Автор Тема: Ретро събор Русе - 25 април 2015 г.  (Прочетена 38271 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2015, 13:15:03
Отговор #10

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Не че нещо, ама малко съвпада с други мероприятия, което е лошо.Как да се разчепиш на три...??? Иначе успех на организатора.Аз вече се заявих за Ботевград.Голяма част от баровците обаче ще пътуват за Сърбия.Правете снимки , и ако е възможно синхронизирайте с другите организатори.Поздрави  :)
« Последна редакция: Март 10, 2015, 16:10:41 от dido1903 »
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 09, 2015, 18:44:44
Отговор #11

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Нормално е да има съвпадения, при толкова много (вече) прояви. Въпреки това дата е избрана доста добре. Тогава има мероприятие само в Ботевград. Логично е там да отидат хора, на които няма да им се пътува със стар автомобил чак до Русе. За хората пък, които искат да попътуват със старата си кола, април е един прекрасен месец. Ако по това време на годината човек тръгне от София за Русе и за по-красиво - през Велико Търново, ще се нагледа на прекрасни, пролетни пейзажи!
Друг фактор за избиране на дата, са останалите местни прояви, конкурси и тем подобни, а разбира се и националните празници. Въобще съгласуването и избирането на дата е малко или много сложна задача. Знаете, че самите автомобилни клубове не си общуват помежду си, какво остава за един независим организатор на културни събития, при това от град, в който реално няма регистриран автомобилен клуб...
Между другото посъветвах организаторите да не връчват купи на всички явили се, а само на тези, които са спечелили в класа си. Дали ще ме послушат не знам, но ако някой се надява на купа, а не получи, да се сърди на мен O:-) . Моето мнение е, че безразборното раздаване на купи и съчиняването на какви ли не категории, е добро решение само за детските конкурси. Разбира се всички участници ще бъдат почетени за първото издание на събора ;).

Март 09, 2015, 18:51:41
Отговор #12

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1873
Да, за последните изречения си много прав...и аз подкрепям тази идея за наградите, макар , че много хора после ми се дуят и не ми говорят, но това си е техен личен проблем.Успех с организацията и правете снимки.Поздрави  :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 09, 2015, 22:03:45
Отговор #13

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
Това че клубовете не общуват помежду си е странно твърдение. Все пак националната програма не е паднала от небето. Това че "баровците" ще ходят в Сърбия едва ли е национален проблем, все пак събитията не мисля че се правят с основна цел те да присъстват  :D.
Ако има събиране в Русе, аз смятам точна там да ида. Винаги е хубаво когато има нови дати, на нови места. За съжаление липсата на повече информация за това какво точно и как ще се случва, определено ограничава времето за вземане на решение и организиране на пътуване.

Март 10, 2015, 15:33:28
Отговор #14

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Официално е решено и потвърдено - Парад на ретро автомобили в Русе ще има!
Датата е 25.04.2015 (събота).
Повече подробности относно програмата ще има тогава, когато организаторите получат категоричен отговор от съответните институции. Важното е, че те са направили всичко по силите си, а желаещите да участват, могат спокойно да включат в програмата си първото в страната ретро автомобилно мероприятие край Дунав.

Март 10, 2015, 16:05:35
Отговор #15

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Страхотна новина. Днес пристигна и динамото от Чехия и се записвам с двете ръце за мероприятието. Ще следя зя подробности.

Март 10, 2015, 18:28:23
Отговор #16

Неактивен prujinca

  • Публикации: 551
Роска според мен това с купите е малко криворазбрано. По принцим все си мисля, че идеята на организаторите е да дадът на всички участничи нещо като плакет за спомен от самото мероприятие но по икономически причини раздават купи. Все пак една купа излиза доста по евтино (имаики предвид че се взема и по голяма бройка стойността и пада до около 2-3 лева за даден модел). Иначе награди от сорта Най - най - мерцедес и най -  зелен москвич (при наличието на два един син и един зелен) е меко казано МАЛОУМЩИНА!!!!!!!!!
Пред Бог всички са равни, срещу Опел бавни

Март 12, 2015, 20:44:26
Отговор #17

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Март 12, 2015, 21:27:30
Отговор #18

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
От името на фондация „Русе – град на свободния дух“ имам удоволствието да публикувам Покана за участие за първия „Парад на ретро автомобили - Русе 2015“:

Уважаеми Госпожи и Господа,
Имаме удоволствието да поканим всички собственици и почитатели на
ретро возила на Първи автомобилен ретро парад „Русе“ 2015, който
ще се проведе на 25 април 2015 г. в Парка на младежта в
крайдунавския град. Събитието се организира от Община Русе и
Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Моля да заявите Вашето желание за участие на електронния адреса
на Фондация „Русе – град на свободния дух“: [email protected] , в срок до 17 април 2015 г.

С уважение,
Д-р Страхил В. Карапчански
Заместник кмет на Община Русе и председател на Управителния съвет на
Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“

Март 12, 2015, 21:29:34
Отговор #19

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Програма на „Парад за ретроавтомобили - Русе 2015“

10:00-10:30 – Посрещане на участниците и отвеждане до сборния пункт – Парк на младежта Русе
11:00-12:00 – Почетна обиколка на града с маршрут: Парк на Младежта  – ул. „Независимост” – бул. „Придунавски” – ул. „Кресна” – бул. „Цар Освободител” – бул. „Липник” – бул. „Липник“ – бул. „ Цар Освободител” – бул. „Съединение” – Парк на Младежта.
12:00-13:00 – Почивка за участниците
13:00-13:20 – Официално откриване и представяне нa данни за историята на автомобилната индустрия в Русе
13:20-13:25 – Представяне на Клуб по спортни танци „Настроение“
13:25-14:10 – Запознаване на публиката с участниците в парада
14:10-14:30 – Изпълнение на група „Old Guns“
14:30-14:40 – Скеч на „Артистисимо“
14:40-15:20 – Изпълнение на дует „Мания“
15:00-15:20 – Преброяване на гласовете на публиката и обобщаване на резултатите от класацията на журито
15:20-15:45 – Награждаване на победителите в отделните категории, връчване на наградата на Кмета и наградата на публиката (един от гласувалите за победителя зрител, ще спечели возене в съответния автомобил).
15:45-15:50 – Изпълнение на Клуб по спортни танци „Настроение“
15:50 – Закриване

Награди:
Купа на Кмета на Община Русе
Награда на публиката
Награди в следните категории:
A - автомобили произведени до 31.12.1945 г.
B - автомобили произведени до 31.12.1960 г.
C - автомобили произведени до 31.12.1970 г.
D - автомобили произведени до 31.12.1980 г.

Моля да заявите Вашето желание за участие на електронния адреса
на Фондация „Русе – град на свободния дух“: [email protected] , в срок до 17 април 2015 г.

Благодарим Ви предварително!