Автор Тема: Ретро събор Русе - 25 април 2015 г.  (Прочетена 38271 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2015, 00:16:00
Отговор #70

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Че журналистите не винаги си проверяват писаниците е вярно, но в случая са написали "една от най-старите коли в България", което си е така.
Иначе може и да е сбирщайн, но но все пак нещо е направено. Някъде имаше снимка на купето преди ремонта - изглеждаше ужасно. Интересно е наистина дали е вярно това, че купето не M-B... Но определено не е Ford A.


Ами то не е кола в случая - няк'во возило е.

Иначе - купето си е Форд А ,Роска.

Април 27, 2015, 01:40:37
Отговор #71

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Романеште също с добро представяне ,тоя Форд-овак с тая рядко срещана решетка ...

http://pichost.name/Mao

... браво ,браво.  8))


Април 27, 2015, 01:47:54
Отговор #72

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
И тук добро представяне ,отново с тая рядка решетка ...
http://pichost.name/Mai

Но не е кабрио просто ...  8))
« Последна редакция: Април 27, 2015, 02:45:13 от Toni only Benz »

Април 27, 2015, 08:41:54
Отговор #73

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Че журналистите не винаги си проверяват писаниците е вярно, но в случая са написали "една от най-старите коли в България", което си е така.
Иначе може и да е сбирщайн, но но все пак нещо е направено. Някъде имаше снимка на купето преди ремонта - изглеждаше ужасно. Интересно е наистина дали е вярно това, че купето не M-B... Но определено не е Ford A.
Ами дано Теодор помни марката на колата от която е купето.Все пак е по млад от мен  :)) Със сигурност обаче не е Форд.Бай Георги тогава ни се разсърди за това което открихме и му казахме,не му се щеше да е така.Но дори и той призна че резбите са цолски,и му направило впечатление че надписите където има са на англииски....Иначе и аз съм ЗА запазването и потдържането на такъв автомобил,независимо от оригиналноста му.

Април 27, 2015, 13:14:22
Отговор #74

Неактивен PVV

  • Публикации: 251
  • Skoda Octavia Super - 1963г. - ELIŠKA
Май само аз съм снимал, ща така никой не пуска снимки. Аз ще пусна и едно клипче:
http://vbox7.com/play:62adceb80a

Април 27, 2015, 13:16:29
Отговор #75

Неактивен xyligan_s_balkan

  • Публикации: 209
На мен не ми хареса високомерното обяснение на дамите под шатрата с наградите, отговаряйки на въпроса ми "Защо в регламента не е включена категория "Мотоциклети" с "Те нямат нищо общо"?! Как нямат нищо общо, не ги е имало ли, не са били и по-масов транспорт на времето и от автомобилите ли? Едва ли не искаха да ме накарат да се почувствам достатъчно тъп, че съм задал подобен въпрос...
 Иначе се получи хубав парад, като за първи път и то не без сериозната подкрепа на румънските автомобили.  Хареса ми и уверението на кмета на Русе, че ще се стараят да превърнат парада в традиция. Дано да се сетят, че мотоциклетите са неразделна част от ретро движението, колкото и да ги пренебрегват и умаловажават.

Април 27, 2015, 13:50:04
Отговор #76

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Увжаеми колеги,стана доста добър парад!
Видяхме се с приятели, с други се запознахме.
Ще пробвам да обобщя с няколко изречения впечатленията си.
Първо, бих искал да благодаря на организаторите, на кмета на Русе Пламен Стоилов за неговия патронаж и подкрепа на събитието.
Общинският паркинг на НАП беше добро място,колите се събраха, едни стари рок-кучета от група Old Guns  >:D забиваха хард-рок класики с голям ентусиазъм и енергия, имаше доста медии.
Клегата xyligan_s_balkan е напълно прав за мотоциклетите, но дамите в шатрата бяха от организаторите и едва ли разибрат от ретро.
Жителите на града масово се тълпяха на мястото и на главната улица, с което доказват , че ще е хубаво ако това събитие се правърне наистина в традиция. Поздрав за русенци!
Румънското участие беше впечатляващо, с много красиви автомобили!
И най- накрая специално искам да благодаря на колегите русенци Росен - rsk и Тошко - Viva Lancia. Извинявам се,че пропускам други от града,но просто беше голяма лудница.
На Росен благодаря за прекрасните снимки и отношение, а на Тошко, че беше мой навигатор по време на дефилето с колите из града.
Случи се така, че в началото колоната се поразкъса 1-2 пъти и в един момент аз се озовах първа кола на светофара на едно кръгово.
Ако не беше Тодор, нищо чудно да бях подкарал колоната я в София, я към Гюргево.  :shy: :D :D :D
Ето и снимки от мен:






















Април 27, 2015, 13:53:18
Отговор #77

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Още:






















Април 27, 2015, 13:59:58
Отговор #78

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Още.
По-надолу ще видите един бял ФИАТ 1300, румънски. Имаше лепенка, че се продава. По време на обиколката питах собственика му и ако правилно сме се разбрали обяви цена от 4700 евро.





 
















Април 27, 2015, 14:04:15
Отговор #79

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Тук една русенска Волга с еднолевка на таблото, синята Елишка на наш колега: