Автор Тема: RIDE'N'ROLL - American heritage in Bulgaria-30.05.2015  (Прочетена 66661 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2015, 22:13:56
Отговор #80

Неактивен kok4o

  • Публикации: 106
Тома, идеята не да се крадат събития и да се делим на наши и ваши, а да се организира нещо. Щото всички дават акъл, ама никой не мръдва да стори нищо.

Нарича се реанимация това действие. Аз като най-прост фен на американските коли и нищо не разбиращ от техника ще направя всичко възможно да не умре идеята на нито един от двата форума, където сме едни и същи.

Тма деление на там и тук не го приемам, щот аз познавам реални хора, както и ти. Никой не може да замени блясъка в очите на всеки от нас, когато види кола от тази порода.............е тва трябва да остане живо и заразно.


Иначе, когато се създаде организацията, всички ще знаят. Просто в амкар има прекалено много хейт напоследък и деструктивизъм, та тук по-бързо ще стане.

Февруари 17, 2015, 22:32:31
Отговор #81

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Тома не с лошо моля ......от американския форум обявиха че събиране няма да има .......този формат ще е  нещо ново експериментално ...никой не говори за делене на някакви отбори (категори) и тем подобни .....просте ще се опитаме да поканим ЛИЧНО колкото се може повече собственици на стари американки  ,нещо което на мен лично ми липсваше в старите събирания на форума .......след като се изгладят всички формалности по организацията ще се обяви официялно в АМ форум  и не само .......така че е рано да се говори за деление а напротив разширение .......просто ще са на две групи подредени и по години ,....така че ако имаш познати с тари ам.коли по добре помогни покани хора и с по нови коли ........това че една жълта лента ще отдели старите от новите американки не е причина да дели и нас феновете .......ясно е че не може всички да сме на едно мнение ......приемете го като рестарт с по мащабен резултат ......и силно се надявам да доидат по класическите коли ако не тази сбирка то поне другата ако не другата още по другата .......

Февруари 17, 2015, 22:35:05
Отговор #82

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
така някакви претенции за името на шоуто има ли ако ли не да го заформям

Февруари 17, 2015, 23:29:34
Отговор #83

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
така някакви претенции за името на шоуто има ли ако ли не да го заформям
и пак почертавам ......шоуто ще бъде до 85-85г. + 3та генерация камаро и понтиак чиито купе се разточва до 90-91г.

Февруари 18, 2015, 11:09:01
Отговор #84

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Здравейте колеги,

Няколко думи и от мен в опит да изясним ситуацията.
Акцента на мероприятието са старите американски автомобили до 1985 г. плюс 3-та генерация F-body. Измислено е така, за да се опитат да се съберат по възможност повече стари американски коли на едно място! Това е което аз бих искал да видя и това е нещото, заради което се опитвам да помогна с каквото мога.
Т. нар. делене, за което говоря не е делене на хора!
Категориите предлагам да са или по десетилетия - тоест коли от 50-те, 60-те, 70-те и 80-те години, ИЛИ по производител: GM, Mopars, FoMoCo и Independents. Предвид бройката, която очакваме, едната от двете категоризации е напълно достатъчна.
Лично аз когато реших да помогна с каквото мога повече за организацията на това събитие съм го направил без да имам нищо против американския форум, който следя и в който пиша. Аз обаче не съм нито в управителния съвет, нито съм председател на Американския клуб, за да организирам мероприятие от името на клуба. Най-малкото смятам, че не е правилно от моя страна! До колкото знам bastard, bobi galaxie, kok4o също не са част от УС на Американския клуб така че нямат право да организират нищо от негово име.
И тъй като става въпрос за СТАРИ американски автомобили, затова дискусията за такова мероприятие започна тук - форума за класически автомобили.
Всички фенове с по-нови американски автомобили също са добре дошли и ще бъдат поканени чрез съобщение в американския форум. За техните автомобили също е предвидено място. Така че не става въпрос за делене! В момента се организира мероприятие - който желае и харесва стари американски коли да заповяда.
Този уикенд в събота следобед ще разпределяме телефоните на хората със стари американски автомобили и започваме да ги прозвъняваме.
Всеки който смята че може да помогне при прозвъняването и агитирането на собствениците, да заповяда.

Поздрави
Петър


Февруари 18, 2015, 11:25:48
Отговор #85

Неактивен BikerBoyz

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Пешо , с някой неща съм съгласен с теб с други не. АМкарс форума официално няма УС и всичко се е правило винаги на доброволни начела като най-много го отнася Тутин , верно е не можеш сам да тръгнеш да правиш нещо на своя глава , но винаги ще има хора който ще застанат зад теб и ще ударят едно рамо. За това съм на пълно съгласен с теб. Но за това да се делят на стари и нови "американки" не съм съгласен , Кокчо някъде беше писал той като има и нова след 2008 и стара преди 1980 в коя графа се класира. За мен лично нещата стоят така имаш Амкар. без значение стара , нова радва те машината значи имаш мухи в главата и пеперуди у коремо при вида на такава машина. Надявам се да се получи добра среща и както не веднъж съм казвал когато и със каквото мога ще помагам.

Февруари 18, 2015, 12:11:55
Отговор #86

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Веско идеята на тази организация е да се съберем и опознаем хората със ретро американки в България. Поже в американския форум четат и пишат 7-8 човека с такива коли, а такива коли само в София са над 60-70, като голя част от собствениците им четат този форум. Тази сбирка няма за цел популяризиране на старите американки и масовост на гости, както е било до сега в ссбирките на амкарс. Тази збирка се прави с идея на обединяване на притежателите на такива коли и на всички истинки заинтеровани, които ще намерят начин за да дойдат на конната база в Банкя. Както си има офроуд събори, както си има група Jeep ( карашти предимно черокита и грандове ), за които им знам само страницата във фейсбук, но не им следя ивентите.
Когато всички подробности се изчистят ще се пусне реклама и официална покана в цялото нет пространство. Не се чувствам отцепник, предател или каквото и да е друго в тпзи ред на мисли.
Поздрави

Февруари 18, 2015, 15:33:48
Отговор #87

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
и пак почертавам ......шоуто ще бъде до 85-85г. + 3та генерация камаро и понтиак чиито купе се разточва до 90-91г.
Мдаа, има претенции, ама не за името, а за разточването.  ;D
Мисля че е справедливо, след като допускаме Поникарите на ГМ ги точим до 1992 /това е последната година на 3 ген Ф-боди/, тогава би трябвало същото да важи и за Мустангите 3 ген. както и Тъндърбърди/Кугъри 3 Ген.
Тези Фокси боди Мустанги излизат още по-рано от Ф-бодитата на ГМ 3 Ген, чак през 1979 година, и следователно, макар и да са правени до 1993, въпреки лифта им от края на 1986 /то и 3 Ген. Ф-боди на ГМ също търпят лифт през 1990/, са малко по-стари и от именно тук споменатите Камаро/Птици /които дебутират през 1982/.
Така че е редно, ако и пълната дължина на производството на 3 Ген Ф-боди на ГМ се допуска, така и 3 ген. Фокси боди на Форд да има.

Сега, на мен не ми пречи, вместо с Мустанга ми 1987 ГТ /ако въобще дотогава му оправя най-накрая историческите скорости де :))/, да дойда с 1989 ТрансАма ми, той даже и си върви баш сега идеално.
И на чичо ви Стенли /въпреки че той има навика да си вади в повечето случаи всичките УС коли по такива събори/, също няма да му пречи вместо Кугара си с Ве8 мотор от 1988, да си докара другия Кугар с Ве-6 мотор от 1983, нали, няма да има проблеми, но е редно да има все пак еднакви критерии за тия еднакви типове коли.

Да не говорим, че само в София има поне още 3 броя Мустанги Фокси ГТ 5.0 освен моя, които макар и да не са кабрио, а фастбеци, и да са с предниците от лифта след 1986, реално са си над 30 годишни мъсълкар модели, а и собствениците им биха се радвали да участват в събирането.

Веднага на прима виста се сещам за таман 2 мои далечни познати с Фокси боди ГТ 5.0 фастбеци, един бял и един червен, на които колите им са в Шопско, и няма да им трудно да дойдат, ако се чувстват поканени.
То в този Фордов аспект / или какво, Фордове ли леко презират някои от вас/, има по София и Софийско поне няколко броя Кугара и Тъндърбърда 3 Ген, някои от тях и с Ве-8 мотор, а други с редкия 2.3 турбо мотор, които са си модели от 80-те, правени преди и след границата на 1985 година.
Така че да изпуснем тия реално интересни олдтаймер Кугари модели /или ако дойдат, да ги пратим по далеко от вън на оградата така да паркират/, също ми се вижда, освен и смехотворно, и несправедливо, дори от стриктна критерийна гледна точка.
Айде, със здраве.
« Последна редакция: Февруари 18, 2015, 15:39:22 от USfan »

Февруари 18, 2015, 17:20:54
Отговор #88

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Предполагам едно доуточняване на 

"......шоуто ще бъде до 85г. + 3та генерация камаро и понтиак чиито купе се разточва до 90-91 г"

ще успокои US fan.

А именно:
шоуто ще бъде за тези генерации на американските модели, които се появяват преди 1985 г.

Би било редно всеки да знае кога излиза неговия модел и коя негова генерация от кога до кога се произвежда.

Тоест изброените от USfan автомобили fox body Mustang (1979-1993), Cougar(1983-1988) и T-bird (1983-1988) влизат в категорията до 1985 г. Разчитаме на него да агитира собствениците на тези коли да се присъединят и те към нас. 
В този ред на мисли да уточним и Chrysler Corp. Тъй като Daytona/Laser излизат през 1984 г., предлагам те също да влязат в категорията с моделите произвеждани до 1991 г., за да няма засегнати откъм производител.

Поздрави
Петър

 


Февруари 18, 2015, 20:26:48
Отговор #89

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
вуйче ......кани ги