Автор Тема: Lancia Fulvia Coupe 1.3S - 1972 година (серия 2)  (Прочетена 8466 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 23, 2015, 14:49:22
Отговор #10

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125
Честито за придобивката колега ! Много безаварийни километри ти желая ! :)
Мерси колега! :)

Юни 23, 2015, 18:20:43
Отговор #11

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Заден дясен калник на сивата Фулвия 1600.

Линията между лайстните на капака и извивката на калника се разминават. И капака се разминава с линията на калника. Лайстната около стопа - не съвпада със извивката на калника. Калника ли е крив или лайстната ? Или и двете са претърпяли изправяне ? С тези форми е много трудно да се нагоди нещо, чиято линия е нарушена . Това фабричен дефект ли е ? Или автомобила е претърпял принудително деформиране и ремонт на тези части ? Защото, при лявия калник линиите съвпадат. И като че ли, лайстната е по-остра в онази извивка, голямата. И си съвпада с нея, и си върви по нея.  И извивката е равномерна, без вдлъбнатини и други нетипични за завода дефекти. Заводските дефекти, понякога  се превръщат в нещо изключително ценно. Имат свойството да сриват цели заводи, когато един модел е актуален. След това, имат свойството значително да повишат цената на такъв автомобил, когато все пак същия достигне 30-40+ години и е все още в състояние тип ,,брошура".

Юни 23, 2015, 21:50:42
Отговор #12

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125
Заден дясен калник на сивата Фулвия 1600.

Линията между лайстните на капака и извивката на калника се разминават. И капака се разминава с линията на калника. Лайстната около стопа - не съвпада със извивката на калника. Калника ли е крив или лайстната ? Или и двете са претърпяли изправяне ? С тези форми е много трудно да се нагоди нещо, чиято линия е нарушена . Това фабричен дефект ли е ? Или автомобила е претърпял принудително деформиране и ремонт на тези части ? Защото, при лявия калник линиите съвпадат. И като че ли, лайстната е по-остра в онази извивка, голямата. И си съвпада с нея, и си върви по нея.  И извивката е равномерна, без вдлъбнатини и други нетипични за завода дефекти. Заводските дефекти, понякога  се превръщат в нещо изключително ценно. Имат свойството да сриват цели заводи, когато един модел е актуален. След това, имат свойството значително да повишат цената на такъв автомобил, когато все пак същия достигне 30-40+ години и е все още в състояние тип ,,брошура".
Колега на тази Fulvia ако тргна сериозно да и намираш кусури тогава да ти показваме аз и Свилен наще :)

Юни 23, 2015, 23:31:13
Отговор #13

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не. Не ме разбирайте погрешно. :) Не търся косури в ничие и на никого. Не, че моят автомобил е еталон за съвършенство, ама това е друга тема, в друг раздел. Която не се вписва в тукашният разцвет на овали и форми. Забелязах дефект и реших да акцентирам върху него, като наред с това се интересувам, дали е по произход удар или фабричен недостатък. Наясно съм, че е рядък, ценен модел и с технологично рядко внедрявана конструкция на двигателя. Тя и за това е интересна. За мен. Иначе, 4-цилиндрови италиянски мотори, били те редови или боксери, как да е, тях ги има и в сънищата на определени хора.  :)) В добрия смисъл. Значи, да разбирам, че купетата имат заводски недостатъци и когато една Фулвия е ,,дефектна" - значи е оригинална. А, когато е изправена на конец, някой- нещо е правил по нея, за да се постигне този ефект. Това не е повод за изненада, защото Света познава и други гигантски заводи, при това произвеждащи автомобили по италиянски лиценз, чийто продукти фабрично са си на вълни и със ясно изразени ,,портокалови" бои. Това за боята, не е лошо. Но, не е тук мястото да го обсъждам защо. Добре. Това беше моята мисъл и ще ми е интересно да видя, дали е така или не. Това за дефектите по екстериора. А, вие, вашите Ланчии, имали ли сте намерението да премахнете тези неща или сте ги запазили така, както са, но пък напълно оригинални и автентични ? Защото се получава така, че човек хем иска автомобила му да е отличен-хем и да не е крив, което обаче би нарушило неговата автентичност. И трябва да намери баланса между двете. Точно това ме интересува. От тази гледна точка.

Юни 23, 2015, 23:48:54
Отговор #14

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125
Като видиш силуета и чуеш двата двойни карбуратори никави линии и дефекти не гледаш и не те интересуваат, аз вече 2 месеца откато взех колата само търса малко време да я покарам и това ми е най важното. На задната част ми липсваше малка лайсна, намерих я от Англия и всеоще не съм намерил време да я сложа. Но мерси на коментарите обещавам като поне малко ми мине кефа да седна и да я гледам така студиозно и да вида дали е фабричен дефект или не :)
Ето едно видео по темата :)

Септември 13, 2015, 22:50:10
Отговор #15

Неактивен abarth1000tcr

  • Публикации: 125




маникюр и педикюор преди зимата :)

Септември 15, 2015, 21:24:10
Отговор #16

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Обожавам ги тези Фулвии!
Толкова дух има в тях.
Един планински път със завои и дори след толкова години могат да те накарат да се чувстваш като на рали.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 17, 2015, 12:11:56
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
... аз вече 2 месеца откато взех колата само търса малко време да я покарам и това ми е най важното.
Напълно те разбирам - тези коли са точно за това, а не само да си ги съзерцаваш паркирани в гаража... не, че едното пречи на другото де ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.