Автор Тема: Opel Rekord D Coupe 1975  (Прочетена 58872 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 16, 2015, 20:14:57
Отговор #20

Неактивен SKODA

  • Публикации: 126
честито колега,
направил си правилния избор - да вземеш готов, направен автомобил и веднага да почнеш да го караш. а относно цвета - перфектен е. винаги съм харесвал този цвят, специфичен за онзи период.

Март 16, 2015, 20:50:55
Отговор #21

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Честито, Дидо и от мен! С пожелание за само положителни ядове, пардон емоции с новата придобивка!
Очаквам с нетърпение разказа за историята на колата, проблемите й, плановете ти...
И да питам нещо - изборът на цвят за C-то ще се повлияе ли от цвета на D-то?
И последно - D-то ти е много по-добро от C-то ти! :P
Поздравления още веднъж!!!

Март 16, 2015, 21:46:42
Отговор #22

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Браво ,браво.   :)

Радвам се на всеки който обогати ретро парка в Републиката.    8))

Колата е добра и атрактивна.

Освен че си Опел фен Дидо , се радвам /Аз лично/ че не си изхарчил сумата за някоя безлична съвременна продукция.

Както се казва - "Ако си Ретро - бъди докрай" и Ти затвърждаваш тази максима на МАХ.

Много приятни моменти пожелавам.   8))

Март 16, 2015, 22:59:56
Отговор #23

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
Страхотен е!!! Имахме такъв в Надежда, бял с черен винилов таван, но изчезна преди години. Салона също е много хубав и удобен. Ще се радвам да я видя от близо  :). Надявам се скоро да изкараш и дългогодишния проект. Когато го подкараш това ще е най-страхотния момент!!!

Март 17, 2015, 10:28:22
Отговор #24

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Аз на Дидо съм му честитил отдавна и му пожелавам само приятни изживявания с колицата :)

Но с долното не се съгласявам - Ц-то си е Ц, пристрастен съм с тази американска визия ;)

И последно - D-то ти е много по-добро от C-то ти! :P
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Март 17, 2015, 10:50:30
Отговор #25

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Благодаря още веднъж на всички!

Владо,предполагам,че Росен е имал предвид текущото състояние на двата  :D :D :D  :shy:
Иначе - да - съвсем различни са, и това ги прави несравними на практика.
Най-вече като визия и философия.

Страхотен е!!! Имахме такъв в Надежда, бял с черен винилов таван, но изчезна преди години.
Весо,този се появи преди месец в ретро-секцията на Опел форума под формата на една мега-странна тема (нещо като представяне, нещо като обява) с едно мнение и така си и остана.

Очаквам с нетърпение разказа за историята на колата, проблемите й, плановете ти...
И да питам нещо - изборът на цвят за C-то ще се повлияе ли от цвета на D-то?
Роска, изборът на цвят за "С" си остава - синя в светлата, мека гама на цвета.

По отношение на проблемите или текущите задачи:
- общ преглед в сервиз - Владо GT51 - каза,че са сменяни консумативи по ДВГ и ходова част, така че ще се видят общи неща;
- нови гуми - в момента отпред е със зимни, отзад са май всесезонни - но не са лоши като цяло;
- кората зад задната седалка е много зле и ме дразни;
- тапицерията не знам какво искам да я правя засега;
- има за съжаление локални малки язви по боята - това най-много ме притеснява;
- капачката на резервоара не е оригинална и ще я сменя щом намеря Опелска;
- другото неоригинално нещо,което трябва снимам и да ви покажа е декоративната лайстна, която опасва задния джам. В момента по ъглите е започнала да се надига и е много грозно. Надявам се да не повлияе на самото гумено уплътнение.

Март 17, 2015, 11:04:55
Отговор #26

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
- другото неоригинално нещо,което трябва снимам и да ви покажа е декоративната лайстна, която опасва задния джам. В момента по ъглите е започнала да се надига и е много грозно. Надявам се да не повлияе на самото гумено уплътнение.

Явно е жигулова монтирана,но има лечение и на това. Сваля се джама, лепи се всичко със силиконец и се нарязва с макетното ножче скапаната лайстна както ти е кеф да легне хубаво :)
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Март 17, 2015, 23:08:19
Отговор #27

Неактивен cepgap

  • Публикации: 225
Страхотна кола...много запазена..да си я караш със здраве..честито Дидо :)

Март 18, 2015, 10:48:25
Отговор #28

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дидо, много елегантен автомобил си си купил!

Изглежда с няколко хилядарки по-скъп. Определено се забелязва, че не е обикновен Рекорд, а нещо специално.

Забележи само колко дизайнерски е прикрита Б колоната.
Първо, че е тънка и второ, че стъклата я препокриват и в комбинация с фината хромирана лайстна я "изтъняват" още повече.
Доста умело са наподобили хардтоп купе. Само закопчалките на странично отварящите се стъкла издават илюзията.

Разкош!

П.С. Всички пожелават по нещо, аз ще ти пожелая един Рекорд Б Купе ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Март 18, 2015, 13:09:05
Отговор #29

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дидо, сигурен ли си за капачката на резервоара?

На мен ми изглежда оригинална  :




Добавките между стоповете и регистрационната табела на по-високите нива на изпълнение ли са слагани?
Не ги виждам на всички Рекорди.
Всъщност, с този мотор и тази скоростна кутия твоя Рекорд май е ТОП модификация!?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"