалт ред тревичка ....страхотно е с големина на футболно игрище+
-управителя на заведението прие идеята ни доста открито и думите му бяха че ще има бар с кетеринг различни напитки и храни +мексикански деликатеси :D ....бара ще е в близост до плаца, ще има и озвучаване И най интересното което ще се опита да направи за нас е да съчетае кънтри фестивала(който се прави всяка годин) с нашето мероприятие
-сега от нас се иска да изберем дата и ден ,тоест дали да е събота или неделя и дали да е на 30-31 май или 13-14 юни...... според мен това ще го определим когато направим допитване до поканените гости ....тоест НЯКОИ ХОРА РАБОТЯТ В СЪБОТА .....но ПЪК АКО ИДВАТ ХОРА ОТ ПО ДАЛЕЧНИ ГРАДОВЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕДВИДИ И ТЯХНОТО ПРЕСПИВАНЕ -тоест те да имат опция да се настанят в хотел за да не пътуват веднага обратно .......но пак повтарям първо трябва да се допитаме до по далечните гости ...........
-ето някаква снимка ориентировачна колко е голям плаца .......... имайте впредвид че лятото всичко става зелено и по хубаво но все пак ще сме на открито и няма да има много сянка ......така че носете си чадъри шатри и сглобяеми къщи  :D :D
-мисля часа на сбирката да е 10 сутринта на базата ще опитаме да направим една хубава фотосесия преди да са додели цивилните ;)
-тъй като ще  има присъствие на модерни америкамски и цивилни коли (които ще са встрани от ретрото) ще се отворят два входа от които ще се получи някакво разграничаване ....а участниците ще бъдат наредени по години
- за сега не се сещам друго ....ако има предложения или забелешки казвайте докато е време ......и даите да уточним точен ден ,дата и час

Февруари 15, 2015, 21:58:47
Отговор #51

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
браво ето я точната снимка ........с оранжевото е нашата територия ....с червеното е за гостите с жълтото е заведението а синйото е за губене на време  :D :D :D
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 22:02:49 от 100%bastard »

Февруари 15, 2015, 22:11:32
Отговор #52

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
На мен ми изглежда повече от добре. :)
Хубаво е че има достатъчно пространство за колите.
Особено ако може да се съчетае с кънтрито, мероприятието ще е супер. Ще има и добра посещаемост. Заведението е много яко тип "wild west".
Предлагам да фиксираме уикенда 30-31.05 - след баловете е и преди всеки да тръгне по летни отпуски.
Ако всички са съгласни с мястото, трябва да довърша списъка с колите и да си разпределим кой на кого ще звъни. Надявам се Кокича, Карлито, Боби и US fan ще ударят по едно рамо за събирането на хората и колите им.
Поздрави

Февруари 15, 2015, 22:25:32
Отговор #53

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
аз също съм ЗА датите 30-31 ......това е мястото на 100% .......поканих https://www.facebook.com/rockabilly.bg?fref=ts  .... за да се погрижат за музиката + момичета в стил PIN -UP за фотосесията ......и те са напълно ЗА идеята (не струва нищо  ;D ) .....дори и да има кънтри концерт те ще оплъняват паузите :D

Февруари 15, 2015, 22:49:58
Отговор #54

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Аз също съм за датите 30 май.
Иво, нашата зона започва след третата конюшня. Бъркате нещата. Гостите ще са точно в маркираното в оранжево, това е началото на плаца, срещу конюшните и до балите със сено, после идват колите наредени.
Предлагам да не отваряме втория вход, че ще стане страшно.

Тома, там няма кал, щото алеите са от асфалт , а между тях е плочки, от тия дето са на паркинга на зала Армеец.

Мястото е страхотно и ако спретнем добра организиция, малко реклама и повечеко ентусиазъм как може да стане, а не кво нема се получи.................може да стане ежегодно събиране като последна седмица на май....................докато не продадат хиподрума :D

Февруари 15, 2015, 23:03:59
Отговор #55

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Аз за Хилтън съм ОК и силно за . Вярно там няма да можем да палим барбекюта, да разпъваме катуни, да правим някакви състезания и атракции за публиката, но пък Хилтън са били домакини на подобен род събития, визирам GUMBALL 3000 , вярно че се ползва и хотела по предназначение .
За " Рибката " - аз съм леко против . Първо паркинга им е малък, второто е, че там пък никой няма да разбере за нашата сбирка, а и малко хора биха се метнали на колите, за да дойдат и ни видят ( в този ред на мисли и за тях трябва да се предвидят едни десетина места на паркинга ) . По-скоро бих предложил на Витоша, пред някоя от хижите с по-голям паркинг ( не ми идва на акъла конкретен пример ) .
Иначе за ресторанта на конната база в Банкя - съм също за .
Поздрави :)

Е, добре, айде и аз още малко мнения да дам, да не се крием!  :)) Иначе браво за ходенето до Банкя, напредвате с организациите.
Ами значи за Банкя, за мен е най-доброто място откъм, хех, повече място.
През 2011 година там за един ежегодишен Кънтри фест организирахме с чичо ви Стенли яко присъствие на американки, а и пин-ъп гърли.  ;)
Така към 15 броя основно спортни и мъсълкари събрахме, както и 5-6 броя яки маци, и стана голям купон.
Има всъщност там място, и то асфалтово, за не 15, ами сигурно 150 коли.

Но, за мен поне лично, има 1 голямо Но.
А именно, че мястото е отн. трудно комуникативно, за публика без коли.
Може да се идва само с кола, и за евентуално за по-млади фенове и зяпачи без коли, с един рядък рейс, дето минава веднъж на 2 дена ли 2 пъти на ден, нещо такова.
Та на тоя фон, не мисля че там ще дойдат не много хора да ни видят.

За другите по-старите предложения, съм ви приготвил и снимков материал, че да визуализирам защо другата спомената конна база тази във Войнеговци, би била по-лош вариант, макар и като резерва да става.
Е тия 2-3 снимки са от най-оборотната и луксозна конна база там в района, дето я върти един мой приятел.
Тя се намира най-горе над селото, над вилната зона, и реално има обаче само 2 малки паркинга.
Не знам дали нея точно визира колегата Сашо де, защото там има и 2-3 други по-малки конни бази. 

Тоест, събират се не чак само 10, ами примерно 2 по 10 коли, а и още 10 коли може на асфалтовия път към базата да се паркират, както се вижда пътчето на най-долната снимка.
Иначе паркинзите вътре в базата обаче са прашни, покрито са с пясък, та при вятър, колите ще станат като от Пустинна буря. 
Иначе големия плус е че собственика е пич, освен това ми е задължен доста за разни работи, и не само домакинство за място, ами ако го разръчкам, и безплатни кебапчета, бира и демонстрационни кръгчета на манежа ще ни осигури.
Но, много е отн. далече от София, пак транспортите до там за хора без коли са редки.
А и за които фенове искат да дойдат без коли с рейс или маршрутка, самата база е на 2-3 км ходене пеша от посл. автобусна спирка в селото.



Та от тая гледна точка Хилтън ми се вижда най файнско.  ;D
Е вижте няколко снимки и от паркинга там.
Моето присъствие в снимките, предвид че сме грознички и вече по-стари, хаахах,  ::) да не се взима много в предвид, гледайте фона отзад.
Та, там през 2012 година се организирахме една малка група УС-карс фенове и докарахме разни американски коли за едно Модно Реву на една наша приятелка модистка и стана чудно парти.  :D
Ето вижте снимки от това модно парти.
То пък и по случайност съвпадна с едно белгийско ретрорали, та вижте само освен американките, и какви расови ретроколи редовно акостират на Хилтън.
Определено, паркинга пред хотела си е най-авторитетното, че и комуникативно място в София за такива събития.

Така че Коко ако сглоби един резервен разговор с Хилтън, така като втори вариант, няма да е лошо.
Та помислете все пак и за хотела.
Броя на хората, дето ще могат да дойдат до НДК, е неизмерим спрямо Банкя, освен разбира се, ако не се съчетае срещата само и единствено с Уикенда на Кънтрифеста.





« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 23:18:27 от USfan »

Февруари 15, 2015, 23:10:41
Отговор #56

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
не, остава на конната база ......и без това мероприятието се разшири с допълнителните по нови американки  а за публика не сме толкова жадни тъи като това е събиране на СОБСТВЕНИЦИ на класически ам. коли.... а фенове много, така че ако са истински фенове да си купуват по една ст.кола и да заповядат.... не само да задават въпроси колко вдига и коло струва ......
.....КОКО по добре нашата зона да е оранжевата ....там щ е музиката бара може би и сцената ....входа може да остане един но гостите да захождат по краината алея и да се паркират на края .....а др. вход да стане изход  ;)
« Последна редакция: Февруари 15, 2015, 23:28:02 от 100%bastard »

Февруари 16, 2015, 10:10:48
Отговор #57

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Вчера бях и аз на огледа . Аз съм твърдо да проведем сбирката на конната база в Банкя и както каза Кокича да го забодем като ежегодно събитие с фиксиран ден . Да Хилтън е супер комуникативно място, то това е принципа на подбор на компания при изграждане на нов хотел от веригата. Но все пак си мисля в по-дългосрочен план - нали идеята е тази година за се преброим колко сме в в западната част на България ( основно ) феновете на подобно събитие, а от догодина да се стегнем и напънем да направим нещо по-голямо, като поканим и гости от съседни държави. Та по идея ( надявам се силно ) паркинга на хотела за тази година ни е ОК, но за напред ще ни бъде тесен. Още повече, че ако се организира и този кънтри фестивал ще стане още по-добре.
Имайки предвид опита ми в подаване на дати за подобни събирания - оставям го на вас да кажете кой от двата уйкенда е по-добрия.
Поздрави :)

Февруари 16, 2015, 11:35:08
Отговор #58

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Аз до колкото разбирам всички сме единодушни за Салона до Банкя. Мисля че и US Fan също е съгласен. Хилтън не е лошо място, но айде да е по-народно.
Това че няма да дойдат да ни видят много хора според мен не е фатално. Дори е за предпочитане. Не ни е нужна навалица, а качествени хора.
Правим мероприятие за нас - собствениците на стари американски коли, а не за сеирджии и зяпачи.
Ако има млади фенове, които са без американски коли, ще намерят начин да се доберат до там.
До колкото разбирам определихме и уикенда 30-31.05.
Следващата стъпка е да прозвъним хората и тогава ще можем да фиксираме ден - събота или неделя. Предлагам този уикенд да се опитаме да се съберем, Карлито, аз, bastard, US fan, кокича и ако Боби е по София. Аз ще донеса списъка с колите и собствениците им да видим как ще си ги разпределим. То може и да го допълним списъка - напълно възможно е да съм пропуснал някоя кола и собственик.
Поздрави
Петър


Февруари 16, 2015, 12:47:19
Отговор #59

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
С най-голямо удоволствие Пешо, но нека не е този уикенд, че аз имам някакви ангажименти неделята. Ако го измислим за събота следобед - ОК съм .
Поздрави