Автор Тема: 1966 Plymouth Belvedere II  (Прочетена 14373 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 12, 2015, 15:15:39
Прочетена 14373 пъти

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
През вече далечната 2007 година си купих този Плимут. Както някой ще забележат продавача беше Краси Гатев, добре познат в нашите среди. Обявата седеше доста време в бг мобиле. С Краси се познавахме отдавна и няколко пъти се пазарихме по телефона, но до нищо конкретно не се стигна. Междувременно си търсих двигател на синия олдс (сега е някъде в Русе), и се зачудих дали този от Плимута няма да свърши работа. Нищо че беше на крайслер си казвах.

При едно пътуване до София реших да мина  да си побъбря с Краси и да видя колата. Както се вижда не беше в цветущо състояние, по време на разговора разбрах че двигателя е редови шестак и загубих интерес към каквато и да е сделка. Краси ми показа един Форд ЛТД комби от 80те и пикап Додж, както и други знайни и незнайни американки. Коментирахме някаква съвременна кола в сервиза му и той правеше сравнение със старите класики. В един момент каза, че ей сега да сложи акумулатор и ще запали Плимута.

Речено сторено, отвори капака и отиде за акумулатор. Седя аз и зяпам двигателя и нещо не е наред, гледам че е V образен, но пак не схващам, взех да броя кабелите на свещите, сигурно Краси е имал предвид V6. Преброих по 4 от двете страни и питам Краси какво е това. Това си е неговия двигател, ми отговаря. Закачихме акумулатора и колата запали отраз. Питам има ли документи, на мое име, ми отговаря Краси. Повече не ми и трябваше стиснахме си ръцете и се разбрахме кога да прехвърлим и да я прибера.

Краси ми даде и доста ламарини и части от друг такъв Плимут, заминал за скрап. Смятах да взема двигателя, а за купето нямах планове. Както и да е, оставих я в базата на един приятел. Неговия син се оказа, че имал голям мерак за ретро возило и ме помоли да му я продам. Не можах да му откажа.

Преди седмица ми се обади моят приятел и че попита дали не искам да си я взема обратно. Каза, че нищо не е правено по Плимута, освен че малко е разглобен. Снощи реших, че искам да си я взема и в събота ще ида да я прибирам.
След като олдса замина, явно ще вадя двигателя за ремонт и т.н.




















Февруари 12, 2015, 15:17:24
Отговор #1

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799



















Февруари 12, 2015, 15:19:27
Отговор #2

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799



















Февруари 12, 2015, 15:22:24
Отговор #3

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799









Февруари 12, 2015, 16:40:01
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
Боби,честито повторно придобиване!
Това са снимки от 2007 г.?
А към момента правено ли е нещо по Плимута?

Февруари 12, 2015, 18:17:52
Отговор #5

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Браво Боби,
и при теб се трупат железа разни. Кога ли ще взема и аз едно такова за правене...е, Шеви, разбира се :)

Февруари 12, 2015, 20:35:47
Отговор #6

Неактивен carlito

  • Публикации: 418
Честито и от мен ! Чудесен подарък за рожден ден :)

Февруари 12, 2015, 21:37:17
Отговор #7

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Благодаря, нищо не е правено. Свалени са врати, калници, капаци, брони и т.н

Февруари 12, 2015, 22:58:31
Отговор #8

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
еииии страхотна,  и с осмака се е получила добра изненада........ще си чака ред или я почваш?

Февруари 12, 2015, 23:42:09
Отговор #9

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
YES!....Честито,Боби,!