Автор Тема: Opel Rekord D Coupe 1975  (Прочетена 58876 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2015, 15:49:38
Прочетена 58876 пъти

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Уважаем съмишленици и колеги, представям ви новия си автомобил Opel Rekord D 1975 г., двигател 1,9SH.
Предполагам, че някои от вас знаят колата. Бих искал да благодаря на предишния собственик за това,че ми я продаде и беше абсолютно точен и коректен.
С този Рекорд продължавам за себе си производствената линия на марката, която започнах с предишната модификация „С“.
По колата няма да се пипа нищо,няма да има модификации. Ще си остане оригинал.
Заедно с колата получих и чифт нови фарове, ново табло различно от това в момента, както и решетка.
Малко по-малко ще представя някои от проблемите,които ще бъдат отстранени в следващите месеци.
Няколко пъти вече имах удоволствието да се насладя на шофирането на този автомобил. Наистина е прекрасно усещането – вози меко, плавно.
Пожелавам на всеки фен на класическите автомобили да шофира желания от него автомобил!

















Март 16, 2015, 16:00:29
Отговор #1

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Честито Дидоо :) Автомобила наистина е прекрасен! Милиони безаварийни километри :) и десетки задгранични мероприятия с нея :)

Март 16, 2015, 16:21:47
Отговор #2

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
 :)
Благодаря,Ники!
За чен ще е чест и удоволствие този автомобил да бъде чяст от ретро-мероприятията.


















Март 16, 2015, 16:27:25
Отговор #3

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Честито, прекрасен автомобил.

Март 16, 2015, 16:43:18
Отговор #4

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1869
Ооооохоооооооо,
Дидко много имаш да черпиш  :) Първото ти мероприятие предполагам ще е на Калояново след две седмици.Иначе за колата.Возията е страхотна,но пък за сметка на това разхода не е малък.На магистрала ще даде едно , но на натоварен двулентов път една петнайска не ти мърда.Не се плаши, просто те предупреждавам да си знаеш.Автоматика колкото и да е удобен,понякога ме дразни,даже щях да и слагам ръчни скорости.Лампичката на бензина до последно не работеше,сега незнам.Когато и напомпаш въздушните възглавници имай впредвид , че издържат около денонощие.Проверявахме цялата система , дали не изпуска, но не открихме нищо нередно.Печелиш също и от това , че колата е много просторна.Детската количка и три сака + всякакви други дреболий се събират в багажника,даже остава място.Вътре в салона отзад ще имаш един-два спомена от Лъчко,освен ако не го претапицираш. O0 :winktongue: Ходова част,обслужване на маторя,заден мост и всякакви течности са сменяни всеки сезон.Не се жалят средства.Колата съм я карал ежедневка много време и определено е страхотна.
Грижи се добре за нея и повечко я карай,тя не е кола за в секцията в хола,повярвай ми.Много безаварийни и ....мини да ти направиме картон за абонамент в сервиза.Успех Дидко  :P ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 16, 2015, 16:49:23
Отговор #5

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
Честито! Б@хти манията, представям си колко си щастлив. :)

Март 16, 2015, 16:53:36
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Хахааа,едвам ме нави Влади. Благодаря за предложението,с удоволствие ще намина към сервиза :)
Да,забравих да кажа - тази магия има надуване на задните амортисьори  8))
Ето:




Автоматикът и разхода въобще не ме притесняват!
Благодаря за инфото и за поддръжката по ходовата част и ДВГ.
Салонът отсега още не знам какво ще го правя - и не заради следите от Лъчко  :D
Действително е захабен и то не толкова от употреба и износване, колкото от времето.
Ще го мисля.


Март 16, 2015, 16:58:44
Отговор #7

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Честито и от мен Дидо! Имах същия модел със същия или много подобен салон, мисля 77 набор, но четириврат, бял и с ръчна четиристепенна кутия. Купих го пролетта на 94 от един майор от Овча Купел 2 и самият аз го карах наоколо (и не само) като основна кола (по това време бях офицер в поделението в Суходол) поне 7-8 месеца. Прекрасен автомобил! Много безаварийни километри и го пази - на мен лично точно този модел ми е любим и съжалявам, че не го задържах.

Март 16, 2015, 17:05:02
Отговор #8

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Честито Дидо, страхотен автомобил! Много радост и удоволствие да ти носи!

Март 16, 2015, 17:27:43
Отговор #9

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря ви, колеги!
Да,както казах нямам никакви намерения да си правя експерименти с този автомобил.
Просто ще си го карам.