Автор Тема: Сигнали за кражби и обири  (Прочетена 16800 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 23, 2015, 17:50:11
Отговор #10

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Взети.. от къде? Кога беше.
Наближава ретро пазара, може там да изкочи нещо от мним продавач.
Или някой си реставрира колата и те е усетил че имаш нужните му части.
0890192949 / 0887192949

Март 23, 2015, 17:59:05
Отговор #11

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Пловдив квартал Изгрев,до Кауфланд в една работилница,подозирам нагли мангали събиращи отпадаци,за **й са им,ако са те.. да си ги слагат по мерцедесите..
FORD - Found On Road Dead

Март 23, 2015, 18:15:48
Отговор #12

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Потресен съм! За какво са им тези части... Ужас!
Дано да се появят някъде частите и да се намери нещастника, който ги е свил.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Март 23, 2015, 19:13:21
Отговор #13

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Орките не прощават !
Колега, подсигури си сервиза, в който държиш колата.

Март 23, 2015, 20:38:13
Отговор #14

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Ееее ,кофти работа.  :(

За яд си е - чисто нови и лъскави.

То вярно че сега ,след дъжд качулка ,но ... колега защо си оставил новите части при колата

Може да се прецени дали са мангустите - ако е имало нещо по-тежко ,метално на по-удобно място ,те ще вземат него и ще бягат.

Ако ,за да се доберат до тези части се е налагало да ровят и да търсят и да губят време ,вместо да вземат по удобното и по тежкото ,значи не са мангусти а си е някой твой човек.

Според мен може да си прецениш горе долу по това какво имаш вътре ,как е разположено ,видно ли е ,скрито ли е ,колко хора са виждали какво имаш вътре и т.н.


Март 23, 2015, 20:50:56
Отговор #15

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Съжалявам за това. Явно, започват да стават чести такива кражби. Времената не са същите. Трябва сами да си опазваме автомобилите.

Знаете ли, какво ми е направило впечатление ? Ретро автомобилите, като нашите са особени автомобили. Те са малко бройки по пътищата и обикновено, когато са в читав собственик са много лъскави, имат разни декоративни части, никели, хромове, емайли, фарчета, стопчета, калобранчета, изглежда нещо наистина красиво. Това е колкото добре-толкова и зле. Красиво е, но и буди любопитство. Без гараж, а да се показваш по ретро мероприятия е огромен риск. Аз, не бих поел този риск. За някоя среща, може. За продължителен показ из големите градове, категорично - не. Реалността е такава, че навсякъде има дебнещи крадливи субекти, които на всичко отгоре и тършуват из форумите.

 И дори тези с гаражите, трябва да повишат своето внимание. Недейте да стоите, така, доволни и да чувствате вътрешна сигурност, че колата ви е на сухо и никой не я вижда. И прочие, приятни за душата усещания. Не е решено- не са я извадили, заедно с касата на вратите. Най-малкото факта, ако участвате в ретро мероприятия. С годините, автомобилите се набиват на очи. Автомобил, не можеш да скриеш. Интернет има вече- само един поглед на това, което търсиш и винаги може дори да проследиш, колко често се изкарва колата, кой е собственикът, кой я кара, къде я кара, с кого я кара, къде участва и прочие. Снимки, колкото искаш. В чест на хората, които не могат да дишат, ако не си нащракат ретро-колата с 2 терабайта снимки за всеки път, когато я изкарат на слънце. Заради това и не само заради това, винаги съм бил на мнение, че това хоби е голяма отговорност. 

Пожелавам ти, да ти се намерят частите. Дефицитни части от дефицитни автомобили. Като знам, колко чини да си купи човек, оригинални декорации за бангията. Хайде, купуването иди-дойде. Работата е такава, че не винаги може да се намери, та да се закупи.


« Последна редакция: Март 23, 2015, 20:55:15 от Тодор Живков »

Март 23, 2015, 21:12:32
Отговор #16

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Бай Тошо, нещо пак малко така, филми снимаш  ;D ;D Колко ретро автомобила са били откраднати през последната година? Не, още по-добре, през последните 10 години!? Аз знам за "проекти", откраднати за скрап, но това естествено не се брои в случая. Очевидно рискът е по-скоро от пладнешки крадци, които задигат наред - гедоре, електрожен, маска от автомобил... Взимат, без дори да знаят какво.

Март 23, 2015, 21:48:50
Отговор #17

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Да ,при наличие на инструмент ,машини ,по-тежки железа - мангустата няма да вземе решетката и лайстните.

Може но ,заедно с другото.

Ако е нямало нищо друго а само купето и решетката и лайстните - да.

Също много важно е - там където е гаража/халето/двора ,какво има наоколо !

В смисъл - за да стигнат до точно там ,дали наоколо няма нещо по-изгодно за отмъкване !

Например - преди твоя гараж има разхвърляни купища железа ,много ясно че мангустата ще "напазарува" първо тях.

Но - ако наоколо има "жилязо" а нищо не липсва ,в гаража ти има инструмент/машини а те не липсват ,100% това не е работа на бай Мангау.


Март 23, 2015, 22:09:42
Отговор #18

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Добре, ядосвам се. То, не е добре, де. Няма да се учудя, ако наглостта вдигне и 7 метров Линкълн, нищо, че е само с 2 врати. В бункер трябва да се гарират тези автомобили и т`ва е. Сакън, човек да не си накичи колата. Не знаят ли, знаят- желязото взимат.

Март 23, 2015, 22:49:35
Отговор #19

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Доста гости следят форума. Само в момента цитирам: 57 Гости, 25 Потребители.
Май трябва да се ограничат темите и форумите видни за гости. Забелязвам снимков материал из чужди форуми изваден от тук.
Втори колега изревава, всеки трябва да се замисли над ценните си работи, как са защитени.
Дано да се появят все от някъде частите ти. Не разбрах, нещо друго взето ли е освен това? Адаша много точно те насочи как да се ориентираш каква е била целта на взлома.
0890192949 / 0887192949