Автор Тема: Петото Международно рали за РЕТРО и класически автомобили „МАРИЦА” 2015  (Прочетена 9212 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2015, 09:40:15
Прочетена 9212 пъти

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
ПРЕДВАРИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ
 за организацията на
Петото Международно рали за РЕТРО и класически автомобили „МАРИЦА”

1-3 май 2015.г.

Ралито ще се проведе на 1, 2 и 3 май (петък, събота и неделя) по маршрут: Пловдив (старт) - ГКПП “Маказа” - Александруполис - ГКПП “Кипи - Ипсала ” - Узункьопрю - Одрин (финал).
ПЪРВИ ДЕН:
На 1май (петък) от площад „Централен” в Пловдив ще стартират всички участници от България, Турция и Гърция по маршрута на ралито. Най-късно до 09.00 ч. автомобилите трябва да бъдат подредени на площада, а състезателите да са получили всички документи и рекламни стикери за ралито.
Планирани са три състезателни етапа:
ПЪРВИ СЪСТЕЗАТЕЛЕН ЕТАП:
От Пловдив до Минерални бани (Хасково) - етап за точна езда. „На точното място, в точното време”. Следва обяд в Минерални бани (Хасково).
Преминаването през ГКПП „Маказа” ще бъде около 15.30 ч. Пристигане в Александруполис около 17.00 ч.
ВТОРИ СЪСТЕЗАТЕЛЕН ЕТАП:
Майсторско управление на автомобила по зададен лабиринт за прецизност и време. Мястото е традиционното – на кея на пристанището в Александруполис. Време: от 17.30 ч. до 18.30 ч. Вторият състезателен етап ще бъде засичан от двама съдии – български и турски, под контрола на гръцки съдия.
Следва традиционният парад по улиците на Александруполис до пристигане и настаняване в хотел „Thraki Palace” (http://www.thrakipalace.gr). Паркингът ще бъде охраняем.
Вечерта от 21.00 ч. в един от салоните на хотела ще се проведе другарска вечеря и връчване на несъстезателните награди на участниците.
ВТОРИ ДЕН:
Тръгване от Александруполис в 9.30 ч. Преминаването през ГКПП “Кипи - Ипсала” ще бъде около 11.00 ч. Пристигане в Узункьопрю в 12.00 ч.
ТРЕТИ СЪСТЕЗАТЕЛЕН ЕТАП:
Състезание за скорост. Ще се проведе в Узункьопрю на крайбрежната двупосочна улица, непосредствено до 600-годишния уникален, защитен с каменни парапети, 1290 метров мост.
Пилот и навигатор ще имат възможността да покажат каква максимална скорост могат да развият без да повредят автомобила си. Финалът ще бъде засичан в края на спортната отсечка от 800 метра по подобие на „Формула 1” , т.е. „летящ финал”, от двама съдии – български и гръцки, под контрола на турски съдия.
Време на провеждане: от 12.30 ч. до 13.30 ч.
Следва обяд и награждаване на победителите в етапа.
В 15.30 автомобилите ще тръгнат в колона по маршрут до Одрин.
Финалът на Рали Марица 2015 ще бъде в центъра на Одрин в 17.00 ч. Непосредствено след това ще се извърши награждаването на победителите в генералното класиране.
Следва настаняване в хотел Margi (http://www.margiotel.com) и официална вечеря в една от залите на хотела от 21.00 ч. Паркингът на хотела е охраняем.
ТРЕТИ ДЕН:
Свободна програма и самостоятелно завръщане в България.

Преминаването по трасето на трите състезателни етапа е задължително за всички екипажи. Състезател, нежелаещ да претоварва автомобила си, може да премине втория и третия етап бавно и тържествено, без състезателна скорост, с единствена цел да покаже автомобила и да зарадва публиката. Това няма да го лиши от правото да участва в генералното класиране, но времето му за участие във всеки етап ще бъде условно считано по-ниско от времето на най-слабо представилия се състезател.
Снимачен екип ще заснеме ралито и на всички екипажи ще бъдат раздадени по един брой копие от заснетия филм.
На всички участници ще бъде направена медицинска застраховка за дните, в които се провежда ралито.

Информация относно таксата за участие на екипажите, както и други подробности за провеждането на Петото издание на Рали за ретро и класически автомобили „МАРИЦА” можете да получите на телефони: 0889 034 603 и 0885 308 737 или на електронните адреси: [email protected] или [email protected]

ЗАБЕЛЕЖКИ:

1. В рали „МАРИЦА” е осигурена възможност да участват и любители на ретроавтомобилния спорт с лични съвременни автомобили без право на състезателно участие. Всеки любител /фен/, участващ по този начин, заплаща различна от другите състезатели такса за участие в ралито, която изключва разходите по наградния фонд.
2. Всички автомобили следва да имат задължителната гражданска отговорност и зелена карта за Република Турция, a участниците да притежават международен паспорт.
3. На територията на трите държави – България, Турция и Гърция е осигурена пътна помощ, която няма да се движи с колоната от ретроавтомобили, а ще бъде на разположение при нужда. Разходите от евентуалното й използване ще бъдат за сметка на екипажа на повредения автомобил.
4. Таксата за участие следва да се заплати по следната схема:
- първите 50% от сумата до 30 март.
- вторите 50% на старта на 1 май в Пловдив при получаване на документите за участие в ралито.
5. Организаторите на ралито си запазват правото в интерес на по-доброто качество на провеждането му да променят някои от предвидените в ралито мероприятия, за което всеки състезател ще бъде своевременно уведомен.

ПЛОВДИВСКИ АВТОМОБИЛЕН КЛУБ РЕТРО
4003 Пловдив, ул. „Полковник Сава Муткуров” 77, ап.11
 GSM: 0889 034 603, тел: 032 650506, e-mail: [email protected]

Март 16, 2015, 10:32:25
Отговор #1

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аз няма да участвам, но имам желание да дойда да позяпам финала. Кое точно е центъра на Одрин според организаторите, за да знам къде да се позиционирам :)
П.С. Ще дойда с някоя от костенурките ми :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Март 25, 2015, 16:06:26
Отговор #2

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Подготовката е финализирана! За въпроси се обръщайте към Дончо - 0889 034 603 :)


Май 04, 2015, 16:38:17
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Снимки от ралито http://krankenstein.snimka.bg/auto-racing/retro-rali-marica-2015.864368.all
Останах доволен от може би най-трудното за организиране рали, в което съм участвал. Дончо, Галя и компания бяха се постарали много, за да си изкараме добре - шапка им свалям за усилията!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 04, 2015, 21:13:32
Отговор #4

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Вярно много автомобили, много нещо доколкото видях от снимките. За мен най-добрата кола е жълтата шкода. Не зная на кого е, българска е, но ми хареса тотално. за разлика от розовия москвич. Не можах да разбера кое е оригиналното в него. Цвета ли, огледалата ли?

Май 04, 2015, 21:34:47
Отговор #5

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колега ilian, мненията ни съвпадат - и на мен най-много ми харесва жълтата Škoda! Е и Ferrari-то ми хареса, 911-ката, и DS-ите... Но за розовия цвят имаме тотално съвпадение - тотално не ми хареса. Това е може би най-противното нещо, което човек може да направи с колата си, без значение дали е Cadillac или Москвич!

Май 04, 2015, 22:01:41
Отговор #6

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Така е и на мен ми харесаха тези коли и харесват  :). Белите москвичи също, с минимални изключения, но...... така наредени хващаха окото. Като на рали в онова време. Всеки се стреми да бъде уникален, но  все пак за такива марки автомобили трябва, а дали не е и необходимо съобразяване с времето, в което са създавани. Или пък участваш в състезанието с алтернативна форма на оригинала. Това е друга тема.

Май 05, 2015, 09:42:02
Отговор #7

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Жълтата Шкода е моя, но изглежда толкова добре само на снимка, защото за последно е реставрирана преди 15 г. като изключим джантите, които са прясно боядисани :) Ферарито за съжаление не участва на ралито, то е от гръцкия клуб ЛЕКАМ и се появи заедно с още няколко гръцки екипажа чак на 2-рия ден в Одрин. На това рали не липсваха москвичи, което оборва мнението, че ралито било предимно за "премиум" участници. Даже единият Москвич, който вероятно не ви допада като тунинг визия с джанти 15" и пълна инжекция от Форд под капака се класира 2-ри на скоростния етап и 3-ти в генералното класиране, а победителят в генералното беше също сравнително скромен Голф 1 кабрио, който зае призови места и в 2-те дисциплини. Моята Шкода също показа зъби и победи безапелационно в майсторското управление на кея в Александруполис, но в генералното не успя да влезе тройката, изпреварена от Ягуяр 120 ХК, който получи някакви бонус точки като много по-стар с близо 20 г. автомобил. Това беше и единственият "баровец", който се класира в челната тройка, така че съмнения за нагласени резултати според мен не може да има. Според коментарите от минали години тръгнах с доста резерви, но накрая останах приятно изненадан от организацията на движението, храненето, настаняването и спортната част... още веднъж поздравления и благодарности за организаторите.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 05, 2015, 16:17:54
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Много ме сърби да застана срещу Трабант на майсторско! >:D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 05, 2015, 16:25:33
Отговор #9

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ако имаш предвид да го правиш със Шкодата, вероятно си паднал, при това с много, ако разбира се приемем, че сте равни като способности шофьори, еднакво добре владеещи автомобилите си.