Автор Тема: Ретро събор Русе - 25 април 2015 г.  (Прочетена 38120 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 09, 2015, 10:53:33
Прочетена 38120 пъти

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колеги и приятели,

Имам огромното удоволствие да съобщя тази новина - след доста опити през отминалите години, в Русе предстои провеждането на "Ретро събор", чиято основна част ще е парад на стари превозни средства.

Надявам се, че не избързвам със съобщаването на тази новина (при положение, че нещата са сигурни на 99%), но мисля, че е редно да се уведомят всички желаещи да участват възможно най – рано. Организаторите са изключително културни и млади хора (!). В тази връзка се надявам повече собственици на стари превозни средства, които имат възможност, да включат това събитие в програмата си, като така подпомогнат тази инициатива.
Във времето ще публикувам всички новини, които получавам, а ако някой има въпроси, идеи, предложения, нека на този етап да пише тук или на мен, на лично съобщение.
Ето и първия анонс за събитието, който ми изпратиха организаторите: 

По инициатива на Общинска фондация „Русе - град на свободния дух“ на 25 април (събота) в Русе ще се проведе събор на ретро превозни средства под надслов „Ретро събор Русе 2015“.
Това ще е първото по рода си събитие в Русе. То цели да събере колекционери, реставратори и собственици на превозни средства  от различни епохи,  от България и чужбина, за едно неповторими ретро изживяване в дунавската столица на България. 
Предвижда се участниците да направят дефиле по улиците на Русе, след което ще паркират своите автомобили на предназначени за това места, където зрителите ще имат възможност да ги разгледат и да се снимат с тях. Най-добрите ще бъдат оценени и наградени в няколко категории.
Фондация „Русе-град на свободния дух“ подготвя интересна развлекателна програма за гостите, като обещават едно запомнящо се автомобилно събитие.


Целта на организаторите е събитието да бъде така организирано, че участници да не останат единствено с усещането, че просто са присъствали на поредния парад. В тази връзка имат доста идеи, като аз лично им пожелавам да реализират поне една трета от тях, но естествено идеите са едно, възможностите друго.  Надявам се тази информация да се разпространи помежду ни, да достигне до повече колеги, които не ползват компютър, но биха имали желание за участие, въпреки отдалечеността на Русе от повечето големи градове в страната. Също така се надявам от Русе да излязат някои интересни, знайни и незнайни класики...

Повече за дейността на Общинска фондация „Русе - град на свободния дух“ може да научите тук:
www. free-spirit-city.eu
FB: facebook.com/ruse.free.spirit.city

« Последна редакция: Март 10, 2015, 16:11:15 от dido1903 »

Февруари 10, 2015, 14:01:40
Отговор #1

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Много добра новина. Дано наистина да се случи. Това ме навежда на мисълта да не мързелувам , а по-бързичко да си направя текущите ремонти. Ще ударя едно рамо на комшиите, само да го има мероприятието.

Февруари 10, 2015, 14:08:08
Отговор #2

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Интересна новина, ще очаквам подробности. Успех на организаторите.

Февруари 12, 2015, 14:04:26
Отговор #3

Неактивен Viva_lancia

  • Публикации: 366
Еха това е страхотна новина   ::)  А евентуално дали няма да се направят и някакви плакати да могат да се разлепят на различни места, за лепенето с радост ще помогна . Аз лично ще съобщя на собствениците на две волги 21-ци за събитието когато мога да им дам повече информация :)
« Последна редакция: Февруари 12, 2015, 14:09:06 от Viva_lancia »

Март 07, 2015, 11:46:46
Отговор #4

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 208
Най-после! :D

Март 08, 2015, 16:18:10
Отговор #5

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Добре, това е хувава новина. А организаторите сетили ли са се да поканят румънски автоклубове? Защото яко не са е супер тъпо ;)

Март 08, 2015, 16:34:16
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Колега, може би да им предложиш (има техни координати горе), а не само да хвърляш в пространството подобни въпроси.
А каква ти е драмата, че като дойде някое подобно събитие постоянно да питаш за участници от съседни държави?
===
А хората от съседните ни държави Сърбия, Македония, Гърция, Румъния, Турция знаят ли?

Здравейте. Клубове от съседните Румъния, Сърбия, Македония,Гърция, Турция информирани ли са?


Март 08, 2015, 16:48:28
Отговор #7

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Колега, може би да им предложиш (има техни координати горе), а не само да хвърляш в пространството подобни въпроси.
А каква ти е драмата, че като дойде някое подобно събитие постоянно да питаш за участници от съседни държави?
===
Хич няма да предлагам, има си организатори, а това е форум и мога да си "хвърлям" въпросите, дори тъпите въпроси. Аз не знам дали да поканени братя румънци, дано , съвсем близко са, НО ако не са, а е написано че ще има международно участие. Струва ми се,че се пренебрегват тия неща, а пък хубаво би било и по други събития да има покани отправени към съседни нам държавици. Знам за ралито БГ-ТУРЦИЯ-ГЪРЦИЯ, за СОФИЯ-ОХРИД, даже май имаше до Сърбия. За което БРАВО.

Март 08, 2015, 17:41:28
Отговор #8

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Аз съм на 300км.,но ще участвам.

Март 08, 2015, 18:40:51
Отговор #9

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Контакт с румънски клубове има. Аз лично се зачудих в един момент дали е възможно да се появят повече румънски, отколкото български участници... Това си е моя мисъл де, но все пак... Подхвърлих на организаторите, че колкото по-рано обявят подробностите около събитието, толкова по-рано те ще са наясно (приблизително) колко участници могат да очакват. За съжаление има много странични фактори, като например настоящи и бъдещи ремонти на централната част на града, които малко или много ограничават  взимането на конкретно решение и т. н., и т. н.
Хубавото е, че се по организацията на събора се работи и скоро ще има новини ;)