Автор Тема: Купувам дмукамерен карбуратор с вертикален поток, Вебер или Солекс.  (Прочетена 3155 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 23, 2015, 20:51:41
Прочетена 3155 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
За едно проектче ще ми трябва и купувам един брой относително по-голям на размери и дебит двукамерен карбуратор с вертикален поток, само от гореизброените две марки.
За предпочитане ще е карбуратора да е с равни диаметри на въздушните тръби, и едновременно отваряне на двата дросела, както моделите на Вебер и Солекс: 35/35 или 38/38.
Разбира се, приемам и предложения за такива карбове с асиметрични диаметри на въздушните тръби, и последователно /каскадно отваряне на дроселите, като моделите 32/36 или 36/40.

Въобще, предлагайте кой каквото има, от някакви близки такива модели.
Примерни подобни модели карбове, както тези дето ми трябват, има на долните снимки.
Буквените означения след цифрите за диаметъра на дифузйорите нямат значение.

Например на разно модели на Форд като Таунус, Капри и Сиера с 2.0 литра 4 цил. мотори, и 2.0 и 2.3 литра 6 цил. мотори са слагани такива Вебери с еднакви на диаметър дифузйори с едовременно отваряне на двата дросела.
Специално на по-новите Таунуси и на Капри серия 3, както и на някои карбураторни Сиери с 1.8 и 2 литра мотори, са слагани такива Вебери с правоъгълна форма на клапаните на смукача.
Такъв Вебер също би ми свършил работа.

Цена, по споразумение, съобразно вида и състоянието на карбуратора.
За контакти- тел. 0898-644162, или пишете тук или на лични, по възможност със снимка на предлагания карбуратор.




Февруари 23, 2015, 22:37:55
Отговор #1

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Имам вебер 34 dmtr с механична 2 ра клапа ако ти върши работа . Давам го за 60 лв. Поздрави

Февруари 24, 2015, 11:03:25
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Здравей,
да бе, твоя ми е идеален и ми се вижда сервизиран, но просто ми се ще да разгледам каквото ще взимам по-обстойно на живо, преди да го купя.
А и при евентуална покупка ще си нося моя смукателен колктор, за да видя тоя карб, дето ще взимам, дали ще му пасне добре.
Та това реално обуславя карба да е от София или околностите, за да мога да го огледам.

Така че пропуснах като условия да пиша, евентуално карба да се намира в рамките на Софийски окръг.
Е, освен ако не е някой модел с 40/40 мм дифузйори, и да чисто нов  :)) за умерени пари, тогава може и на сляпо закупуване, само по снимка.

Февруари 24, 2015, 23:51:50
Отговор #3

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
Понеже съм коректен , и давам възможност за опция преглед и ако не ти върши работа го връщаш за твоя сметка . Ако имаш интерес прати ми лично съобщение . Поздрави :)

Декември 01, 2021, 22:15:48
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Все още се търси такъв карб, като както съм писал по-горе, за предпочитане е да е с 36-40, или 38-38 мм. дифузйори.