Автор Тема: Ретро събор Русе - 25 април 2015 г.  (Прочетена 38270 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 27, 2015, 15:40:49
Отговор #90

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Костюмираните деца ми навяват мили спомени как се присъединих навремето към ретро движението. Малко след като завършихме техникума мой съученик ме нави да се облечем в по-ретро стил и да отидем на един от първите ретро паради в София след промените, който тогава се проведе на Солни пазар на мястото на изгорелия цирк...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 27, 2015, 15:44:36
Отговор #91

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*

... както и две каки, които се търкаха усърдно по автомобилите.

Ах ти палавнико   :D


Иначе - браво за снимките ,на всички.

Април 27, 2015, 15:59:49
Отговор #92

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Иначе - купето си е Форд А ,Роска.

Бъркаш, бъркаш ;). Ще се хвана тия дни, да разбера какво е това купе, но има достатъчно белези, които го отличават от купето на Ford A. Дори размерите са различни, а в Русе въпросният "Mercedes-Benz" и четиривратият Ford A на Мото Пфое бяха един до друг, та имах възможност да ги сравня пряко ;).

Ей ,красива работа си е W136 роудстъра ...

Е, тук също се шири една заблуда - или това не е колата на Ева Браун, или не е W136. Просто е - Ева Браун не е имала W136 ;).

Април 27, 2015, 16:31:14
Отговор #93

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Моите впечатления от парада - от една страна мястото беше добро, защото успя да събере много автомобили, но от друга участниците заслужават по-приятно място. Допускането обаче на такова количество автомобили до централния площад например, е наистина доста сложно, но така или иначе организаторите не са имали съгласието за тази идея. Друг проблем, за който организаторите не са получили съдействие - полицейски ескорт и съответно спиране на движението. Едва ли някой е очаквал толкова голяма колона от автомобили, та тази задължителна опция също е била тотално отхвърлена. Е, впоследствие се е наложило съдействие от Полицията, та да се надяваме, че догодина аргументите на организаторите за една парадна обиколка по свободни от движение улици, ще бъдат приети напълно. Вероятно и тогава ще може да се избере маршрут в по-красивата част на града - покрай кея, музеите, центъра...
Това, което не ми хареса - видях много познати, а с почти всички общо взето си казахме здравей - здрасти и парада свърши :).
Критиката ми към организаторите - за мен музиката беше много силна (бал кахър).
За съжаление обаче, при награждаването бяха направени няколко грешки, които дойдоха от това, че нямаше консултация с човек, който разбира поне малко от ретро автомобили. Какво имам предвид:
- награда за "Най-автентичен автомобил", спечелена от двуцветната Волга Газ 21 - на вас няма нужда да обяснявам нищо по този повод, само ще вметна, че на парада имаше няколко автомобила с оригинална боя;
- награда за "Най-елегантен автомобил", спечелена от Beauford... Да речем, че въпросната кола е елегантна. Но дори и да не е, пак е интересна, спор няма. Но не е ретро, не е и реплика на ретро...;
- награда за "Най-добре тунингован автомобил", спечелена от "Шкода от Русе", която всъщност никой не се сети да е виждал на парада. Къде се оказа ключът от бараката - наградената кола е от Русе и е с двигател и скорости от Škoda Favorit, но марката й всъщност е Kaipan - словашка фирма основана през 1991-ва...
Три доста груби грешки, ако ще и да е за първи път. Останалото си беше на нормално ниво - нито нещо впечатляващо, нито нещо кой знае колко разочароващо не се е случило.
Истината обаче е една - без участници няма как да се случи нищо. Според скромното ми мнение - който иска да организира каквото и да е събитие, на първо място трябва да помисли за комфорта на участниците в съответното събитие.

Април 27, 2015, 16:43:45
Отговор #94

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ще се хвана тия дни, да разбера какво е това купе ...

Супер.

но има достатъчно белези, които го отличават от купето на Ford A. Дори размерите са различни

Ами той А-то го е имало в различни вариянти де ,но ...

Е, тук също се шири една заблуда - или това не е колата на Ева Браун, или не е W136. Просто е - Ева Браун не е имала W136 ;).

Евиния е 540К W29.

Април 27, 2015, 17:01:22
Отговор #95

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Това, което не ми хареса - видях много познати, а с почти всички общо взето си казахме здравей - здрасти и парада свърши .

Това не го разбрах !

В смисъл ?


ако ще и да е за първи път.

Ми като за първи път - случва се.  ::)


Пичоуе ,а вие популяризирахте ли култовия сайт /този/ сред участниците и гостите - наши ,Румънски и т.н   ::)

Април 27, 2015, 17:09:40
Отговор #96

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Евиния е 540К W29...

И каква излезе - този не е нито "евиният", нито пък е W136... Ама нищо, карай, хората нали му се радват...

Това не го разбрах ! В смисъл?...

В смисъл, че бързо мина времето - с едни щяхме да пием бира, с други да се снимаме, с трети да побъбрим, но време не остана...

Април 27, 2015, 17:24:31
Отговор #97

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
...с едни щяхме да пием бира

Aaaa ,e да ,кво е парад без бира /все едно краставица без сол - както казва един известен Бургаски майстор/.

Ама нищо - другия път ще ги направите х2.  ;)

Хубаво нещо са парадите ,нека има повече.  8))

Април 27, 2015, 21:27:35
Отговор #98

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За съжаление обаче, при награждаването бяха направени няколко грешки, които дойдоха от това, че нямаше консултация с човек, който разбира поне малко от ретро автомобили.
А каква е причината да не се консултират поне с теб примерно? Щеше да е напълно достатъчно, за да не допускат такива наивни грешки и заблуди за публиката...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 27, 2015, 22:35:03
Отговор #99

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
И каква излезе - нито пък е W136...

Ей ама си подробен - W136 IV generation е .