Автор Тема: Петото Международно рали за РЕТРО и класически автомобили „МАРИЦА” 2015  (Прочетена 9226 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 05, 2015, 17:06:35
Отговор #10

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Доколкото помня в предишно издание на това рали е участвал Трабанта на Ангел Колчевски от Габрово, но не знам как се е класирал на майсторското, като го видя ще питам :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 05, 2015, 19:45:47
Отговор #11

Неактивен nakatasan

  • Публикации: 10
Здравейте, бих желал да изкажа благодарности към организаторите. Като за първо участие като участник в ралито и като наблюдател, си беше на равнище.
Няма да коментирам какво ми е харесало и какво не ми е харесало по отношение на автомобили, цветове, организация. Ще си позволя да изкажа предположение за прословутия розов Москвич. Явно човекът нямал средства за розов Шевролет, поне на цвят го е докарал...
Бих желал, ако ми бъде позволено да споделя едно предложение. Надявам се и следващите години да се провеждат такива състезания и да има още повече участници, независимо от автомобили или крайно класиране. Но бих желал да има една обща снимка на всички участвали автомобили, както и на всички участници и организатори, за спомен. Да си спомняме с кеф за съответното събитие и да разказваме за впечатленията си. Според мен, не всичко е състезание, а най-вече приятелство. Няма да коментирам начини на политики и управление на държави... Все пак си оставаме хора, трябва да се уважаваме и да си подаваме ръце. И най-вече, когато сме най-зле, да се срещаме при такива събития.
Моят автомобил, който към момента ще си остане само мечка е Нисан Скайлайн Р31 от 1971 г.
Поздрави и бъдете живи, здрави. :)
« Последна редакция: Май 05, 2015, 19:50:20 от nakatasan »

Май 05, 2015, 23:23:19
Отговор #12

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами турските екипажи си направиха обща снимка под финалната арка в центъра на Одрин, а българите се бяхме пръснали наоколо по шопинг, затова ни няма ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2015, 09:27:39
Отговор #13

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Вече излезе и генералното класиране:
https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/s720x720/18190_1599602473616237_3555508396997145648_n.jpg?oh=630520d9f7c095703f68636900ba05df&oe=55D5AFAD
Жалко, че не са ги пресортирали в Ексела по спечелени точки, а са оставили подредбата по стартови номера. Иначе всичко изглежда коректно, само не знам защо майсторското управление дава най-малко точки от всички състезателни етапи. Основно това ме е изпратило чак на 5-о място в генералното класиране, понеже в скоростната отсечка съвсем очаквано са ме изпреварили доста от по-мощните автомобили. Принципно при толкова разнородни автомобили участващи в спортните дисциплини според мен освен по година на пр-во трябва да има и някакво разделение и по кубици или мощност... Значи догодина, ако решим пак да участваме ще е с Пежото >:D
« Последна редакция: Май 06, 2015, 09:38:33 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 09, 2015, 11:49:50
Отговор #14

Неактивен Boshnakov

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте, мисля че не е тук мястото да се коментира цвета на конкретния автомобил и личните предпочитания на притежателя му. Мен лично розовия ми харесва, защото е уникален, друг такъв цвят определено няма в България. Не знам защо у нас е прието различието от общата маса  да се смята за нещо ненормално.

Колкото до оригиналната визия на москвича, карал съм го и така. 21 век сме и все още млади,  динамиката на днешното движение не предполага 13ки в комбинация с амортисьори които като завиеш рязко купето се сеща да завие след доста време. Опасно е.

За мен много по-важно от всичко беше че колата успя да мине 2 държави и се прибра на собствен ход откъдето е тръгнала. Да не забравяме колко годишни автомобили караме.

Поздрави
« Последна редакция: Май 09, 2015, 11:58:41 от Boshnakov »

Май 09, 2015, 16:50:14
Отговор #15

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Здравейте, това е форум и обикновено тук хората коментират всичко или поне каквото им дойде на акъла ;)

Аз харесвам Москвичите, особено предходните версии. Най-много от всичко обичам и уважам автомобилите, които са във вида, в който са излезли от завода. Цветът е единственото, което ме отблъсна от тази кола и не виждам причина, поради която това да не се коментира. При всички случаи собсвтеникът му заслужава адмирации за участието си и завършването на ралито. Така че, поздравления и дано по-често го виждаме по мероприятията :)
we all have wings, but some of us don't know why

Май 09, 2015, 22:24:52
Отговор #16

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Барби-космичът на живо изглежда доста добре, правен е доста грамотно и с вкус - бял кожен салон и т.н... но доста отдавна, така че вече има някои козметични забележки. Тъй като моделът все още според мен не е особено интересен за ретро, аз го възприемам като сравнително сполучлив тунинг и фън кар, отличаващ се от сивата /или по-скоро предимно бялата/ маса на своите събратя :)
Колкото до 15-ките джанти, не съм карал и не знам как се държи Москвич с тях, но на моето Пежо 205 Рали направих опит с едни 15" Супертуризмо, които му стоят перфектно като визия, но откъм управляемост пътно поведение с тях загуби много, затова върнах оригиналните 13-ки с малко по-широк и нисък профил от заводския размер гуми - 185/60. Според мен джантите, с които излиза от завода са оптималния вариант за почти всеки автомобил... е, при съветските коли е съществувал и момента понякога да слагат каквото имат подръка , но без да ми се обижда колегата Тошко такива големи и съвременни джанти визуално му стоят като чужди на москвича...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 09, 2015, 23:19:41
Отговор #17

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Не знам за пежото, но съм карал и москвич и лада с 15-ки, с подходящо за тях окачване разбира се, и категорично пътното поведение се подобри. С гуми 195-50-15

Май 11, 2015, 10:25:34
Отговор #18

Неактивен peter67

  • Публикации: 762
Някой да има снимки?

Май 11, 2015, 18:53:59
Отговор #19

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
На кое по-точно? Виж дали го няма тук:
Снимки от ралито http://krankenstein.snimka.bg/auto-racing/retro-rali-marica-2015.864368.all
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.